• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування норм Кодексу

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 28.05.2019 № 2418/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 2418/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 2418/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
28.05.2019 N 2418/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула лист Товариства щодо застосування норм Кодексу та в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Законом України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) внесено ряд змін до Кодексу.
У запиті Товариство поінформувало, що являється виробником лікарських засобів при виробництві яких використовує спирт етиловий, при цьому Товариство не є платником акцизного податку.
Придбання спирту етилового здійснюється відповідно до договору за нульовою та повного ставками акцизного податку.
Місце зберігання спирту етилового Товариства внесено до Єдиного державного реєстру.
З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати інформацію:
1. Чи необхідно Товариству реєструвати місце зберігання спирту етилового, виробничих потужностей та цехів в яких використовується, зберігається спирт етиловий під час виробництва, як "Акцизний склад", а також набувати статусу "Розпорядника акцизного складу"?
2. Чи потрібно реєструвати транспортні засоби Товариства на яких перевозиться вироблена підприємством продукція (лікарські засоби як зазначено в листі Товариства), як "Пересувний акцизний склад"?
3. Чи набуде Товариство статусу платника акцизного податку?
Щодо питань 1, 2, 3
З 01.07.2019 р. набудуть чинності зміни в Кодексі, внесені Законом N 2628, відповідно до яких:
Акцизний склад - це зокрема, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акційного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів (пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Розпорядник акцизного складу - це зокрема суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку (пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" п. 2 частини другої ст. 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки (пп. 14.1.6-1п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Крім того, Законом N 2628 внесено зміни до пп. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу, а саме, доповнено перелік випадків справляння акцизного податку за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із:
д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб'єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб'єкта господарювання.
Суб'єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" підпункту 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 Кодексу, з 01.07.2019 р. зобов'язані обладнати кожне місце отримання спирту етилового та кожне місце відпуску продукції витратомірами-лічильниками (абзац другий - десятий пп. 229.1.8 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Отримання (придбання) спирту етилового здійснюється Товариством відповідно до підпункту "б" пп. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу, за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів.
Відповідно до вимог пп. 229.1.13 п. 229.1 ст. 229 Кодексу відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в межах квот, установлених Кабінетом Міністрів України. Перелік лікарських засобів, для виробництва яких використовується спирт етиловий, затверджується Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 р. N 19 "Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів" (далі - Постанова N 19), Товариству встановлена щорічна квота у розмірі дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів.
Відповідно до вимог пп. 229.1.14 п. 229.1 ст. 229 Кодексу на підприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, встановлюються податкові пости, порядок роботи яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пп. 14.1.177 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, податковий пост - це пост, що утворюється на території підприємств, де виробляються продукти з використанням підакцизних товарів, на які встановлено нульову ставку податку, що визначені у ст. 229 Кодексу.
Таким чином, Законом N 2628 не передбачено обов'язкової вимоги щодо створення акцизного складу у місцях отримання, зберігання спирту етилового, виробничих потужностей та цехів в яких використовується спирт етиловий у разі виробництва Товариством лікарських засобів, відповідно до вимог підпункту "б" пп. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу.
Отже, враховуючи викладене вище, та той факт що Товариство здійснює виробництво виключно лікарських засобів з використанням спирту етилового за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, у такому випадку на Товариство не розповсюджуються поняття "Акційний склад", "Розпорядник акцизного складу", "Акцизний склад пересувний" в розумінні Закону N 2628 та Кодексу.
Поряд з цим повідомляємо, що у разі порушень виконання умов покладених на Товариство щодо цільового використання спирту етилового отриманого за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, Товариство набуде статусу платника акцизного податку (пп. 212.1.7 п. 212.1 ст. 212 Кодексу)
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.