НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління валютного регулювання
Л И С Т
N 19010/2605 від 4.11.94 м.Київ |
Республіканському банку Криму
Регіональним управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Асоціації комерційних банків
ОПЕРУ НБУ
Центру міждержавних
розрахунків
( Лист втратив чинність на підставі Постанови Нацбанку N 248 від 24.07.97 )
Щодо Порядку визначення та використання курсу карбованця
На Ваші запити щодо Порядку визначення та використання курсу карбованця від 02.11.1994 року N 205 Р О З'Я С Н Ю Є М О:
1. В п.4 до решти надходжень на рахунки резидентів необхідно відносити валютні надходження, що підлягають обов'язковому продажу на валютному ринку в межах 50 відсотків і валютні кошти, які надходять у вільний продаж.
2. Дія п.5 розповсюджується на всі іноземні валюти 2 групи Класифікатора іноземних валют, крім бєларуських рублів.
3. Пункт 6. Згідно Положення про пункти обміну іноземної валюти (додаток N 83 Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України) обмінні пункти здійснюють операції купівлі та продажу іноземної валюти для фізичних осіб. Продаж іноземної валюти юридичним особам на відрядження здійснюється з каси комерційного банку.
4. В п.7 необхідно розрізняти поняття "ліміт авансу" та "ліміт каси". У випадках, коли ліміт каси в іноземній валюті комерційним банком обмінному пункту не встановлювався, комерційний банк може доводити обмінному пункту ліміт авансу в іноземній валюті в будь-якому розмірі, що не перевищує 20 відсотків обсягу продажу за попередній день.
Після закінчення операційного дня понадлімітні залишки каси в іноземній валюті повинні бути продані в касу комерційного банку за курсом купівлі комерційного банку, але не нижче курсу купівлі обмінного пункту.
Начальник управління валютного регулювання | Т.О.Шульженко |