НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Л И С Т
N 13-110/2489 від 11.12.97 м.Київ |
Кримському республіканському,
обласним управлінням НБУ,
Управлінню НБУ по м.Києву
і Київській області,
ОПЕРУ НБУ,
Головному управлінню НБУ,
Комерційним банкам,
Асоціації комерційних банків
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Щодо деномінації російських грошових знаків
Національний банк України отримав повідомлення Центрального банку Російської Федерації (надалі - ЦБ РФ) щодо деномінації російських грошових знаків.
ЦБ РФ повідомляє, що у відповідності до Указу Президента Російської Федерації від 04.08.97 р. N 822 "Про зміну номінальної вартості російських грошових знаків та масштабу цін" з 01.01.98 р. в Російській Федерації змінюється номінальна вартість російських грошових знаків у співвідношенні 1000:1 і вводяться в обіг нові банкноти Банку Росії номіналом 5, 10, 50, 100 та 500 рублів, а також і нові монети номіналом 1, 5, 10, 50 копійок та 1, 2 і 5 рублів.
Протягом всього 1998 року купюри і монети старого зразка і нові гроші будуть знаходитися в обігу на території Російської Федерації на рівних правах, вони обов'язкові до прийому в якості законного засобу платежу при всіх розрахунках в підприємствах торгівлі, сфері обслуговування та комерційних банках. Прямого обміну старих грошей на нові не передбачається.
Після 01.01.99 р. готівкові грошові знаки старого зразка, що залишилися на руках, можуть бути без перешкод та обмежень щодо суми та суб'єкту обміняні в установах Банку Росії фізичними і юридичними особами як резидентами, так і нерезидентами Російської Федерації до кінця 2002 року.
Відповідно з 01.01.98 р. відбудеться зміна масштабу цін у співвідношенні 1 новий рубль до 1000 старих.
Не передбачається ніяких обмежень і для безготівкових вкладів фізичних та юридичних осіб, в тому числі і нерезидентів незалежно від їх розмірів, банківського проценту, а також того, в якому банку знаходиться вклад. В будь-якому випадку купівельна спроможність збережень залишиться незмінною.
У зв'язку зі зміною номінальної вартості російських грошових знаків і масштабу цін передбачається одномоментний перерахунок на 01.01.98 р. залишків усіх рублевих рахунків в російських банках, даних балансів юридичних осіб, включаючи приватних підприємців, а також всіх зобов'язань, виражених у грошовій формі та цінних паперах.
ЦБ РФ розробив вказівки щодо порядку перерахунку балансів кредитних організацій, а також перерахунку всіх вкладів населення у співвідношенні 1000 до 1, вказівки щодо порядку здійснення, оформлення та обліку емісійно-касових операцій в установах Банку Росії і кредитних організаціях в період паралельного обігу грошових знаків нового та старого зразка, інші нормативні акти, а також необхідні методичні рекомендації.
У відповідності із заявою Уряду Російської Федерації та ЦБ РФ курс рубля до іноземних валют буде підтримуватися на встановленому рівні протягом трирічного періоду, а зміна курсових співвідношень після деномінації обмежиться перенесенням коми вліво на три знаки.
Всі готівкові російські рублі, що знаходяться у юридичних осіб і громадян України, можуть бути витрачені або обміняні після 01.01.99 р. на території Російської Федерації у вищевикладеному порядку і у відповідності із законодавством Російської Федерації, яким не заборонено переміщення через кордон Російської Федерації готівкових російських рублів громадянами та юридичними особами іноземних держав.
Просимо зазначену інформацію прийняти до відома та керівництва в роботі.
Директор Департаменту валютного регулювання | С.О.Яременко |