• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо купівлі іноземної валюти за операціями, повязаними з поверненням іноземних інвестицій

Національний банк України  | Лист від 09.02.2009 № 13-215/780-1913 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.02.2009
  • Номер: 13-215/780-1913
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.02.2009
  • Номер: 13-215/780-1913
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Л И С Т
09.02.2009 N 13-215/780-1913
Територіальним управлінням
Національного банку України,
Департаменту валютного
контролю та ліцензування,
банкам України та їх філіям,
Асоціації українських
банків,
Асоціації "Український
кредитно-банківський союз"
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 29-213/5074-5078 від 21.05.2012 )
Роз'яснення щодо купівлі іноземної валюти за операціями, пов'язаними з поверненням іноземних інвестицій
Національний банк України у зв'язку із запитами банків щодо деяких практичних аспектів застосування норм Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою(1) (далі - Положення) стосовно купівлі іноземної валюти за операціями, пов'язаними з поверненням іноземних інвестицій (доходів від їх здійснення), роз'яснює таке.
______________
(1) Затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 N 950/11230 (із змінами).
Відповідно до пункту 14 розділу I Положення суб'єкти ринку мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою виключно у випадках і в порядку, передбачених Положенням.
У випадку купівлі іноземної валюти для повернення іноземних інвестицій, а також доходів, прибутків, інших коштів, одержаних від інвестиційної діяльності іноземних інвесторів в Україні, уповноважений банк зобов'язаний дотримуватись вимоги останнього абзацу пункту 2 глави 3 розділу II Положення щодо мінімального (п'ятиденного) строку розміщення на окремому аналітичному рахунку балансового рахунку 2900 "Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку" (далі - рахунок) коштів клієнта, які використовуються для здійснення цієї купівлі.
Звертаємо увагу, що наведена вище вимога застосовується однаково до усіх коштів клієнта, призначених для купівлі іноземної валюти на цілі, передбачені пунктом 2 глави 3 розділу II Положення, у тому числі тих, що зараховуються на рахунок з метою покриття курсової різниці, що може виникнути протягом строку розміщення коштів на рахунку.
Обчислення зазначеного строку здійснюється у календарних днях, тобто кошти з рахунку можуть бути використані для купівлі іноземної валюти не раніше шостого календарного дня з дня їх зарахування на рахунок.
Якщо на шостий день з дня зарахування коштів на рахунок заява клієнта щодо купівлі іноземної валюти не може бути задоволена уповноваженим банком (наприклад, у зв'язку з відсутністю пропозиції валюти на ринку за запропонованим клієнтом курсом), іноземна валюта за цією заявою може бути придбана на сьомий день або в інші наступні дні.
До часу задоволення уповноваженим банком заяви щодо купівлі іноземної валюти на зазначені вище цілі клієнт має можливість корегувати заявлений курс купівлі в гривнях в межах коштів, що знаходяться на рахунку.
Для уникнення ситуацій, коли перерахованих на рахунок гривень недостатньо для купівлі іноземної валюти за курсом, що склався на валютному ринку по закінченню п'ятиденного терміну і який зазначено клієнтом у зміненій заявці на купівлю іноземної валюти, вважаємо за доцільне пропонувати клієнтам банків перераховувати для купівлі іноземної валюти суму в гривнях з урахуванням прогнозів курсових коливань.
В.о. Голови А.В.Шаповалов