• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД комплектних обєктів

Державна митна служба України  | Лист від 18.03.2009 № 11/10-10.29/2359-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.03.2009
  • Номер: 11/10-10.29/2359-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.03.2009
  • Номер: 11/10-10.29/2359-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
18.03.2009 N 11/10-10.29/2359-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД комплектних об'єктів
З метою забезпечення єдиних підходів щодо класифікації комплектних об'єктів згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) повідомляємо наступне.
Класифікація товарів здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 05.04.01 N 2371-III зі змінами та доповненнями, а саме: Основних правил інтерпретації класифікації товарів з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, затверджених наказом Держмитслужби України від 31.01.04 N 68, і призначених для забезпечення єдиного тлумачення термінів, використовуваних в УКТЗЕД.
У відповідності з пунктом 1.2 "Порядку прийняття рішення про класифікацію комплектного об'єкта згідно з УКТЗЕД" (далі - Порядок) затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.12.05 N 1219 комплектний об'єкт це промисловий або інший об'єкт у цілому, окремий цех, установка чи агрегат, що являють собою закінчений технологічний комплекс чи його самостійну частину, у зібраному стані класифікуються за одним товарним кодом згідно з УКТЗЕД та спорудження яких передбачає виконання інженерно-технічних робіт (установка, монтаж, налагодження тощо) на місці експлуатації, але з урахуванням транспортування та монтажу не можуть увозитись на митну територію України (вивозитись за межі митної території України) за однією партією товарів.
Тобто, промисловий або інший об'єкт може вважатись комплектним, якщо його складові відповідають вище визначеним вимогам і якщо його класифікація можлива у відповідності з вимогами УКТЗЕД за одним кодом з урахуванням вимог Правила 2а) Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, Приміток 3, 4 та додаткових Приміток до Розділу XVI.
Наприклад:
1. Надається заява до митниці щодо ввезення комплектного об'єкта "Цех по виробництву хлібобулочних виробів", в склад якого входить: лінія по виробництву хлібобулочних виробів (система шнеків, система сит, міксер, піч, система транспортерів з вбудованою системою контролю та ваги; витяжна система для цеху); автонавантажувач, призначений для перевезення муки; запасні частини до лінії та навантажувача; набір інструментів загального призначення; стелажі для зберігання виробів.
В даному випадку лінія по виробництву хлібобулочних виробів, що складає єдиний цикл та відповідає вимогам, визначених пунктами 3, 4 Приміток до Розділу XVI класифікується у товарній позиції 8438. Витяжна система для цеху, автонавантажувач, запасні частини до лінії та навантажувача, набір інструментів загального призначення, стелажі для зберігання виробів повинні класифікуватись у своїх товарних позиціях згідно вимог УКТЗЕД.
2. Одночасно надається до митного оформлення вантаж, після монтажу якого його можливо класифікувати як обладнання для сортування та подрібнення каміння, проте система транспортерів надходить іншою партією товару. Заява про декларування комплектного об'єкта не надається. В такому випадку класифікація товару проводиться у відповідних товарних позиціях з урахуванням партій товару.
Наказ Держмитслужби України від 12.12.05 N 1219 не змінює норм класифікації, визначені вимогами Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 05.04.01 N 2371-III, а лише створює сприятливі умови при ввезенні товару на митну територію України, дає право суб'єктам ЗЕД (за умови виконання процедур, викладених у п.2 Порядку) спростити процедуру декларування товарів.
У разі недотримання вимог, викладених у п.2 Порядку, товар повинен класифікуватись у своїх товарних позиціях згідно вимог УКТЗЕД.
Слід звертати увагу на документи, що засвідчують відомості, зазначені в заяві та визначені п.2.2 Порядку. Рішення про класифікацію товару приймати тільки у разі надання технічних описів, креслення, та специфікацій, які чітко встановлюють функції та призначення обладнання і його складових.
Враховуючи викладене, вимагаю посилити контроль за класифікацією товарів, які заявляються до митного оформлення як комплектне обладнання, та складових обладнання, що потребує монтажу після ввезення на митну територію України. Митне оформлення таких товарів проводити з обов'язковим залученням фахівців класифікаційних підрозділів.
Заступник Голови Служби С.Д.Дериволков
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua