Документ підготовлено в системі iplex
Державна фіскальна служба України | Розяснення від 21.12.2018
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Особливості складання розрахунків коригування до податкової накладної
Загальні положення
Наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 р. N 763 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року N 1307", який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 12.10.2018 за N 1157/32609 (далі - наказ N 763) внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування), а також до Порядку заповнення податкової накладної (далі - Порядок N 763). Та з 01 грудня 2018 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється за формою, затвердженою наказом N 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.
Розрахунок коригування може бути складений та зареєстрований в ЄРПН тільки до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, з дати складання якої не минуло більше як 1095 календарних днів.
З метою забезпечення єдиного підходу до складання розрахунків коригування до податкових накладних Порядок N 763 доповнено пунктом 23, в якому визначено особливості заповнення розрахунків коригування до податкових накладних.
Згідно з пунктом 23 Порядку N 763 для коригування кількісних та/або вартісних показників розділу Б податкової накладної у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг, запроваджується такий порядок складання розрахунків коригування:
1) відповідні показники рядка податкової накладної, що коригується (кількість або ціна, залежно від причини коригування, а також обсяг постачання та сума ПДВ), зазначаються зі знаком "-" (обнуляється (виводиться в "0") рядок податкової накладної, який коригується);
2) за потреби додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками, якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній.
При цьому в розрахунку коригування в одному рядку не можуть бути одночасно зазначені показники щодо коригування кількості та коригування вартості (ціни).
У разі зміни кількості товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносяться до граф 7 та 8 та розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком "-" заповнюється тільки графа 7.
У разі зміни вартості (ціни) товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносяться до граф 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком "-" заповнюється тільки графа 9.
Одночасно в одному рядку розділу Б розрахунку коригування може бути заповнена тільки одна пара граф: 7 і 8 або 9 і 10.
Якщо розрахунок коригування складається у зв’язку з повним поверненням товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) повної суми попередньої оплати товарів/послуг, новий(і) рядок(ки) в розділі Б розрахунку коригування не додається(ються).
Часткове повернення товарів або часткове повернення суми попередньої оплати товарів/послуг розглядається як зміна кількості або вартості (ціни) товарів/послуг.
При складанні розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018 р., графа 14 розділу Б розрахунку коригування "Сума податку на додану вартість" не заповнюється у тих рядках, до яких відповідні показники податкової накладної переносяться зі знаком "-" (виводяться в "0"), водночас в нових (доданих) рядках такого розрахунку коригування графа 14 розділу Б підлягає заповненню у разі наявності суми податку (графа 11 розділу Б розрахунку коригування має значення "7" або "20").
Більше, про окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, можна ознайомитися в листі ДФС від 27.11.2018 р. N 36942/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.