• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно питання сплати штрафних санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів до Фонду соціального захисту інвалідів

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва  | Лист, Витяг від 30.03.2005 № 2247
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 30.03.2005
  • Номер: 2247
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 30.03.2005
  • Номер: 2247
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
30.03.2005 N 2247
Стосовно питання сплати штрафних санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів до Фонду соціального захисту інвалідів
(Витяг)
<...>
Статтею 19 Закону України від 21.03.91 р. N 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, за недотримання якого у статті 20 цього Закону передбачається сплата штрафних санкцій відповідним відділенням Фонду (України) соціального захисту інвалідів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.95 р. N 314 "Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів" затверджено Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів (далі - Положення).
Відповідно до пункту 5 Положення підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда у відповідності до пункту 3 цього Положення.
Разом з тим статтею 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зазначено, що працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів.
Отже, нормами чинного законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів на підприємство покладено обов'язок по створенню певної кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів, а не обов'язок підбирати та працевлаштовувати їх на створені робочі місця <...>.
Заступник Голови О.Сахненко