• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про державний контракт на 1995 рік і компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам

Головна державна податкова інспекція України  | Розяснення від 10.05.1995 № 10-321/10-2059
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 10.05.1995
  • Номер: 10-321/10-2059
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 10.05.1995
  • Номер: 10-321/10-2059
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 10-321/10-2059 від 10.05.95
м.Київ
Про державний контракт на 1995 рік і компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам
У зв'язку з численними запитами щодо формування державного контракту і державного замовлення на 1995 рік та порядку надання пільг з податку на добавлену вартість на продукцію, яка реалізується за державним контрактом і державним замовленням Головна державна податкова інспекція України та Міністерство сільського господарства і продовольства України повідомляють.
Відповідно до Указу Президента України від 16.01.1995 р. N 51/95 "Про державний контракт на сільськогосподарську продукцію на 1995 рік" уповноважені Кабінетом Міністрів України міністерства та відомства через державний контракт забезпечують державні потреби у продукції сільського господарства.
Закупівля продукції на поставку до централізованих фондів за контрактною системою провадиться за рахунок коштів державного бюджету України та бюджетних позичок, наданих під закупівлю сільськогосподарської продукції за державним контрактом 1994 року, що підлягають поверненню через заготівельні та переробні підприємства.
Державними замовниками на поставку до централізованих фондів у визначених обсягах державного контракту щодо продовольчого зерна, сортового насіння зернових і сільськогосподарських культур та племінної худоби відповідно до "Порядку закупівель, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства у 1995 році", затвердженого 11 лютого 1995 року Кабінетом Міністрів України, є Мінсільгосппрод, Держхарчопром, Українська академія аграрних наук, яким виділяються на це бюджетні кошти, а також Рада Міністрів України Автономної Республіки Крим, облвиконкоми та Севастопольський міськвиконком.
Виконавцями державного контракту можуть бути підприємства і організації, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції незалежно від форм власності.
Відповідно до спільного листа Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 09.02.1995 р. N 22-395/98 "Про державний контракт на продовольче зерно" встановлено порядок на 1995 рік тільки щодо зерна за цінами, передбаченими додатком до цього листа за N 2-95 "Рівень закупівельних цін на зерно для укладання державного контракту на форвардних умовах в 1995 році".
Крім поставки продукції за державним контрактом у Державний резервний фонд і державних потреб, вищезазначений указ передбачає також поставки у 1995 році сільськогосподарської продукції і сировини до регіональних фондів за регіональним державним контрактом, який фінансується за рахунок місцевих бюджетів. Замовників, перелік і обсяги продукції регіонального контракту визначають Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми в межах коштів місцевих бюджетів.
Що стосується закупівлі сільськогосподарської продукції в рахунок державного замовлення у 1995 році, то державне замовлення на 1995 рік не встановлено.
Стосовно оподаткування податком на добавлену вартість сільськогосподарської продукції, яка реалізується за різних умов її замовлення і фінансування, то відповідно до постанови Верховної Ради України від 21.10.1994 р. N 223/94-ВР "Про стан реалізації постанови Верховної Ради України "Про подолання кризового стану в агропромисловому комплексі", яка набула чинності з 6.11.1994 р., сільськогосподарські товаробиробники звільняються від сплати податку на добавлену вартість на продукцію, яка реалізується по держконтракту і держзамовленню.
Розрахунки за сільськогосподарську продукцію, яка закуповується Мінсільгосппродом, Держхарчопромом, Українською академією аграрних наук для здійснення державного контракту, а також за продукцію, що закуповується Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами в рахунок регіонального державного контракту, проводяться без урахування сум податку на добавлену вартість за умови обов'язкової наявності у сільськогосподарських постачальників (виробників) таких документів:
- належним чином окремо оформлених державного контракту і регіонального державного контракту, підписаних з однієї сторони товаровиробником, з другої - заготівельною або переробною організацією (яку уповноважено вищезазначеними міністерствами, відомствами і установами укладати контракти і проводити закупівлю сільськогосподарської продукції і сировини до централізованих і окремо до регіональних фондів), і складених за формою, передбаченою у додатку N 1 Порядку закупівель, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства у 1995 році, а також зареєстрованих в інспекції із заготівлі і якості сільськогосподарської продукції;
- накладної (квитанції), виданої товаровиробнику (постачальнику) безпосередньо заготівельним або переробним підприємством, з відміткою "в рахунок державного контракту" або "в рахунок регіонального державного контракту".
Одночасно повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України 9 лютого 1995 року затверджено Порядок компенсації сільськогосподарським товаровиробникам втрат, зумовлених інфляцією, за продукцію, реалізовану у 1994 році за державним контрактом, згідно з яким сума компенсації втрат визначається виходячи з дооцінки фактичних залишків зерна, олійних культур, продуктів їхньої переробки і цукру (крім цукру, який реалізується за міжурядовими угодами згідно із спільним листом Міністерства фінансів і Держхарчопрому України від 23.02.1995 р. N 02-04-158). При цьому зазначена дооцінка проводиться на заготівельних і переробних підприємствах Мінсільгосппроду і Держхарчопрому станом на 16 лютого 1995 року, з наступною переоцінкою на 1 число кожного місяця до повної реалізації цієї продукції за цінами і коефіцієнтами, що визначаються Мінсільгосппродом, Держхарчопромом та погоджуються з Мінекономіки і Мінфіном України.
Механізм проведення дооцінки і надходження коштів (компенсації) на рахунки сільськогосподарських товаровиробників за продукцію, реалізовану в 1994 році за державним контрактом, визначено у вищезазначеному Порядку.
Що стосується оподаткування податком на добавлену вартість зазначених сум дооцінок та отриманої суми компенсації сільськогосподарськими товаровиробниками, то відповідно до підпункту "д" пункту 13 розділу III інструкції Головної державної податкової інспекції України від 10.02.1993 р. N 3 "Про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість" державні дотації (доплати), субсидії, компенсації та суми податку на добавлену вартість, які використовуються для регулювання цін на окремі види сільськогосподарської продукції, що реалізується державі, не відносяться до об'єкту оподаткування.
Одночасно повідомляємо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.1994 р. N 110 "Про план економічного і соціального розвитку України на 1994 рік" установлено перелік і обсяги закупки у господарств сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства у 1994 році за державним контрактом і державним замовленням, а саме: закупку у сільськогосподарських товаровиробників у рахунок державного контракту зернових культур, цукрових буряків, олійних культур, насіння та племінної худоби і закупку в рахунок державного замовлення лише технічних культур, вовни, риби і рибопродуктів, на які розповсюджується дія четвертого абзацу пункту 2 постанови Верховної Ради України від 21 жовтня 1994 року N 223/94-ВР "Про стан реалізації постанови Верховної Ради України "Про подолання кризового стану в агропромисловому комплексі".
Стосовно постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1993 р. N 929 "Про державний контракт і державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і продовольство на 1994 рік", то зазначеною постановою передбачено тільки поставки сільськогосподарської сировини в перерахунку на готову продукцію переробних підприємств до державних ресурсів.
Цією постановою держконтракт і держзамовлення на закупку сільськогосподарської продукції у господарств державою встановлено не було, оскільки продукція, що у них закуповується для переробних підприємств, не є готовою продукцією, а потребує подальшої її переробки, обробки.
Про зазначене необхідно повідомити підвідомчі податкові інспекції.
Заступник міністра
сільського господарства
і продовольства України
Перший заступник начальника
Головної державної податкової
інспекції України


В.Гревцов


О.Шитря