• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норма Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів"

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 16.05.2019 № 2200/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.05.2019
  • Номер: 2200/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.05.2019
  • Номер: 2200/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.05.2019 N 2200/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), розглянула лист про надання податкової консультації з питань практичного застосування окремих норма Закону України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628) та повідомляє таке.
Товариство повідомило, що купує скраплений газ в балонах у постачальників на території України, які є платниками акцизного податку, та реалізує його в тих самих балонах кінцевим оптовим споживачам, тобто здійснює виключно оптову реалізацію пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки:
здійснює переміщення скрапленого газу в балонах покупцям власними транспортними засобами;
на всіх приміщеннях та територіях загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання скрапленого газу в балонах перевищує 200 кубічних метрів;
отримує протягом календарного року скраплений газ в балонах в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів;
є платником акцизного податку.
Крім того, Товариство в 2019 році планує отримати скраплений газ в балонах 36000 кубічних метрів.
У зв'язку з цим, Товариство запитує:
1. Чи вважатимуться з 01.07.2019 р. за вищезазначених умов в розумінні норм Закону N 2628 місця зберігання скрапленого газу в балонах Товариства акцизними складами?
2. Чи буде з 01.07.2019 р. Товариство вважатися розпорядником акцизного складу?
З. Чи потрібно буде Товариство реєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального, проводити інвентаризацію обсягів залишків пального (скрапленого газу в балонах) та надавати в визначений термін Акт інвентаризації обсягів залишку пального (скрапленого газу в балонах) до контролюючого органу?
4. Чи повинно Товариство відповідно до ст. 230 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) реєструвати акцизні склади?
5. Чи повинно Товариство для здійснення діяльності по реалізації скрапленого газу в балонах отримувати ліцензію?
6. Чи повинно Товариство відповідно до ст. 230 Кодексу встановлювати витратоміри-лічильники у всіх приміщеннях та територіях відпуску скрапленого газу природного виключно у тарі виробника без зміни розфасовки?
До питання 1 та 2:
Законом України N 2628 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року N 481 " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"(далі - Закон N 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року.
Відповідно до підпункту 14.1.6 Кодексу (зі змінами) акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Відповідно до підпункту 14.1.224. пункту 14.1. статті 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Враховуючи викладене вище та той факт, що Товариство отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів (відповідна інформація зазначена Товариством в листі), місця зберігання пального Товариства підпадають під визначення акцизний склад, а Товариство вважається розпорядником акцизного складу в розумінні Закону N 2628 та Кодексу.
До питання 3:
Підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу визначено, що платником акцизного податку є, зокрема особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.
Відповідно до листа, Товариство здійснює реалізацію скрапленого газу в балонах ємністю 21 літр в тарі виробника власникам транспортних засобів, що відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу відноситься до визначення реалізації пального.
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 213 Кодексу).
Оскільки Товариство зареєстроване платником акцизного податку з 01.03.2016 року, тому Товариство зобов'язано з 01.05.2019 р. до 01.06.2019 р. перереєструватися у системі електронного адміністрування реалізації пального та зареєструвати усі акцизні склади, розпорядниками яких таке Товариство буде станом на 1 липня 2019 року.
Щодо проведення інвентаризації обсягів залишків пального, то Кодексом не передбачено проведення такої інвентаризації до запровадження змін з 01.07.2019 р. Системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, внесених Законом N 2628.
Для розподілу залишків пального, що обліковуються у платників у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року платники податку та суб'єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 21.1 ст. 212 Кодексу та яких станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні в двох примірниках на такі обсяги пального, перший примірник зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з 16 до 20 липня 2019 року (включно), із зазначенням в акцизних накладних складів/акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 1 липня 2019 року, та розпорядників таких, акцизних складів/акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов'язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених підпунктами "г", "ґ", "з", та "и" п. 231.1 ст. 231 Кодексу (пп. 2 п. 23 розділу 5 Перехідних положень Кодексу).
До питання 5:
Згідно зі статтею 1 Закону України N 481 (в редакції від 01.07.2019 р.) оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Порядок здійснення оптової торгівлі пальним та зберігання пального, перелік документів, необхідний для отримання відповідної ліцензії визначено статтею 15 Закону N 481. Оптова торгівля пальним здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Таким чином, враховуючи інформацію, наданою Товариством в листі, для здійснення купівлі скрапленого газу в балонах у постачальників та реалізація його кінцевим оптовим споживачам необхідно отримати ліцензію на право оптової торгівлі пальним відповідно до вимог Закону N 481.
Згідно зі статтею 15 Закону N 481 суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним на кожне місце оптової торгівлі пальним, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
До питань 4 та 6:
Відповідно до п. 230.1.2 Кодексу акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з частиною третьої статті 5 Господарського кодексуУкраїни суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.