• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Подарункові сертифікати працівникам: що із оподаткуванням? (витяг)

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 14.05.2024 № 2699/ІПК/99-00-24-03-03
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.05.2024
  • Номер: 2699/ІПК/99-00-24-03-03
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 14.05.2024
  • Номер: 2699/ІПК/99-00-24-03-03
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.05.2024 № 2699/ІПК/99-00-24-03-03
Подарункові сертифікати працівникам: що із оподаткуванням? (витяг)
[...]
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що Товариство є платником податку на прибуток на загальних підставах та платником податку на додану вартість (далі - ПДВ) та інших податків, обов'язкових зборів, визначених Кодексом. Для ефективного функціонування на ринку електроенергії і підвищення рівня обслуговування клієнтів компанії, Товариство планує шляхом проведення рейтингування показників працівників центрів обслуговування відзначати найкращих працівників компанії подарунковими сертифікатами. Таке нагородження здійснюватиметься відповідно до визначеного порядку підведення підсумків рейтингування і Положення "Про преміювання працівників за виконання показників", яке є Додатком до Колективного договору Товариства.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи вважається таке стимулювання працівника доходом працівника як складова його заробітної плати?
2. Чи вважається таке стимулювання працівника додатковим благом?
3. Якщо видача подарункових сертифікатів вважатиметься заробітною платою, то яка форма (грошова чи матеріальна)?
4. Яка ставка податку на доходи фізичних осіб має застосовуватися при наданні сертифікатів працівникам компанії?
5. Чи є дана операція об'єктом оподаткування єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок)?
6. Як має / немає описана вище господарська операція відображатися в об'єднаній звітності Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску?
7. Чи має Товариство право на податковий кредит, якщо подарункові сертифікати були придбані з ПДВ?
8. Чи виникатиме у Товариства ПДВ - зобов'язання при видачі сертифікатів працівника?
9. Чи вважається видача сертифікатів витратами негосподарського характеру?
10. Чи не потрапляють такі операції в різниці при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибутком для Товариства?
Щодо першого - четвертого та шостого питань
[...]
Пунктом 164.2 ст. 164 Кодексу визначено перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. Не є додатковим благом сума знижки звичайної ціни (вартості) при продажу (відчуженні) на користь платника податків житлової нерухомості, набутої у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно за договорами іпотеки, що забезпечує кредит, наданий в іноземній валюті.
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об'єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу (пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Пунктом 167.1 ст. 167 Кодексу передбачено, що ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у п. 167.2 - 167.5 ст. 167 Кодексу).
Також вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).
Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).
[...]
Оскільки вартість безоплатно наданих працівнику сертифікатів не входить до складу заробітної плати, то такий дохід включається роботодавцем до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах і відображається податковим агентом у додатку 4ДФ до Розрахунку з ознакою доходу "126".
Щодо п'ятого питання
[...]
Оскільки дохід у вигляді вартості сертифікатів не включається до складу заробітної плати, то такий дохід, нарахований платнику податків, не є базою нарахування єдиного внеску.
Щодо сьомого та восьмого питань
[...]
Якщо сума витрат, понесених Товариством у зв'язку із придбанням з ПДВ товарів/послуг (у тому числі подарункового сертифіката), включається до складу вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються податком на загальних підставах та пов'язані з отриманням Товариством доходів, то такі товари/послуги вважаються такими, що призначаються для використання/використані у господарській діяльності Товариства. У такому випадку постачання (у тому числі на безоплатній основі) працівникам подарункового сертифіката для цілей оподаткування ПДВ не розглядається як окремі операції з постачання товарів/послуг для цілей оподаткування ПДВ і обов'язку щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ, у тому числі і за правилами, встановленими підпунктом "г" п. 198.5 ст. 198 Кодексу, не виникає.
Якщо вартість поставлених (у тому числі на безоплатній основі) працівникам товарів/послуг не включається до складу вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються податком на загальних підставах та пов'язані з отриманням Товариством доходів, то у такому випадку постачання (у тому числі на безоплатній основі) працівникам подарункового сертифікату, для цілей оподаткування ПДВ розглядається як окремі операції з постачання товарів/послуг, які є об'єктом оподаткування ПДВ і оподатковуються у загальновстановленому порядку з нарахуванням податкових зобов'язань з ПДВ за правилами, встановленими ст. 187 Кодексу. При цьому обов'язку щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пп. "г" п. 198.5 ст. 198 Кодексу не виникає.
Щодо дев'ятого та десятого питань
[...]
Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування при безоплатній передачі товарів (подарункових сертифікатів) фізичним особам, які є платниками податку на доходи фізичних осіб. Такі операції при формуванні фінансового результату до оподаткування відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.
[...]