• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо застосування окремих положень Митного кодексу України

Державна митна служба України  | Лист від 25.08.1992 № 01/2401 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.08.1992
  • Номер: 01/2401
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.08.1992
  • Номер: 01/2401
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 01/2401 від 25.08.92
м.Київ
Начальнику митниці
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 25/2-9-16/9439-ЕП від 29.07.2004 )
Роз'яснення щодо застосування окремих положень Митного кодексу України
I. В зв'язку з надходження з митниць запитів про порядок застосування окремих положень Митного кодексу, які суперечать раніше прийнятим законам (у тому числі Кодексу про адміністративні правопорушення), роз'яснюємо, що в зазначених випадках необхідно керуватися пунктом 3 Постанови Верховної Ради України від 12.12.91 р. "Про введення в дію Митного кодексу України", яким встановлено, що "чинні акти законодавства України застосовуються у частині, яка не суперечить цьому Кодексу". З цього випливає, що у випадках суперечок в законах необхідно керуватися Митним кодексом.
II. Відповідно до статті 99 Митного кодексу України, суми, одержані від реалізації конфіскованих предметів (в тому числі предметів контрабанди та предметів, обладнаних спеціальними тайниками, що використовувалися для вчинення контрабанди), а також суми, одержані від розпорядження такими предметами, направляються на розвиток митної системи на рахунок Державного митного комітету України.
У зв'язку з наданням митницям функції органів дізнання, порушені ними кримінальні справи про контрабанду після виконання невідкладних слідчих дій передаються в слідчі органи СБУ, куди направляються також вилучені митницями валюта, товари та інші цінності як речові докази по кримінальних справах. Бувають випадки, коли після припинення кримінальних справ слідчими органами або винесення вироків судами у відношенні речових доказів приймаються рішення без урахування положень ст. 99 Митного кодексу України: цінності повертаються до їх власників або кошти від реалізації речових доказів передаються в доход держави, а не зачисляються на рахунок Державного митного комітету України.
Враховуючи вищесказане пропонується:
При передачі кримінальних справ з речовими доказами у вигляді грошових сум чи матеріальних цінностей в органи попереднього слідства у супроводжувальних листах вказувати, що "У випадку припинення кримінальної справи копія постанови (визначення суду) про це і речові докази належить направляти в митницю для вирішення питання про адміністративну відповідальність особи, яка порушила митні правила, а у випадку винесення судом обвинувального вироку з конфіскацією предметів контрабанди суми від реалізації цих предметів підлягають зарахуванню на рахунок Державного митного комітету України відповідно до ст. 99 Митного кодексу України".
Одночасно повідомляємо, що в питаннях поводження з речовими доказами по кримінальних справах необхідно тимчасово керуватись, за винятком вищевказаних випадків, Інструкцією про порядок вилучення, переліку, зберігання та передачі речових доказів по кримінальних справах N 34/15 від 18/10, 1989 р., затвердженою Генеральною прокуратурою, Верховним Судом, Міністерством юстиції, МВС і КДБ СРСР.
Перший заступник Голови комітету
Державний радник митної
служби I рангу


Е.А.Мірошниченко
"Збірник наказів та розпоряджень Державного митного комітету України", випуск 1, Київ, 1994.