• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення)

Вища рада правосуддя | Рішення від 22.08.2019 № 2242/0/15-19
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.08.2019
  • Номер: 2242/0/15-19
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.08.2019
  • Номер: 2242/0/15-19
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ
РІШЕННЯ
22.08.2019 № 2242/0/15-19
Про внесення змін до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення)
Відповідно до частини п'ятої статті 55 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Порядок відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, погодженим із Державною судовою адміністрацією України.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 затверджено Порядок відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення).
З метою вдосконалення положень вказаного Порядку Вища рада правосуддя запропонувала Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та Державній судовій адміністрації України надати пропозиції щодо внесення змін до нього.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України листами від 20 лютого 2019 року № 21-1091/19, від 29 липня 2019 року № 21-4249/19 та Державна судова адміністрація України листами від 18 лютого 2019 року № 8-3936/19, від 29 липня 2019 року № 8-19463/19 надали Вищій раді правосуддя відповідні пропозиції.
Вища рада правосуддя, опрацювавши отримані пропозиції, заслухавши інформацію члена Вищої ради правосуддя Краснощокової Н.С., керуючись статтею 131 Конституції України, статтею 55 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" , статтею 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" ,
ВИРІШИЛА:
2. Надіслати копії рішення Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та Державній судовій адміністрації України.
Голова
Вищої ради правосуддя

В.І. Говоруха
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
22 серпня 2019 р. № 2242/0/15-19
ЗМІНИ
до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення)
1. Абзац перший пункту 1 розділу I викласти в такій редакції:
"1. Цей Порядок розроблений відповідно до законів України "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон), "Про Вищу раду правосуддя" з метою забезпечення доступу до правосуддя в судах у зв'язку з неможливістю здійснення правосуддя та виявленням надмірного рівня судового навантаження, а також з метою тимчасового переведення суддів у разі припинення роботи суду у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами і встановлює процедуру відрядження судді як тимчасового переведення до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя (далі - відрядження судді)".
2. У розділі II:
1) пункт 2 після слів "територіальних управлінь Державної судової адміністрації України" доповнити словами "інших юридичних чи фізичних осіб";
2) доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6. У разі зміни відомостей, зазначених у надісланому повідомленні про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді, Державна судова адміністрація України інформує про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України протягом п'яти робочих днів після встановлення таких змін.
У разі якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про залишення без розгляду та повернення до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді у зв'язку з відсутністю суддів, які виявили бажання бути відрядженими, а підстави для відрядження продовжують існувати, Державна судова адміністрація України повторно надсилає повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді із зазначенням у ньому актуальних відомостей, які враховані під час встановлення підстав для відрядження, у строк, визначений пунктом 3 розділу II цього Порядку".
3. У розділі III:
1) абзац перший пункту 2 після слів "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" доповнити словами "протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення Державної судової адміністрації України";
2) пункт 7 після слів "Державної судової адміністрації України" доповнити словами "не пізніше трьох робочих днів з дня отримання такої згоди";
3) пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. За результатами розгляду питання про відрядження судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає одне з таких рішень:
- про внесення подання до Вищої ради правосуддя з рекомендацією на відрядження судді;
- про відмову у внесенні подання до Вищої ради правосуддя на відрядження судді;
- про залишення без розгляду та повернення до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про залишення без розгляду та повернення до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді у разі відсутності суддів, які виявили бажання бути відрядженими до іншого суду.
У разі прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про відмову у внесенні подання щодо відрядження судді такий суддя не позбавляється права на повторне звернення для розгляду питання про його відрядження у спосіб, визначений цим Порядком";
4) пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. У рішенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про внесення подання з рекомендацією на відрядження судді зазначаються:
- прізвище, ім'я, по батькові судді;
- найменування судів, з якого та до якого пропонується відрядити суддю;
- строк відрядження;
- обґрунтування встановлення надмірного навантаження у суді, до якого суддя відряджається;
- обґрунтування відсутності суттєвого впливу на середній рівень судового навантаження та доступ до правосуддя у суді, з якого суддя відряджається.
У разі визначення строку відрядження менше одного року у рішенні наводиться обґрунтування визначення такого строку";
5) абзац перший пункту 13 після слова "п'яти" доповнити словом "робочих";
6) в абзаці четвертому пункту 13 слово "заява" замінити словом "згода";
7) в абзаці п'ятому пункту 13 слова "п'яти днів" замінити словами "трьох робочих днів";
8) пункт 14 викласти в такій редакції:
"14. Суддя може відкликати згоду на його відрядження до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, про що подає письмову заяву до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
У разі відкликання суддею згоди на його відрядження до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя до ухвалення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідного рішення Вища кваліфікаційна комісія суддів України ухвалює рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження такого судді.
У разі відкликання суддею такої згоди після ухвалення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відповідного рішення, але до внесення подання про відрядження судді до Вищої ради правосуддя, таке подання не підлягає внесенню до Вищої ради правосуддя";
9) пункт 15 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді надсилається до Державної судової адміністрації України протягом п'яти робочих днів після його прийняття";
10) пункт 16 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у внесенні подання про відрядження всіх суддів, які надали згоду на відрядження, а також рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді надсилаються до Державної судової адміністрації України протягом п'яти робочих днів після їх прийняття".
4. У розділі IV:
1) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Після надходження подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відрядження судді Вища рада правосуддя здійснює його підготовку до розгляду та перевірку з метою встановлення:
- наявності визначених законом підстав для відрядження судді;
- додержання порядку прийняття рішення про відрядження судді, зокрема наявність згоди судді на відрядження до певного суду;
- обґрунтування наявності надмірного рівня судового навантаження у суді, до якого суддя відряджається;
- відсутності суттєвого впливу на середній рівень судового навантаження та доступ до правосуддя у суді, з якого суддя відряджається.
Перевіряється також подання Державної судової адміністрації України про необхідність перерозподілу видатків на утримання судів.
У разі визначення строку відрядження менше одного року перевіряється наявність обґрунтування визначення такого строку";
2) пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. За результатами розгляду подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Вища рада правосуддя ухвалює одне з таких рішень:
- про відрядження судді;
- про відмову у відрядженні судді;
- про залишення подання з рекомендацією на відрядження судді до іншого суду без розгляду та повернення його до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
3) абзац шостий пункту 7 викласти в такій редакції:
"- дату, з якої починається обчислення строку відрядження судді, яка визначається з урахуванням Положення про автоматизовану систему документообігу суду в частині автоматизованого розподілу судових справ між суддями;";
4) пункт 7 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі прийняття Вищою радою правосуддя рішення про залишення подання з рекомендацією на відрядження судді до іншого суду без розгляду та повернення його до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у ньому викладаються відповідні мотиви та/чи пропозиції щодо вчинення Комісією певних дій";
5) пункт 8 після слів "до моменту ухвалення рішення Вищою радою правосуддя" доповнити словами ", про що подає письмову заяву до Вищої ради правосуддя".
5. У розділі V:
1) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Про відрядження судді до іншого суду та повернення його з відрядження голова суду видає відповідні накази, копії яких невідкладно надсилає Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та Державній судовій адміністрації України.
Голова суду, до якого відряджено суддю (продовжено строк відрядження судді), після прибуття такого судді до суду та після закінчення строку його відрядження видає відповідні накази, копії яких невідкладно надсилає Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та Державній судовій адміністрації України.
У разі неприбуття судді, якого відряджено (строк відрядження якого продовжено), до суду упродовж 10 днів з дня початку строку відрядження голова суду повідомляє про це Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України";
2) абзац другий пункту 4 після слів "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України" доповнити словами "протягом трьох робочих днів з моменту встановлення таких підстав";
3) пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Строк відрядження судді може бути продовжено в межах загального річного строку з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.
Про встановлення підстав для продовження строку відрядження судді Державна судова адміністрація України повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку відрядження судді.
У разі повідомлення Державною судовою адміністрацією України про встановлення підстав для продовження строку відрядження судді та надання суддею згоди на продовження строку такого відрядження Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає питання про внесення подання з рекомендацією про продовження строку відрядження судді до Вищої ради правосуддя та може внести відповідне подання не пізніше ніж за 15 днів до закінчення строку відрядження судді.
Вища рада правосуддя на своєму засіданні розглядає подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та може ухвалити рішення про продовження строку відрядження судді в межах загального річного строку або про відмову у продовженні строку такого відрядження".
4. Розділ VII викласти в такій редакції:
"До початку функціонування автоматизованої системи формування і ведення суддівських досьє керівник апарату суду, до якого було відряджено суддю, не пізніше ніж через 10 днів після закінчення строку тимчасового переведення судді надсилає до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію про ефективність здійснення судочинства суддею за період такого відрядження.
Інформація про ефективність здійснення судочинства суддею надсилається у вигляді заповнених інформаційних аркушів розділу 8 форми суддівського досьє".
( Текст взято з сайту Вищої ради правосуддя http://hcj.gov.ua )