• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Державна фіскальна служба України | Лист від 02.03.2016 № 61/6/19-00-21-01-06/2029
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 02.03.2016
  • Номер: 61/6/19-00-21-01-06/2029
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 02.03.2016
  • Номер: 61/6/19-00-21-01-06/2029
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС у Тернопільській області
Лист
02.03.16 № 61/6/19-00-21-01-06/2029
Головним управлінням ДФС у Тернопільській області розглянуто звернення стосовно ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, про що повідомляємо наступне.
1. Законом України №481/95-ВР від 19.12.95 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі – Закон №481) визначено основні засади державної політики щодо регулювання оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до ст.1 Закону №481, ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Крім того, правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №854 від 30.07.96.
2. Згідно ст.15 Закону №481, ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання. Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. У заяві на одержання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб’єкт господарювання засвідчує підписом про ознайомлення із текстом наступного змісту: "З умовами і вимогами законодавства, іншими нормативними актами, які регулюють господарську діяльність у сфері здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями (АН) і тютюновими виробами (ТВ),ознайомлений і зобов’язуюсь їх виконувати, місце торгівлі, що заявлено в заяві, відповідає цим вимогам та розташоване у місцях, відносно яких НЕ встановлено обмежень щодо продажу АН і ТВ".
3. Відповідно до ст.15 Закону №481, дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію (Головного управління ДФС у Тернопільській області), на термін до сплати заборгованості. Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб'єктом господарювання відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.
4. Статтею 1 Закону №481 визначено: анулювання ліцензії – позбавлення суб'єкта господарювання права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії.
Відповідно до ст.15 Закону №481, ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:
- заяви суб'єкта господарювання;
- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;
- рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
- порушення вимог статті 15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.
5. Відповідно до ст.16 Закону №481, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
6. Згідно ст.17 Закону №481, за порушення норм цього Закону щодо торгівлі алкогольними напоями посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством, а до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.
7. За інформацією стосовно повноважень у сфері контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами просимо звертатись до Головного управління Національної поліції у Тернопільській області та Муніципальної поліції Тернопільської міської ради.
8. Податковим кодексом України №2755-VI від 02.12.10, визначено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Консультації, крім узагальнюючих, які надаються у письмовій або електронній формі підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання.
Заступник начальникаС.С. Денисюк