• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про погашення донарахованих сум податкових зобовязань з податку на додану вартість

Державна митна служба України  | Лист від 12.12.2007 № 11/4-15/12608-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.12.2007
  • Номер: 11/4-15/12608-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.12.2007
  • Номер: 11/4-15/12608-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
12.12.2007 N 11/4-15/12608-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/2-15.1/14668-ЕП від 25.10.2011 )
Про погашення донарахованих сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість
У зв'язку із запитами митних органів щодо порядку та способу погашення донарахованих сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість у разі, якщо під час митного оформлення товарів на суму податкового зобов'язання з цього податку надавався податковий вексель, повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 11.5 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" платники податку при імпорті товарів на митну територію України, за умови оформлення митної декларації (за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації), можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов'язання зі строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю. При цьому, пунктом 7 Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.97 N 1104 визначено, що податковий вексель складається на суму податкового зобов'язання, тобто на суму податку на додану вартість, яка нарахована і має бути сплачена при імпорті товарів на митну територію України. Вартість товарів для цілей визначення суми податку, належної до сплати, визначається відповідно до пункту 4.3 Закону. При митному оформленні імпортованого на митну територію України товару сума податкового зобов'язання за однією вантажною митною декларацією не може бути частково оплачена векселем, а частково коштами. Вексель видається на повну суму податкового зобов'язання, нарахованого за вантажною митною декларацією (за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації), і окремо для кожної вантажної митної декларації.
Отже, як випливає із зазначених вище норм законодавства, право платника податку щодо подання податкового векселя на суму податку на додану вартість може бути реалізовано під час митного оформлення товарів.
Стосовно способу погашення донарахованих після закінчення процедури митного оформлення сум податкових зобов'язань повідомляємо.
Відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III (далі - Закон), яким регламентовано процедуру погашення податкових зобов'язань, зокрема у разі їх донарахування після закінчення митного оформлення, платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. При цьому, можливість надання податкового векселя на суму податкового зобов'язання, що доплачується, законодавством не передбачена.
Водночас інформуємо, що відповідно до роз'яснень механізму реалізації зазначеної вище норми, які надавалися Держмитслужбою митним органам (лист від 23.02.2007 N 11/4-15/1877-ЕП "Щодо застосування окремих норм Закону України від 21.12.200 N 2181-III"), якщо до початку документальної чи камеральної перевірки платник податків самостійно виявляє факти, що вплинули на розмір податкового зобов'язання, визначеного у вантажній митній декларації (далі - ВМД), то він має подати довільної форми заяву та уточнюючий розрахунок зі зміненими параметрами та сумою, що підлягає доплаті (з урахуванням штрафних санкцій, визначених п. 17.2 Закону), за підписом керівника та головного бухгалтера та засвідчені гербовою печаткою підприємства. До зазначеної заяви та розрахунку додається копія платіжного доручення про перерахування відповідних коштів на депозитний рахунок митниці та четвертий, п'ятий основні аркуші ВМД.
При цьому, до набрання чинності новим Класифікатором способів розрахунку, який буде затверджений відповідним наказом Держмитслужби в установленому порядку, при відображенні у ВМД відомостей про доплату сум податку на додану вартість після закінчення митного оформлення, у разі якщо на суму податкового зобов'язання з цього податку, визначену на момент митного оформлення, подавався податковий вексель, у п'ятій колонці графи 47 ВМД зазначається код способу розрахунку - "90".
Прошу довести цю інформацію до відома декларантів та інших зацікавлених осіб.
Регіональній інформаційній митниці врахувати вищезазначену інформацію у відповідних програмно-інформаційних комплексах Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби.
Заступник Голови Служби О.П.Шейко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua