• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо правових підстав зупинення реєстрації податкових накладних та вжиття заходів зі сторони податкового органу та підприємства з метою уникнення надалі їх зупинення

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 07.05.2019 № 2007/6/99-99-29-01-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 07.05.2019
  • Номер: 2007/6/99-99-29-01-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 07.05.2019
  • Номер: 2007/6/99-99-29-01-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.05.2019 N 2007/6/99-99-29-01-02-15/ІПК
Щодо правових підстав зупинення реєстрації податкових накладних та вжиття заходів зі сторони податкового органу та підприємства з метою уникнення надалі їх зупинення
Кабінетом Міністрів України з метою реалізації норми пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексуУкраїни ухвалено постанову від 21 лютого 2018 року N 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних"(далі - Постанова N 117).
Постановою N 117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок).
Порядком визначено механізм здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків.
Податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до ознак, визначених пунктом 3 Порядку.
У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 Порядку податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з пунктом 10 Порядку критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає Державна фіскальна служба України (далі - ДФС) та надсилає на погодження Міністерству фінансів України.
Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, визначений пунктом 14 цього Порядку.
Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Закон України від 22 травня 2013 року N 852-VI "Про електронний цифровий підпис" втратив чинність 07.11.2018 р., тому доцільно керуватися Законом України від 05 жовтня 2017 року N 2155-VIII "Про електронні довірчі послуги"(із змінами та доповненнями).
Платник податків з метою упередження зупинення реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, керуючись пунктами 29, 31, 34 та 36 Порядку, має право подати Таблицю даних платника податку за встановленою формою. Таблиця даних платника податку подається із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку і розглядається комісіями регіонального рівня протягом п'яти робочих днів після дня її отримання.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.