• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оподаткування доходів в бухгалтерському обліку

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 03.04.2025 № 1798/ІПК/26-15-04-09-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 03.04.2025
  • Номер: 1798/ІПК/26-15-04-09-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 03.04.2025
  • Номер: 1798/ІПК/26-15-04-09-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У М. КИЄВІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 03.04.2025 р. N 1798/ІПК/26-15-04-09-06
Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення щодо оподаткування доходів в бухгалтерському обліку, та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI (із змінами і доповненнями) (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Як зазначено у зверненні, Товариство на загальній системі оподаткування, надає послуги з програмування іноземним контрагентам. Документально це оформлюється рахунком-фактурою (інвойсом).
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання: "на яку дату в бухгалтерському обліку можна визнати доходи, якщо рахунок-фактура (інвойс) складено 26 травня, а оплату отримано 01 липня за рахунком-фактурою (інвойсом)"?
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Частиною першою ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон N 996) встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.
Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку (частина 3 ст. 9 Закону N 996).
Відповідно до частини п'ятої ст. 9 Закону N 996 господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону N 996).
Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 N 375, Міністерство фінансів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, державну політику зокрема у сфері бухгалтерського обліку та забезпечує формування і реалізацію єдиної державної податкової та митної політики.
Отже, питання порядку визначення та відображення доходів у бухгалтерському обліку відноситься до компетенції Міністерства фінансів України.
Пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.