ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.10.2024 № 249/448
Про затвердження Порядку обміну процесуальними документами та іншими даними між інформаційно-комунікаційною системою "Єдиний реєстр досудових розслідувань" та центральною базою даних автоматизованої системи документообігу суду
Керуючись
статтею 9 Закону України "Про прокуратуру",
статтею 152 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", відповідно до
Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 № 141/0/15-19,
Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298 (в редакції наказу від 17.08.2023 № 231),
Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 № 25, погодженого наказом Державної судової адміністрації України від 02.04.2015 № 15,
Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 19.04.2018 № 1200/0/15-18, з метою забезпечення належної електронної інформаційної взаємодії інформаційних систем Офісу Генерального прокурора та Державної судової адміністрації України НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок обміну процесуальними документами та іншими даними між інформаційно-комунікаційною системою "Єдиний реєстр досудових розслідувань" та центральною базою даних автоматизованої системи документообігу суду, що додається.
3. Пресслужбі (на правах сектору) Державної судової адміністрації України та Департаменту організаційно-контрольної діяльності, правового та аналітичного забезпечення Офісу Генерального прокурора забезпечити розміщення цього наказу на офіційних вебсайтах Державної судової адміністрації України та Офісу Генерального прокурора.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення на офіційних вебсайтах Державної судової адміністрації України та Офісу Генерального прокурора.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України та заступника Генерального прокурора відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Генеральний прокурор | А. Костін |
Тимчасово виконуючий обов'язки Голови Державної судової адміністрації України | М. Пампура |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Офісу Генерального прокурора,
Державної судової адміністрації
України
24 жовтня 2024 року № 249/448
ПОРЯДОК
обміну процесуальними документами та іншими даними між інформаційно-комунікаційною системою "Єдиний реєстр досудових розслідувань" та центральною базою даних автоматизованої системи документообігу суду
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації електронної взаємодії інформаційних систем Офісу Генерального прокурора та Державної судової адміністрації України (далі - суб'єкти інформаційних відносин) з метою обміну процесуальними документами та іншими даними між інформаційно-комунікаційною системою "Єдиний реєстр досудових розслідувань" та центральною базою даних автоматизованої системи документообігу суду для забезпечення цілей кримінального провадження та здійснення статистично-аналітичної діяльності.
2. Правовими підставами для здійснення електронної інформаційної взаємодії інформаційних систем Офісу Генерального прокурора та Державної судової адміністрації України є:
Кримінальний процесуальний кодекс України, Закони України
"Про прокуратуру",
"Про судоустрій і статус суддів",
"Про доступ до судових рішень",
"Про інформацію",
"Про захист персональних даних",
"Про електронні документи та електронний документообіг",
"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги",
"Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах",
Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затверджене наказом Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298 (в редакції наказу від 17.08.2023 № 231),
Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 № 25, погоджене наказом Державної судової адміністрації України від 02.04.2015 № 15,
Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 19.04.2018 № 1200/0/15-18,
Положення про Державну судову адміністрацію України, затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 № 141/0/15-19.
3. Цей Порядок регламентує процедуру обміну процесуальними документами та іншими даними між Офісом Генерального прокурора та Державною судовою адміністрацією України:
- щодо осіб у кримінальних провадженнях, скерованих до суду відповідно до пунктів 2, 3 частини другої
статті 283 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України);
- інших відомостей про прийняті процесуальні рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду в кримінальних провадженнях під час здійснення досудового розслідування;
- електронних примірників судових рішень з відомостями, які не можуть бути відкриті для загального доступу, судових рішень за результатами розгляду апеляційних скарг у цих кримінальних провадженнях, ухвалених з моменту набрання чинності
КПК України.
4. Відомості, отримані під час електронної інформаційної взаємодії, можуть бути використані відповідно до вимог законодавства при створенні аналітичних інструментів, у тому числі публічних, для узагальнення даних щодо діяльності правоохоронних органів, а також для забезпечення обміну статистичною інформацією з міжнародними організаціями та статистичними службами іноземних держав.
II. Регламент формування, надсилання до інформаційних систем та перевірки даних про осіб у кримінальному провадженні
1. Відомості з Єдиного реєстру досудових розслідувань формуються інформаційно-комунікаційною системою автоматично після внесення прокурором інформації про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно особи відповідно до пунктів 2, 3 частини другої
статті 283 КПК України.
2. Після перевірки цих відомостей здійснюється підтвердження таких даних прокурором. Автоматичне скерування відомостей з інтеграційного сервісу Єдиного реєстру досудових розслідувань до інтеграційного сервісу автоматизованої системи документообігу суду здійснюється після підписання електронним підписом.
3. Відомості про результати судового розгляду матеріалів кримінального провадження стосовно особи формуються на підставі даних, внесених до автоматизованої системи документообігу суду, скріплюються електронним підписом працівника апарату суду або судді після перевірки внесеної інформації та не пізніше п'яти робочих днів з дня набрання вироком (ухвалою) законної сили скеровуються до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
4. Інформація про судове рішення щодо особи у кримінальному провадженні після надходження до Єдиного реєстру досудових розслідувань автоматично враховується в системі за умови відповідності вимогам логічного контролю, перелік яких встановлюється спільними протоколами, затвердженими Офісом Генерального прокурора та Державною судовою адміністрацією України. У разі порушення зазначених вимог до інтеграційного сервісу автоматизованої системи документообігу суду надсилається повідомлення з інформацією про помилку. В Єдиному реєстрі досудових розслідувань така інформація не враховується.
5. Інформація щодо особи у кримінальному провадженні ідентифікується за однією або сукупністю відомостей, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань чи автоматизованої системи документообігу суду, зокрема: про номер кримінального провадження; прізвище, ім'я, по батькові особи, яка вчинила кримінальне правопорушення; дату та місце народження особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків.
6. Обсяг, вимоги до інформації Єдиного реєстру досудових розслідувань та автоматизованої системи документообігу суду, технічні специфікації реалізації механізмів обміну даними, форматів відомостей та терміни виконання вказаних заходів визначаються спільними протоколами, затвердженими Офісом Генерального прокурора та Державною судовою адміністрацією України.
7. Відповідальність за достовірність відомостей про осіб у кримінальному провадженні несуть працівники, на яких покладено обов'язок внесення та перевірки таких відомостей.
III. Регламент надсилання електронних примірників судових рішень
1. Передача електронних примірників судових рішень, а також електронних примірників судових рішень за результатами перегляду матеріалів кримінального провадження в апеляційному чи касаційному порядку, ухвалених з моменту набрання чинності
КПК України, здійснюється адміністратором Єдиного державного реєстру судових рішень після формування відомостей про осіб, стосовно яких судом розглянуто матеріали кримінального провадження (судові рішення щодо яких набрали законної сили), уповноваженою особою до автоматизованої системи документообігу суду.
2. Передача електронних примірників судових рішень у вигляді електронних файлів формату HTML або RTF здійснюється з використанням комунікаційних каналів зв'язку та електронного підпису.
3. При передачі електронних примірників судових рішень забезпечується унікальність імен електронних файлів та здійснюється облік переданих і отриманих електронних файлів із метою їх звірки.
4. Відповідальність за автентичність переданих електронних файлів, що містять електронні примірники судових рішень, несе адміністратор автоматизованої системи документообігу суду.
5. Електронні примірники судових рішень використовуються Офісом Генерального прокурора для ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань.
IV. Регламент обміну інформацією про прийняті процесуальні рішення в кримінальних провадженнях під час досудового розслідування
1. Обмін інформацією про прийняті в кримінальному провадженні процесуальні рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду під час досудового розслідування здійснюється автоматично на підставі даних, внесених слідчим, дізнавачем, прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань та уповноваженою особою до автоматизованої системи документообігу суду.
2. Обсяг, вимоги до інформації, технічні специфікації реалізації механізмів обміну даними, формати відомостей щодо прийнятих процесуальних рішень у кримінальному провадженні під час здійснення досудового розслідування та терміни виконання вказаних заходів визначаються спільними протоколами, затвердженими Офісом Генерального прокурора та Державною судовою адміністрацією України.
V. Захист інформації при автоматизованому обміні
1. Під час автоматизованого обміну інформацією відповідно до цього Порядку суб'єкти інформаційних відносин упроваджують організаційно-технічні заходи для забезпечення захисту інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та вимог законодавства у сфері захисту інформації.
2. Для захисту інформації використовуються засоби захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації.
VI. Прикінцеві положення
1. Суб'єкти інформаційних відносин невідкладно інформують один одного про обставини, які мають значення для виконання цього Порядку.
Заступник Генерального прокурора | В. Літвінова |
Заступник Голови Державної судової адміністрації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації | Л. Сапельніков |
( Джерело: вебсайт Державної судової адміністрації України http://dsa.court.gov.ua )