• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо необхідності коригування сум ПДВ, термін виписки Розрахунку коригування кількісних та вартісних  показників до податкових накладних по яких минув

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 11.04.2025 № ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 11.04.2025
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 11.04.2025
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
Від 11.04.2025 1953/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності коригування сум ПДВ, термін виписки Розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних по яких минув та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Як зазначено у звернені, Товариство планує повертати покупцям отримані авансові внески за товари шляхом проведення зарахування взаємних вимог заборгованостей за 2018-2021 роки. Термін для виписки Розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних становив більше 1095 календарних днів, у зв’язку з чим Товариством втрачено право на податковий кредит з ПДВ.
З огляду на викладене, Товариство просить надати роз’яснення з наступних питань:
1. Чи підлягають суми раніше зареєстрованих Товариством зобов’язань з ПДВ, які не відкориговані шляхом виписки Розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних протягом 1095 днів, списанню на операційні витрати періоду взаємозаліку?
2. Чи збільшують/зменшують ці суми ПДВ (втрату податкового кредиту та ліміту реєстрації ПДВ) податкові різниці в додатку РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств? Якщо так, то який рядок в додатку РІ для відображення цих сум ПДВ?
Щодо питань 1, 2.
Відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування, що виникають за операціями по списанню сум податку на додану вартість, які не відкориговані шляхом виписки Розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних у визначений Кодексом строк.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування та відповідно, об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.
Водночас повідомляємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Положенням про Міністерство фінансів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375, встановлено, що Міністерство фінансів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, бухгалтерського обліку та аудиту, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
Таким чином, питання порядку відображення у бухгалтерському обліку операцій зі списання сум податку на додану вартість, які не відкориговані шляхом виписки Розрахунків коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних у визначений Кодексом строк, належить до компетенції Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).