ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Центральне митне управління лабораторних
досліджень та експертної роботи
Л И С Т
15.03.2006 N 29/1-11.2/1728-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД апаратів електромеханічних побутових з вмонтованими електродвигунами - "блендерів"
Для використання в роботі та з метою недопущення невірної класифікації згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) товару "Апарати електромеханічні побутові з вмонтованими електродвигунами - блендери", повідомляємо про наступне.
Слово "blend" з англійської мови перекладається як "змішувати" (дієслово) або "змішувач" (іменник). Згідно технічних характеристик блендери діляться на стаціонарні (настільний варіант), ручні та заглибні.
Стаціонарні блендери придатні для:
- збивання коктейлів;
- приготування будь-яких пюре, соусів, супів-пюре;
- наколювання льоду;
- збивання кремів з білка яєць;
- перемішування рідкого тіста.
Ручні блендери розраховані для:
- подрібнення невеликих кількостей продуктів, а також цибулі, часнику, зелені, горіхів. Під час подрібнювання овочів утворюється однорідна суміш або пюре;
- змішування пюре та соусів.
Заглибні блендери за рахунок додаткових насадок мають наступні назви - "блендер-міксер", "вертикальний міксер", "мультинабір", "міні-комбайн". В набір цих блендерів входять: сам заглибний блендер, вінчик для збивання, насадки ножа в закритій посудині, мірний стакан. Функції мультинабору:
- збереження функцій заглибного блендера;
- насадка-вінчик дозволяє збивати креми, білки, коктейлі, напіврідке тісто;
- при наявності в комплекті великого посуду заглибний блендер перетворюється в стаціонарний блендер;
- потужні заглибні блендери здатні колоти лід спеціальним ножем.
Таким чином:
- блендери не придатні для перемішування густого тіста;
- міксери не можуть подрібнювати м'ясо, овочі та фрукти;
- інші функції співпадають.
Згідно з вимогами Правила 1 Основних правил інтерпретації класифікації товарів для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп та означає, що в першу чергу враховуються тексти назв товарних позицій.
Примітки до розділів та груп товарної номенклатури регулюють спірні ситуації і дозволяють провести чіткий розподіл між різними товарними позиціями та визначити їх пріоритети при класифікації певних видів товарів. Певні примітки виключають конкретні товари з конкретних розділів, груп і товарних позицій. На підставі вимог примітки 3 до Розділу XVI УКТЗЕД багатофункціональні машини, які призначені виконувати дві або декілька доповнюючих або не пов'язаних між собою різних функцій, повинні класифікуватися за основною функцією, яка є головною у цьому виробі.
Класифікацію блендерів необхідно здійснювати в залежності від їх призначення, яке визначається заводом-виробником чи у висновках зарубіжних або вітчизняних органах, уповноважених здійснювати сертифікацію товарів.
Враховуючи вищевикладене та вимоги Гармонізованої системи опису та кодування товарів, на основі якої побудована УКТЗЕД, блендери повинні класифікуватися в товарній підпозиції 8509 40.
Відповідно до Правила 6 для юридичних цілей класифікація товарів у підпозиціях будь-якої товарної позиції проводиться відповідно до назви підпозиції і приміток, які стосуються підпозиції за умови, що порівнювати можна лише підпозиції одного рівня.
В залежності від функціонального призначення блендери можуть класифікуватися наступним чином:
- блендери призначені змішувати продукти класифікуються, як міксери, у товарній підкатегорії 8509 40 00 10 згідно з УКТЗЕД;
- блендери, які мають призначення подрібнювати продукти класифікуються у товарній підкатегорії 8509 40 00 90 згідно з УКТЗЕД.
Блендери, які одночасно виконують дві функції (змішування та подрібнювання) класифікуються за основною функцією.
Начальник Управління | І.П.Рамусь |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua