Чи може працівник, якій працює дистанційно, виконувати свої трудові обовязки за кордоном?

Державна служба України з питань праці Розяснення від 23.03.2022
Реквізити

Видавник: Державна служба України з питань праці

Тип Розяснення

Дата 23.03.2022

Номер

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
Головне управління Держпраці у Київській області
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 23.03.2022 р.
Чи може працівник, якій працює дистанційно, виконувати свої трудові обов'язки за кордоном?
Відповідно до частини першої статті 60-2 Кодексу законів про працю України дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
При цьому законодавство не містить заборони виконання такої дистанційної роботи за кордоном. Тому відповідно у випадку, коли працівник у зв'язку з небезпекою для життя і здоров'я під час дії воєнного стану виїхав за межі країни і має технічну можливість виконання трудових функцій дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, йому здійснюється виплата заробітної плати відповідно до умов, встановлених у трудовому договорі, за фактично виконану роботу (відпрацьований час).
У табелі обліку відображається фактично відпрацьований працівником час.
Головне управління Держпраці у Київській області
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 23.03.2022 р.
Чи може працівник, якій працює дистанційно, виконувати свої трудові обов'язки за кордоном?
Відповідно до частини першої статті 60-2 Кодексу законів про працю України дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
При цьому законодавство не містить заборони виконання такої дистанційної роботи за кордоном. Тому відповідно у випадку, коли працівник у зв'язку з небезпекою для життя і здоров'я під час дії воєнного стану виїхав за межі країни і має технічну можливість виконання трудових функцій дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, йому здійснюється виплата заробітної плати відповідно до умов, встановлених у трудовому договорі, за фактично виконану роботу (відпрацьований час).
У табелі обліку відображається фактично відпрацьований працівником час.

30 днiв передплати безкоштовно!