НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Л И С Т
Голові первинної
профспілкової організації
відкритого акціонерного
товариства "Херсонський
суднобудівний завод"
Шевцову М.М.
Щодо змін до Статуту відкритого акціонерного товариства
"Херсонський суднобудівний завод"
Шановний Миколо Миколайовичу!
Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) уважно розглянула запропоновані Вами (лист від 01.06.2005 року N 51) варіанти редакції статті 16 "Трудовий колектив Товариства" Статуту відкритого акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" і вважає, що в цілому вони відповідають нормам чинного законодавства України.
"Стаття 16. Трудовий колектив Товариства
16.1. Управління Товариством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власників акцій щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.
16.2. Трудовий колектив Товариства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Товариством.
16.4. Працівники Товариства беруть участь в управлінні Товариством через загальні збори (конференції), раду трудового колективу, професійні спілки, які діють у трудовому колективі, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво.
16.5. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Товариства, виробляються і приймаються його органами управління за участі трудового колективу і уповноважених ним органів.
16.6. Між Правлінням Товариства і трудовим колективом укладається колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з органами управління Товариства. Вимоги до змісту і порядок укладення колективного договору визначаються законодавством про колективні договори.
16.7. Трудовий колектив Товариства:
- вносить пропозиції щодо поліпшення роботи Товариства, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування;
- на загальних зборах (конференції) визначає порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії по трудових спорах, обирає комісію по трудових спорах;
- затверджує за поданням правління Товариства і виборних органів профспілок Товариства Правила внутрішнього трудового розпорядку Товариства;
- обговорює проект колективного договору, розглядає його на загальних зборах (конференції) і схвалює або відхиляє його;
- уповноважує своїх представників на підписання колективного договору та здійснення контролю за його виконанням;
- уповноважує свого представника (представників) для участі в роботі Наглядової ради Товариства з правом дорадчого голосу;
- обговорює за поданням Правління Товариства та виборних органів профспілок Товариства і схвалює комплексні плани поліпшення умов, охорони праці і санітарно-оздоровчих заходів.
16.8. Виборні органи профспілок Товариства за уповноваженням трудового колективу Товариства та відповідно до законодавства України представляють інтереси трудового колективу в питаннях укладення та контролю виконання колективного договору; запровадження, перегляду та змін норм праці; оплати праці працівників Товариства, форм і систем оплати праці, розцінок, тарифних сіток, схем посадових окладів, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, вирішення питань робочого часу і часу відпочинку, погодження графіки змінності та надання відпусток, запровадження підсумованого обліку робочого часу, дають дозвіл на проведення надурочних робіт, робіт у вихідні дні тощо; вирішення питань соціального розвитку Товариства, поліпшення умов праці, матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників тощо.
16.9. Виборні органи профспілок Товариства, що діють у товаристві, мають також інші права, передбачені законодавством України".
З повагою Голова Національної служби посередництва і примирення | В.Руденко |