• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернення

Державна митна служба України  | Лист від 28.02.2008 № 11/2-21/2304
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.02.2008
  • Номер: 11/2-21/2304
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.02.2008
  • Номер: 11/2-21/2304
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
28.02.2008 N 11/2-21/2304
Депутату Комінтернівської
районної ради м. Харкова
Співак К.І.
Про розгляд звернення
Державна митна служба України розглянула Ваше звернення від 15.01.2007 N к-5 щодо питань здійснення митного контролю після пропуску товарів на митну територію України та повідомляє.
1. Відповідно до статті 69 Митного кодексу України незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи.
Згідно з положеннями статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 пункту 15.1 цієї статті, сума податкових зобов'язань платника податків може бути визначена у випадках, визначених цим Законом, але не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
Якщо протягом зазначеного строку сума податкових зобов'язань не визначена, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
При цьому звертаємо увагу, що зазначений строк не застосовується у випадках, визначених підпунктом 15.1.2 пункту 15.1 статті 15 цього Закону, зокрема у разі встановлення судом скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.
2. Пунктом 2 Указу Президента України від 23.07.98 N 817 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" встановлено, що право на проведення планової виїзної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності надається лише у тому разі, коли йому не пізніше ніж за десять календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення з зазначенням дати її проведення.
Відповідно пункту 4 Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) (далі - Порядок), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 619, проведення планових виїзних ревізій і перевірок розпочинається одночасно всіма контролюючими органами в день, установлений згідно з планом-графіком, про який суб'єкт господарювання та всі контролюючі органи інформуються не пізніше ніж за десять днів до дня їх проведення.
З огляду на зазначене письмове повідомлення про проведення перевірки направляється суб'єкту підприємницької діяльності органами податкової служби у разі проведення планової перевірки.
3. На виконання пункту 4 Порядку повідомлення суб'єкту підприємницької діяльності направляється органами податкової служби у разі проведення планової перевірки. Що стосується позапланової перевірки, то вона передбачає раптовість на підставах, визначених пунктом 4 Порядку проведення митними органами перевірок на підприємствах системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730.
4. Відповідно до підпункту 4.10.1 пункту 4.10 розділу 4 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97 N 1153, копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи або керівника відповідного структурного підрозділу. Установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній.
Відповідно до пункту 5 та 7 Порядку проведення митними органами перевірок на підприємствах системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 N 1730, для проведення перевірки посадовій особі митного органу видається спеціальне посвідчення, підписане керівником та скріплене печаткою відповідного митного органу.
При цьому посадові особи митного органу зобов'язані пред'явити керівникові підприємства, де проводиться перевірка, спеціальне посвідчення та розписатися в журналі реєстрації перевірок, якщо такий є у суб'єкта підприємницької діяльності.
Перший заступник
Голови Служби

А.Є.Гутник
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua