ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
N 21/21-2422-ЕП від 15.05.2001 |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/5257-ЕП від 02.06.2010 )
Щодо проведення класифікації товарів товарних позицій 3303 - 3307 за УКТЗЕД
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Держмитслужби N 1/21-4611-ЕП від 28.09.2001 ) ( У Листі слова "ТН ЗЕД" замінено на слова "УКТЗЕД" згідно з Листом Держмитслужби N 1/21-4611-ЕП від 28.09.2001 )
З метою уникнення ускладнень при проведенні класифікації товарів товарних позицій 3303 - 3307 за УКТЗЕД, вважаємо за доцільне поряд з використанням пояснень до вказаних позицій (Пояснення до УКТЗЕД т. 2) використовувати визначення понять у парфумерно-косметичній галузі на споживчу парфумерно-косметичну продукцію, викладених у Державному стандарті України ДСТУ 2472-94 "Продукція парфумерно-косметична. Терміни та визначення".
До парфумерних товарів належать парфуми, одеколони, туалетні води, запашні води тощо. Ця продукція являє собою водно-спиртові розчини з різними масовими долями парфумерних композицій. Наприклад, парфуми містять парфумерної композиції від 5 до 50 % ; одеколони - 1,5-5%; туалетна вода - від 6-12% та запашні води не менше як 1%. Парфуми, туалетні води застосовуються для ароматизації; одеколони - для ароматизації та надання свіжості; запашні води для гігієнічних потреб та надання свіжості.
До косметичних препаратів відносяться як препарати декоративної косметики так і лікувально-гігієнічна косметика у вигляді мазе- та пастоподібних, рідких та у вигляді порошку речовин.
Препарати лікувально-гігієнічної косметики призначені для попередження та уникнення дефектів шкіри та волосся (засоби догляду за шкірою та волоссям); гігієни ротової порожнини (засоби гігієни та догляду ротової порожнини). Препарати декоративної косметики призначені для маскування недоліків шкіри та надання краси обличчю, рукам та волоссю. У той же час препарати декоративної косметики можуть містити компоненти з терапевтичними або профілактичними властивостями і у такому разі розглядатися як препарати лікувальної косметики.
До засобів догляду за шкірою обличчя та тіла відносять косметичні пом'якшувальні та зволожуючи креми, креми для очищення шкіри, креми для макіяжу, поживні креми, лосьйони (для очищення або як тоніки) та пудру.
Засобами догляду ротової порожнини є зубні порошки, зубні пасті та зубні еліксири.
До засобів догляду за волоссям включають препарати на основі поверхнево-активних речовин для миття волосся (шампуні), засоби для зміцнення волосся, проти себореї, засоби для упорядження волосся, надання блиску та фіксації зачіски.
Засобами гігієни та догляду ротової порожнини є зубний порошок, зубні пасти та еліксири (спиртові розчини духмяних, протизапальних, антисептичних речовин).
Препарати декоративної косметики включають фарби для волосся, губну помаду, туш для вій, рум'яна, маскуючи олівці, лак для нігтів, рідини для зняття лаку та інше.
Якщо препарати товарних позицій 3303 - 3307 містять фармакологічно-активні компоненти (антимікробні, протизапальні, та інш.) у кількостях, які не дозволяють розглядати їх як препарати з первинною терапевтичною дією, то згідно примітці 1г до товарної групи 30 це не змінює їх класифікації у зазначених товарних позиціях товарної групи 33 за УКТЗЕД. Наприклад, препарати проти вугрів, які призначені у першу чергу для очищення шкіри, не можуть бути класифіковані за УКТЗЕД як препарати, що мають первинне терапевтичне призначення, тобто як товари товарної позиції 3004.
Лікарські препарати товарної позиції 3004 за УКТЗЕД є засобами для лікування, профілактики певних захворювань людини. Така продукція розфасовується у вигляді дозованих лікарських форм (наприклад таблетка, драже, розчин, настоянка, крем, мазь, лосьйон тощо) або в упаковках для роздрібної торгівлі і обов'язково повинна мати специфічне маркування та рекомендації до застосування під час проведення лікування у відповідності до чинного законодавства.
Начальник Управління номенклатури та верифікації | І.Рамусь |
WEB MD Office "НПО Поверхность"