• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про добровільну пожежну дружину та пожежно-технічну комісію в апараті Міністерства

Міністерство культури і туризму України  | Наказ, Форма типового документа, Акт, Положення, Склад колегіального органу від 23.01.2009 № 22/0/16-09
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і туризму України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Акт, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 23.01.2009
  • Номер: 22/0/16-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і туризму України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Акт, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 23.01.2009
  • Номер: 22/0/16-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.01.2009 N 22/0/16-09
Про добровільну пожежну дружину та пожежно-технічну комісію в апараті Міністерства
На виконання ст. 5, 29, 30 Закону України "Про пожежну безпеку", пункту 3.14 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 19.10.2004 р. N 126, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 листопада 2004 р. за N 1410/10009, Положення про добровільні пожежні дружини (команди), затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 11.02.2004 р. N 70, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2004 р. за N 221/8820, та з метою проведення заходів щодо запобігання пожежам, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за додержанням встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
НАКАЗУЮ:
1. Створити:
1.1 Добровільну пожежну дружину в апараті Міністерства у складі згідно з додатком 1;
1.2 Пожежно-технічну комісію в апараті Міністерства у складі згідно з додатком 2.
2. Затвердити:
2.1 Положення про добровільну пожежну дружину Міністерства культури і туризму України (додається);
2.2 Положення про пожежно-технічну комісію Міністерства культури і туризму України (додається).
3. Пожежно-технічній комісії та Добровільній пожежній дружині забезпечити виконання завдань, визначених затвердженими цим наказом положеннями.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра В.М.Андріанов
Додаток 1
до наказу Міністерства
культури і туризму
України
23.01.2009 N 22/0/16-09
СКЛАД
добровільної пожежної дружини Міністерства культури і туризму України
Колотило Юрій Борисовичпровідний спеціаліст відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення управління діловодства та господарства начальник добровільної пожежної дружини
Мороз Сергій Васильовичголовний спеціаліст відділу технічної політики управління технічної політики та інвестування - член добровільної пожежної дружини
Наруцький Валерій Віталійовичзаступник начальника управління діловодства та господарства - начальник відділу документального забезпечення та контролю - член добровільної пожежної дружини
Розмаїтий Анатолій Леонідовичначальник відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення управління діловодства та господарства - член добровільної пожежної дружини
Цвігуненко Олег Вікторовичголовний спеціаліст відділу технічної політики управління технічної політики та інвестування - член добровільної пожежної дружини.
Додаток 2
до наказу Міністерства
культури і туризму України
23.01.2009 N 22/0/16-09
СКЛАД
пожежно-технічної комісії Міністерства культури і туризму України
Богомолов Анатолій Григоровичзаступник Міністра - голова комісії
Габалевич Володимир Михайловичначальник управління технічної політики та інвестування - заступник голови комісії
Розмаїтий Анатолій Леонідовичначальник відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення - секретар комісії
Ахова Світлана Володимирівнаголовний спеціаліст відділу аналізу та прогнозування соціокультурного розвитку регіонів (голова профкому)
Мещерякова Олена Володимирівназаступник начальника управління технічної політики та інвестування - начальник відділу капітального будівництва та інвестування
Цибенко Григорій Петровичзавідувач сектору режимно-секретної та мобілізаційної роботи.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і туризму України
23.01.2009 N 22/0/16-09
ПОЛОЖЕННЯ
про пожежно-технічну комісію Міністерства культури і туризму України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Пожежно-технічна комісія (далі - ПТК) створюється відповідно до статті 5 Закону України "Про пожежну безпеку"
Метою створення ПТК є залучення службовців до активної участі у роботі щодо попередження пожеж, і посилення протипожежного захисту МКТ.
1.2. У виняткових випадках (за погодженням з місцевими органами державного пожежного нагляду (далі - ДПН) і державного нагляду за охороною праці) функції ПТК може виконувати комісія з охорони праці.
1.3. ПТК створюється за рішенням трудового колективу МКТ. На підставі цього рішення наказом керівника МКТ встановлюється персональний склад ПТК та порядок її роботи.
1.4. ПТК у своїй діяльності керується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами з питань пожежної безпеки, а також цим Положенням.
ПТК повинна підтримувати постійні зв'язки з органами державного пожежного нагляду, профспілковими організаціями, комісією та службою з питань охорони праці.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМКИ РОБОТИ ПОЖЕЖНО-ТЕХНІЧНОЇ КОМІСІЇ
2.1. Основними завданнями ПТК є:
2.1.1. Сприяння керівництву МКТ у проведенні пожежно-профілактичної роботи та здійсненні контролю за дотриманням вимог стандартів, норм, правил, інструкцій та інших нормативних актів з питань пожежної безпеки, а також приписів і постанов органів державного пожежного нагляду.
2.1.2. Брати участь при прийнятті рішень щодо комплексних заходів для забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки, техніки та позитивного досвіду в протипожежному захисті підприємства, використання коштів на їх реалізацію, а також включення питань з пожежної безпеки до колективного договору (угоди).
2.1.3. Підготовка на підставі аналізу стану пожежної безпеки пропозицій (рекомендацій) керівництва МКТ щодо удосконалення протипожежного захисту.
2.1.4. Проведення серед працівників МКТ масової роз'яснювальної роботи та пропаганди заходів щодо забезпечення пожежної і техногенної безпеки. Проведення занять з евакуації працівників під час пожежі або надзвичайної ситуації.
2.1.5. Здійснення контролю за впровадженням у МКТ сертифікованих виробів протипожежного призначення.
2.2. ПТК з метою виконання покладених на неї завдань здійснює свою роботу у таких напрямах:
2.2.1. Щокварталу проводить протипожежне обстеження усіх приміщень МКТ з метою виявлення недоліків в електрогосподарстві, опалювальних системах, у вентиляції, несправностей у системах протипожежного захисту, водопостачання, зв'язку, порушень в утриманні та використанні пожежної техніки, обладнання та інвентарю з оформленням акта про здійснення пожежно-технічного обстеження (додаток 1).
Під час обстеження перевіряє дотримання протипожежних вимог, стандартів, норм, правил, виконання приписів і постанов органів державного пожежного нагляду.
За результатами перевірок визначає шляхи, способи та терміни усунення виявлених порушень і несправностей.
2.2.2. Вносить пропозиції щодо протипожежного стану МКТ на обговорення керівництва МКТ, виробничих нарад, зборів трудового колективу та громадських організацій.
Пропонує проект заходів з усунення наявних недоліків.
2.2.3. Бере участь у розробці з керівництвом МКТ положень, правил, інструкцій, інших локальних нормативних актів з питань пожежної і техногенної безпеки, що діють у межах МКТ і є обов'язковими до виконання та у здійсненні контролю за їх додержанням.
2.2.4. Надає допомогу керівництву МКТ в організації навчання працівників правилам пожежної безпеки та діям на випадок пожежі, а також у пропаганді протипожежних заходів.
2.2.5. Подає пропозиції щодо розроблення керівництвом комплексних заходів забезпечення пожежної безпеки у МКТ та про обов'язкове включення цих питань у колективні договори (угоди).
2.2.6. Бере участь у службовому розслідуванні причин пожеж та розробці необхідних заходів щодо запобігання їм.
2.2.7. Сприяє впровадженню досягнень науки і техніки, сучасних автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж, використанню для їх попередження виробничої автоматики.
2.2.9. Щокварталу перевіряє боєздатність добровільної пожежної дружини, здійснює контроль за справністю пожежно-технічного озброєння.
2.2.10. Керівник МКТ може доручати ПТК проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням пожежної і техногенної безпеки МКТ.
3. СКЛАД ТА ПОРЯДОК РОБОТИ ПОЖЕЖНО-ТЕХНІЧНОЇ КОМІСІЇ. ФОРМИ ЗАОХОЧЕННЯ ЇЇ ЧЛЕНІВ
3.1. До складу ПТК включаються працівники, діяльність яких пов'язана з експлуатацією та обслуговуванням електроустановок, систем водопостачання, зв'язку, автоматичного протипожежного захисту тощо, а також керівники добровільних протипожежних формувань і фахівці з пожежної безпеки МКТ, уповноважені трудовим колективом з питань охорони праці, представники профспілок.
3.2. Голова ПТК, заступник голови та секретар ПТК обираються на її засіданні.
На посаду голови ПТК обирається один із заступників керівника МКТ, а на посаду секретаря - фахівець МКТ з питань пожежної безпеки.
3.3. ПТК здійснює свою діяльність на підставі планів, що розробляються на квартал або півріччя і затверджуються головою ПТК.
3.4. ПТК проводить засідання щокварталу.
Рішення ПТК оформлюються протоколами і впроваджуються у життя наказами МКТ.
3.5. Заходи, намічені за результатами перевірок протипожежного стану приміщень МКТ, оформлюються актом (додається), який затверджується керівником МКТ.
3.6. ПТК не має права скасовувати або заміняти іншими заходами ті, які були запропоновані приписами органів державного пожежного нагляду (за наявності) та затверджені керівником МКТ.
У разі коли, на думку комісії, виникає необхідність часткової заміни або повного скасування цих заходів, вона подає свої пропозиції керівникові МКТ, який узгоджує їх з органами державного пожежного нагляду.
У випадку невиконання заходів голова ПТК повинен надавати (письмово) пропозиції керівнику щодо притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
3.7. Комісія щороку звітує про проведену нею роботу на загальних зборах (конференціях) трудового колективу. Цей звіт може проводитися спільно з комісією з питань охорони праці.
3.8. У разі залучення до протипожежних обстежень та перевірок, проведення навчання або інших протипожежних заходів члени ПТК звільняються від основної роботи зі збереженням за ними середньомісячного заробітку.
3.9. За сумлінне виконання покладених обов'язків, безпосередній внесок у поліпшення протипожежного стану МКТ членам ПТК можуть надаватися за наявності фінансових можливостей матеріальні та моральні заохочення, які застосовуються у МКТ.
Додаток
до пункту 2.2.1 Положення
про пожежно-технічну комісію
Міністерства культури
і туризму України
АКТ
про здійснення пожежно-технічного обстеження
Комісія _____________________________________________________
(найменування підприємства)
у складі _________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
у період з _______________________________________________ 200_ р.
провела протипожежне обстеження __________________________________
(підприємство або структурні
________________________________________________________________
підрозділи, які перевірялися)
КОМІСІЯ ВСТАНОВИЛА:
1. Протипожежні заходи, що не виконані відповідно до акта
попереднього обстеження:
------------------------------------------------------------------
| N | Найменування | Відповідальний за | Новий термін |
|з/п | заходів | виконання заходів | виконання заходів |
------------------------------------------------------------------
2. Нові протипожежні заходи, які необхідно виконати:
------------------------------------------------------------------
| N | Найменування | Відповідальний за | Термін виконання |
|з/п | заходів | виконання заходів | заходів |
------------------------------------------------------------------
3. Запропоновані заходи щодо осіб, винних у невиконанні
протипожежних вимог ______________________________________________
__________________________________________________________________
4. Контроль за виконанням протипожежних заходів покладається
на _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Вжиті заходи до винних осіб: _____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"___" ____________ 200_ р.
__________________________________________________________________
(підписи членів пожежно-технічної комісії)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і туризму України
23.01.2009 N 22/0/16-09
ПОЛОЖЕННЯ
про Добровільну пожежну дружину Міністерства культури і туризму України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Добровільна пожежна дружина створюється відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку".
1.2. Добровільна пожежна дружина (далі - ДПД) створюється з метою здійснення заходів щодо запобігання пожежам, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за додержанням установлених законодавством вимог пожежної безпеки, сприяння і надання допомоги пожежно-рятувальним підрозділам, проведення роз'яснювальної роботи серед працівників підприємства.
1.3. ДПД залучається для ліквідації пожеж або інших надзвичайних ситуацій за межами МКТ згідно з планом залучення сил і засобів та інструкції взаємодії між МКТ і підрозділами МНС.
1.4. Створення ДПД та організація її діяльності покладається на керівництво МКТ.
1.5. Щороку керівництвом МКТ здійснюється розрахунок потреби коштів на утримання ДПД, на соціальні гарантії та заохочення членів ДПД. Указані кошти вносяться окремою графою до кошторису МКТ на наступний рік.
1.6. У своїй діяльності ДПД керується законодавчими та іншими нормативно-правовими актами з питань пожежної безпеки, цим Положенням.
ДПД у питаннях організації гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварії та підготовки членів ДПД керується Законом України "Про пожежну безпеку", цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами МНС.
1.7. Контроль за діяльністю ДПД здійснює керівник МКТ та посадові особи, на яких безпосередньо покладені функції контролю за станом пожежної безпеки, служба пожежної безпеки МКТ, а також органи державного пожежного нагляду.
1.8. Посадові особи, на яких покладено контроль за діяльністю ДПД, зобов'язані щокварталу перевіряти її готовність до дій з ліквідації пожеж.
Результати перевірки ДПД місцевим органом державного пожежного нагляду відображаються в спеціальному журналі або оформляються актом перевірки державним пожежним наглядом боєздатності ДПД (додаток 1).
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ
2.1. На ДПД покладається:
2.1.1. Здійснення контролю за виконанням (дотриманням) установлених у МКТ правил пожежної безпеки (протипожежного режиму).
2.1.2. Проведення роз'яснювальної роботи серед працівників МКТ щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки (шляхом організації лекцій, розповсюдження засобів наочної агітації, оформлення інформаційних стендів тощо).
2.1.3. Здійснення щоденного нагляду за утриманням у справному стані засобів протипожежного захисту, зв'язку, обладнання та інвентарю.
2.1.4. Вжиття у разі виникнення пожежі невідкладних заходів до виклику пожежно-рятувальних підрозділів, рятування людей, майна та її ліквідація наявними засобами.
3. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ
3.1. Добровільна пожежна дружина створюється на добровільних засадах з числа працівників МКТ, які досягли 18 років та здатні за своїми здібностями, станом здоров'я виконувати покладені на них обов'язки.
3.2. Особи, які вступають до ДПД, подають на ім'я керівника МКТ письмову заяву.
Зарахування у члени ДПД та подальші зміни її складу оголошуються наказом керівника МКТ.
Начальник ДПД призначається з інженерно-технічних працівників і підпорядковується керівникові МКТ.
3.3. Чисельний склад ДПД визначається керівником МКТ з урахуванням пожежної небезпеки виробництва.
3.4. Виключення з членів ДПД проводиться:
3.4.1. За порушення правил пожежної безпеки.
3.4.2. За невиконання своїх обов'язків.
3.4.3. За власним бажанням шляхом подання про це заяви керівникові МКТ.
3.4.4. У разі звільнення з роботи.
3.5. Комплектування ДПД слід проводити таким чином, щоб у кожному підрозділі МКТ були члени ДПД.
3.6. Табель з обов'язками членів ДПД щодо запобігання пожежі та на випадок її виникнення вивішується в приміщеннях МКТ на дошці оголошень.
3.7. З членами ДПД мають проводитися учбові заняття, що затверджується керівником Міністерства.
3.8. Порядок залучення членів ДПД до чергувань, пов'язаних із забезпеченням пожежної безпеки у вільний від роботи час, установлюється керівником МКТ.
4. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ТА ЧЛЕНІВ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ
4.1. Начальник ДПД зобов'язаний:
4.1.1. Здійснювати контроль за дотриманням у МКТ вимог правил пожежної безпеки, виконанням заходів, запропонованих приписами органів державного пожежного нагляду.
4.1.2. Здійснювати нагляд за справністю первинних засобів пожежогасіння, систем пожежної автоматики, водопостачання, що є у МКТ, та не допускати їх використання не за призначенням.
4.1.3. Вести роз'яснювальну роботу серед працівників про заходи пожежної безпеки.
4.1.4. Проводити заняття із особовим складом ДПД і перевіряти його готовність до дії.
4.1.5. Організовувати гасіння пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони.
4.1.6. Інформувати керівництво МКТ в разі виявлення порушень правил пожежної безпеки.
4.1.7. Розповсюджувати серед працівників МКТ плакати, брошури, листівки, правила та інструкції на протипожежну тематику.
4.1.8. Проводити заняття з евакуації працівників під час пожежі або надзвичайної ситуації.
Начальник ДПД входить до складу пожежно-технічної комісії.
4.2. Члени ДПД повинні:
4.2.1. Знати і виконувати правила пожежної безпеки, які діють у МКТ.
4.4.2. Стежити за готовністю до дії засобів пожежогасіння, зв'язку.
4.4.3. Знати і виконувати свої обов'язки згідно з табелем обов'язків добровільної пожежної дружини і в разі виникнення пожежі брати активну участь у її ліквідації.
4.4.4. Виконувати розпорядження начальника дружини, підвищувати свої пожежно-технічні знання, відвідувати заняття згідно з розкладом.
4.4.5. У разі виявлення у МКТ порушень вимог пожежної безпеки складати на винних осіб протоколи та передавати їх на розгляд керівництву МКТ.
5. УТРИМАННЯ ДОБРОВІЛЬНИХ ПОЖЕЖНИХ ДРУЖИН, ЗАОХОЧЕННЯ І СТРАХУВАННЯ ЇЇ ЧЛЕНІВ
5.1. Питання утримання ДПД заохочення і страхування її членів вирішуються відповідно до діючого законодавства України з урахуванням фінансових можливостей МКТ.
Додаток
до пункту 1.8 Положення
про добровільну пожежну
дружину МКТ України
АКТ
перевірки державним пожежним наглядом боєздатності ДПД
______________________________ N ________ ______________________
(число, місяць, рік) (місто)
Комісія у складі ____________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
У присутності ____________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
провела обстеження ______________________________________________.
(назва підприємства, установи, організації)
За результатами перевірки встановлено _______________________
(оцінка діяльності ДПД)
Висновки і пропозиції _______________________________________
(рекомендації адміністрації підприємства
__________________________________________________________________
щодо покращення роботи ДПД)
Вжиті заходи за результатами перевірки ______________________
__________________________________________________________________
_________________________________________ _____________________
(посада, прізвище та ініціали працівника (підпис)
органу, що перевіряє)
_________________________________________ _____________________
(прізвище та ініціали керівника (підпис)
підприємства, установи, організації)
_________________________________________ _____________________
(посада, прізвище та ініціали (підпис)
членів комісії)
_________________________________________ _____________________
(підпис)