• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснення, з якого моменту відлічується річний строк для застосування поняття повторності під час притягнення платника податків до відповідальності за ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Державна фіскальна служба України | Лист від 27.05.2016 № 11713/6/99-99-10-02-15
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.05.2016
  • Номер: 11713/6/99-99-10-02-15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.05.2016
  • Номер: 11713/6/99-99-10-02-15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
27.05.2016 N 11713/6/99-99-10-02-15
Державна фіскальна служба України за результатами розгляду листа про надання роз'яснення, з якого моменту відлічується річний строк для застосування поняття повторності під час притягнення платника податків до відповідальності за ст. - 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП), у межах компетенції повідомляє.
Відповідно до ч. 1 - 5 ст. 165-1 КпАП порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншої звітності та відомостей, передбачених Законами України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" і "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", порушення встановленого порядку використання та здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду України тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у ч. 1 цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно - від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, - від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, - від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені ч. 3 або 4 ст. 165-1 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З аналізу норм ч. 2 та 5 ст. 165-1 КпАП вбачається визначальним для визначення повторності для застосування адміністративної відповідальності факт, що особу протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, зазначене у ч. 1, 3 або 4 ст. 165-1 КпАП.
Отже, для визначення повторності перебіг календарного року розпочинається з моменту притягнення особи до адміністративної відповідальності за одне із правопорушень, зазначених у ч. 1, 3 або 4 ст. 165-1 КпАП.
ГоловаР. Насіров