Щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту)

Державна податкова служба України Податкова консультація від 27.11.2019 №1586/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Остання редакція від 27.11.2019. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Податкова консультація

Дата 27.11.2019

Номер 1586/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.11.2019 N 1586/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту), та в межах компетенції повідомляє.
У Вашому зверненні проінформовано, що є платником єдиного податку третьої групи та на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) здійснює роздрібну торгівлю пивом.
Враховуючи викладене вище, Вас цікавить запитання:
Чи потрібно суб'єкту господарювання, який отримав ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями й здійснює реалізацію пива, яке чинним законодавством визначається як алкогольний напій, отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі - сидром та перрі (без додання спирту)?
Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, перрі (без додання спирту) та столових вин).
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями (ст. 15 Закону N 481).
Звертаємо увагу, що згідно зі ст. 1 Закону N 481 місце торгівлі - це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Враховуючи викладене вище, виключно фізичним особам, які обрали спрощену систему оподаткування першої - третьої груп, при здійсненні діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями (сидром, перрі (без додання спирту) та столових вин) необхідно враховувати обмеження, встановлені законодавством.
Статтею 15 Закону N 481 визначено, що у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
За порушення норм Закону N 481 щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Статтею 5 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.11.2019 N 1586/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту), та в межах компетенції повідомляє.
У Вашому зверненні проінформовано, що є платником єдиного податку третьої групи та на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом) здійснює роздрібну торгівлю пивом.
Враховуючи викладене вище, Вас цікавить запитання:
Чи потрібно суб'єкту господарювання, який отримав ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями й здійснює реалізацію пива, яке чинним законодавством визначається як алкогольний напій, отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі - сидром та перрі (без додання спирту)?
Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, перрі (без додання спирту) та столових вин).
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями (ст. 15 Закону N 481).