• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок та умови подання періодичної митної декларації

Державна митна служба України  | Лист, Реєстр, Форма типового документа від 05.03.2010 № 11/6-10.10/1964-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Реєстр, Форма типового документа
  • Дата: 05.03.2010
  • Номер: 11/6-10.10/1964-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист, Реєстр, Форма типового документа
  • Дата: 05.03.2010
  • Номер: 11/6-10.10/1964-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
05.03.2010 N 11/6-10.10/1964-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-10.10/4521-ЕП від 13.05.2010 ) ( В доповнення до Листа додатково див. Лист Державної митної служби N 11/6-10.10/2491-ЕП від 24.03.2010 )
Повідомляємо, що 08.03.2010 набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 N 62, згідно з якою викладено в новій редакції Порядок та умови подання періодичної митної декларації, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1985. До нормативного врегулювання порядку здійснення митних процедур за періодичною митною декларацією (далі - ПМД), доводимо для керівництва в роботі особливості здійснення митного контролю та митного оформлення товарів за ПМД. Звертаємо увагу, що зазначені особливості не поширюються на застосування ПМД при переміщенні товарів стаціонарними засобами транспортування.
1. Надання дозволу на подання ПМД
При ввезенні товарів у розділі 1 заяви про видачу підприємству дозволу на подання ПМД за формою, затвердженою наказом Держмитслужби від 09.08.2005 N 735 (далі - заява), зазначаються відомості про те, чи віднесені товари, відносно яких подається заява, до окремих видів товарів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390.
Якщо підприємство бажає застосовувати ПМД на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом, у розділі 1 заяви також зазначаються:
кількість товарів, відносно переміщення яких подається заява, переміщених підприємством з метою використання у безперервному виробничому процесі, в митному режимі, відповідно до якого подається заява, за три календарних місяці, що передують календарному місяцю подання заяви;
характеристики виробничого процесу, в якому використовуються товари, переміщення яких планується за ПМД, що дозволяють однозначно віднести такий виробничий процес до безперервного;
місце розташування виробничих потужностей з безперервним виробничим циклом підприємства що подає заяву, в якому використовуються товари, відносно переміщення яких подається заява.
У разі застосування ПМД при ввезенні товарів на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом, ввезенні періодичних видань та при вивезенні товарів, у розділі 3 Заяви наводиться таке зобов'язання:
"Зобов'язуюся не пізніше 30-денного строку після закінчення кожного календарного місяця дії ПМД подавати митному органу ВМД, заповнену відповідно до заявленого в ПМД митного режиму, та передбачені законодавством документи, потрібні для здійснення митного контролю й митного оформлення зазначених вище товарів, і сплачувати податки й збори (обов'язкові платежі), установлені законодавством України, за переміщення товарів. Зі змістом статей 330, 340, 355 Митного кодексу України ознайомлений".
В інших випадках при ввезенні товарів у розділі 3 Заяви наводиться таке зобов'язання:
"Зобов'язуюся своєчасно подавати митному органу ВМД, заповнену відповідно до заявленого в ПМД митного режиму, та передбачені законодавством документи, потрібні для здійснення митного контролю й митного оформлення зазначених вище товарів, і сплатити податки й збори (обов'язкові платежі), установлені законодавством України. Зі змістом статей 330, 340, 355 Митного кодексу України ознайомлений".
До нормативного врегулювання, строк дії ПМД згідно з дозволом не повинен перевищувати шести місяців. Необхідною умовою надання підприємству дозволу на подання ПМД при ввезенні товарів на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом та ввезенні періодичних видань, є переміщення цим підприємством таких товарів через митний кордон України протягом 2009-2010 рр.
Дозвіл на застосування ПМД оформлюється шляхом вчинення у розділі "Рішення митного органу" заяви таких записів:
у разі прийняття рішення про надання дозволу на застосування ПМД при вивезенні товарів або ввезенні товарів на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом, ввезенні періодичних видань:
"Застосування ПМД при вивезенні товарів (або ввезенні товарів на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом, або ввезенні товарів на умовах, визначених для періодичних видань) дозволено. Подання ВМД не пізніше 30-денного строку після закінчення кожного календарного місяця дії ПМД";
у разі прийняття рішення про надання дозволу на застосування ПМД при ввезенні товарів на інших, ніж передбачені для ввезення товарів підприємствами з безперервним виробничим циклом та для ввезення періодичних видань, умовах:
"Застосування ПМД дозволено у загальному порядку".
В розділі "Строк дії дозволу/особливі умови дозволу/причини відмови" заяви вказується кількість місяців, протягом яких діятиме ПМД.
У разі надання дозволу на ввезення окремих видів товарів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390, додатково зазначається "За товарами за кодами згідно з УКТЗЕД (вказуються відповідні коди товарів згідно з УКТЗЕД) необхідно внесення коштів згідно з пунктом 7 Порядку та умов подання ПМД".
Номер дозволу митного органу на подання ПМД зазначається митним органом в обох примірниках заяви, у тому числі в примірнику заяви для підприємства перед поверненням його підприємству, праворуч від обов'язкового реквізиту документа - напису "ЗАЯВА".
Номер дозволу митного органу на подання ПМД - це п'ятнадцятизначний код, що формується за схемою: "МММММ.РРРР.НННН.О.Д.", де:
"МММММ" - перші п'ять цифр коду митного органу, яким надано дозвіл на подання ПМД згідно з класифікатором, затвердженим Держмитслужбою;
"РРРР" - чотири цифри поточного року;
"НННН" - порядковий номер дозволу митного органу на подання ПМД заяви в журналі обліку дозволів (у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці);
"О" - ознака ПМД:
"1" - вивезення товарів на загальних підставах;
"2" - вивезення запасів, призначених для споживання;
"3" - вивезення товарів суднами закордонного плавання;
"4" - переміщення періодичних видань;
"5" - ввезення товарів на загальних підставах;
"6" - ввезення товарів на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом.
"Д" - ознака належності товарів до окремих видів товарів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390:
"1" - якщо в ПМД при ввезенні на митну територію України декларуватимуться окремі види товарів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390;
"0" - в інших випадках.
За одним дозволом на подання ПМД декларантом може подаватися одна ПМД.
Рішення про видачу дозволу реєструється в журналі обліку дозволів на подання ПМД, форма якого визначається керівником митного органу. Обов'язково вносяться до такого журналу:
номер дозволу митного органу на подання ПМД;
найменування товарів та їх код згідно з УКТЗЕД;
кількість товарів в основній одиниці виміру / у додатковій одиниці виміру (із зазначенням кодів одиниці виміру);
строк дії ПМД;
відомості про підприємство, якому надано дозвіл.
2. Декларування товарів за ПМД
Графи ПМД заповнюються відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 (зі змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 з такими особливостями.
В графі 1 ПМД (у тому числі такої, що застосовується як попередня митна декларація) зазначається код відповідного типу ПМД згідно з Класифікатором типів декларацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 27.02.2009 N 159.
При вивезенні залізничним транспортом товарів, оформлених за ПМД, після прийняття товарів до перевезення відомості граф 18, 19 ("1", якщо товари прямують у контейнері, "0", якщо товари прямують не в контейнері), 21, 31 (номер контейнера, через знак "/" - код типу контейнера згідно з Класифікатором типів контейнерів, що затверджується Держмитслужбою), 38, 41, 44 (відомості про товарно-транспортні документи) подаються митному органу відправлення декларантом в Реєстрі товарів, що вивозяться за межі митної території України за ПМД, форму якого наведено в додатку 1 до цього листа.
Під номером 5 у графі 31 ПМД зазначається чотиризначне число періоду переміщення товарів, що складається з порядкового номера місяця й останніх двох цифр року (або два таких числа через знак "-", якщо дні початку та закінчення періоду переміщення належать до різних календарних місяців).
У графі 44 ПМД зазначаються відомості про дозвіл митного органу на подання ПМД (код за Класифікатором документів - 1151).
У графі 47 ПМД для товарів, віднесених до окремих видів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390, нараховуються податки і збори (обов'язкові платежі), що підлягають сплаті у разі поміщення у відповідний митний режим. Для товарів, на які встановлено вивізне (експортне) мито, зазначаються відомості про нарахування такого мита.
Роз'яснення щодо застосування ПМД в якості попередньої митної декларації надані листом Держмитслужби від 24.02.10 N 11/4-10.15/1607-ЕП.
При цьому у графі В ПМД вказуються відомості про суми відповідних платежів.
У графі 52 ПМД, в якій заявлені товари, віднесені до окремих видів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390, та за якою пунктом 7 Порядку та умов подання ПМД встановлено необхідність внесення на депозитний рахунок митного органу коштів у сумі податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті у разі поміщення у відповідний митний режим, вказується відповідний код заходу гарантування - "02" або "00" (у разі наявності права підприємства на користування встановленими законодавством пільгами з оподаткування).
У графі D/J ПМД зазначається кінцева дата строку дії ПМД, яка обраховується починаючи з дня прийняття ПМД для митного оформлення.
3. Митне оформлення ПМД
Оформлення ПМД здійснюється відповідно до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 439/10719, з такими особливостями.
При прийнятті до митного оформлення ПМД, за якою законодавством не передбачено внесення на депозитний рахунок митного органу коштів у сумі податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті у разі поміщення у відповідний митний режим, посадовими особами підрозділу митного оформлення здійснюються митні процедури, встановлені підпунктами 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 29, 30, 31 пункту 3 та пунктом 4 вищезазначеного Порядку.
Якщо ПМД використовується як попередня митна декларація та при вивезенні товарів, на які встановлено вивізне (експортне) мито, посадовими особами підрозділу митного оформлення додатково здійснюються митні процедури, встановлені підпунктами 19, 20, 21, 22, 24 пункту 3 зазначеного Порядку.
Інші процедури митного контролю, встановлені пунктом 3 згаданого Порядку, при оформленні ПМД не виконуються.
Для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів декларант подає до підрозділу митного оформлення ПМД, її електронну копію, дозвіл, зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), документи, що свідчать про дотримання вимог законодавства щодо заходів нетарифного регулювання (які згідно із законодавством повинні бути дотримані до початку переміщення товарів через митний кордон), та (за наявності) документи, які підтверджують право підприємства на користування встановленими законодавством пільгами з оподаткування.
Аркуш з позначенням "1/6" оформленої ПМД разом із дозволом, комплектом документів до неї та Реєстри товарів, ввезених на митну територію України за ПМД на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом або для періодичних видань (за формою, наведеною в додатку 2 до цього листа), зберігаються в окремій справі підрозділу митного оформлення, який здійснив оформлення ПМД.
4. Митний контроль товарів, що переміщуються за ПМД
Контроль за переміщенням товарів, які ввозяться на митну територію України за ПМД, здійснюється у порядку, встановленому законодавством:
для попередньої митної декларації, якщо в ПМД заявлені товари, віднесені до окремих видів згідно із статтею 89 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 N 390;
для попереднього повідомлення, якщо товари не включені до вищезазначеного переліку.
Витяг роздруковується з використанням програмного забезпечення ЄАІС Держмитслужби з електронної копії ПМД.
Після виконання в установленому порядку митних процедур, пов'язаних з контролем за доставкою товарів, увезених на митну територію України за ПМД підприємствами з безперервним виробничим циклом та ввезених підприємствами періодичних видань, а також здійснення передбачених статтею 27 Митного кодексу України необхідних видів контролю, такі товари і видання можуть бути використані для виробництва або за призначенням.
У разі необхідності митний огляд, відбір проб і зразків проводиться у встановленому порядку.
Підставою для випуску товарів із зони митного контролю митного органу призначення є внесення цим митним органом до Реєстру товарів, ввезених на митну територію України за ПМД, на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом або для періодичних видань, відомостей, передбачених його формою.
Відомості про товари, транспортні засоби та товарно-транспортні документи вносяться відповідним митним органом до електронної копії ПМД в ЄАІС Держмитслужби.
При вивезенні залізничним транспортом товарів, оформлених за ПМД, після прийняття товарів до перевезення відомості про товари, транспортні засоби та товарно-транспортні документи подаються митному органу відправлення у Реєстрі товарів, що вивозяться за межі митної території України за ПМД, протягом двох діб з дати прийняття товарів до перевезення.
Процедури пропуску за межі митної території України товарів, які вивозяться за ПМД, здійснюються у порядку, встановленому законодавством для ВМД.
Підставою для пропуску товарів є наявність відповідних відомостей в електронній копії ПМД в ЄАІС Держмитслужби.
Загальна кількість товарів, пропущених через митний кордон України на підставі ПМД протягом строку її дії не може перевищувати кількості товарів, зазначеної в графі 38 ПМД. Обсяги пропущених товарів зазначаються у ЄАІС Держмитслужби в установленому порядку.
Оформлення ВМД, заповненої відповідно до заявленого в ПМД митного режиму, здійснюється відповідно до положень Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314.
Якщо протягом звітного календарного місяця переміщення товарів не здійснювалось, ВМД не подається.
Акти митного огляду товарів, переміщених за ПМД (у разі проведення огляду зі складенням акту) долучаються до ВМД.
Т.в.о. Голови Служби О.О.Федоров
Додаток 1
до листа Держмитслужби
05.03.2010
N 11/6-10.10/1964-ЕП
Форма
РЕЄСТР
товарів, що вивозяться за межі митної території України за ПМД
_________________________________________________________________
(назва підприємства)
ПМД від_________ N ____________________
реєстр N* ___________
дата відправлення "___" _______ 20__ р.
Номер
товару
в ПМД
Кількість
товару в
основній
одиниці
виміру
Код
додаткової
одиниці
виміру,
через знак
"/"
кількість
товару в
додатковій
одиниці
виміру
Відомості
про
транспортний
засіб при
відправленні
Відомості
про
транспортний
засіб на
кордоні
Код згідно
з
Класифікатором
документів,
номер
і дата
товарно-
транспортного
документа
Ознака
наявності
контейнера
Номер
контейнера,
через знак
"/" - код
типу
контейнера
12345678
---------------
* Зазначається порядковий номер Реєстру до відповідної ПМД починаючи з одиниці.
Декларант ____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)
М.П.
----------------
| Місце штампа |
| "ПМК" |
----------------
Додаток 2
до листа Держмитслужби
05.03.2010
N 11/6-10.10/1964-ЕП
Форма
РЕЄСТР
товарів, ввезених на митну територію України за ПМД на умовах, визначених для підприємств з безперервним виробничим циклом або для періодичних видань
_________________________________________________________________
(назва підприємства)
ПМД від_________ N ____________________
реєстр N* ___________
дата випуску "____" ____________ 20__ р.
Номер
товару
у ПМД
Кількість
товару
в
основній/
додатковій
одиниці
виміру
Ідентифікаційні
відомості про
транспортний
засіб
при прибутті
Код згідно
з
Класифікатором
документів,
номер і дата
товарно-
транспортного
документа
Залишок
товару
за ПМД в
основній/
додатковій
одиниці
виміру
Дата і
номер ПМК,
підпис
посадової
особи,
яка
здійснила
випуск
товарів,
номер і
дата Акту
митного
огляду
(у разі
його
складення)
123456
---------------
* Зазначається порядковий номер Реєстру до відповідної ПМД починаючи з одиниці.
Товари, випущені за цим Реєстром, оформлено за ВМД від
_________ N _______________
Посадова особа ПМО _______________________________________
(посада, прізвище, ініціали,
підпис посадової особи ПМО,
яка здійснила оформлення ВМД)
----------------
| Місце штампа |
| "ПМК" |
----------------
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua