• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Збільшено терміни проведення планових та позапланових виїзних перевірок платників податків та їх продовження

Державна податкова адміністрація України  | Лист, Витяг від 23.07.2010 № 14823/7/23-4017/461 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 23.07.2010
  • Номер: 14823/7/23-4017/461
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 23.07.2010
  • Номер: 14823/7/23-4017/461
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
23.07.2010 N 14823/7/23-4017/461
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної податкової служби N 8199/7/10-1017/1114 від 23.03.2011 )
Збільшено терміни проведення планових та позапланових виїзних перевірок платників податків та їх продовження
Державна податкова адміністрація України повідомляє, що Законом України від 20 травня 2010 року N 2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон N 2275), який набрав чинності з 16.06.2010, внесено зміни до Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Змінами збільшено терміни проведення планових та позапланових виїзних перевірок платників податків та їх продовження. Крім того, зазначеним Законом надано право керівнику податкового органу зупиняти перевірку з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк, але не більше як на 30 робочих днів.
З метою встановлення єдиного підходу при організації та проведенні перевірок платників податків з урахуванням Закону N 2275, наказом ДПА України від 21.07.2010 N 527 внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації та проведенні перевірок платників податків (далі - Методичні рекомендації), затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355.
Зазначеними змінами врегульовані питання щодо порядку та підстав для прийняття керівником органу ДПС рішення про зупинення перевірки (п. 1.19 Методичних рекомендацій) .
Підставою для прийняття рішення (оформлення наказу) про зупинення планової чи позапланової виїзної перевірки є доповідна записка керівника підрозділу органу ДПС, який організував (очолював) таку перевірку, з викладенням об'єктивних причин необхідності такого зупинення (ненадання або зволікання платником податків у наданні необхідних для перевірки документів; неможливість проведення такої перевірки без завершення перевірок платників податків, з якими платник податків, що перевіряється, мав правові відносини; підтвердження залишків товарно-матеріальних цінностей у місцях зберігання; завершення розгляду судом позовів з питань, що пов'язані з предметом перевірки; необхідність отримання у встановленому законом порядку інформації та/або копій документів від установ Національного банку України та комерційних банків; внесення протесту прокурора на незаконні дії чи рішення посадових осіб органів державної податкової служби або інших актів прокурорського реагування; обґрунтоване звернення платника податків, діяльність якого перевіряється тощо).
При цьому, наявність вищенаведених обставин повинно бути обґрунтовано відповідними документами (наприклад, факт ненадання або зволікання платником податків у наданні необхідних для перевірки документів повинен бути підтверджений копією врученого платнику податків запиту про надання таких документів та ін.).
Звертаємо увагу, що з метою дотримання прав платника податків, який перевіряється, орган ДПС зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття такого рішення надіслати поштою з повідомленням про вручення (або надати під розписку) платнику податків письмове повідомлення про дату та термін зупинення перевірки (введено додаток 10 до Методичних рекомендацій) .
Реєструється таке повідомлення у загальному порядку структурним підрозділом, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції органу ДПС.
У разі усунення або закінчення дії обставин, що були підставою для прийняття рішення про зупинення перевірки, керівник податкового органу, який приймав таке рішення, за необхідності може прийняти рішення про поновлення планової або позапланової виїзної перевірки до закінчення терміну, на який її було призупинено. Таке рішення (наказ) приймається за письмовим поданням (доповідною запискою) керівника підрозділу органу ДПС, який організував (очолював) таку перевірку. Така доповідна записка повинна містити обґрунтування необхідності поновлення такої перевірки та супроводжуватись необхідними документами, що підтверджують зазначені у ній факти.
У разі прийняття рішення про дострокове поновлення перевірки, орган ДПС зобов'язаний письмово повідомити про це платника податків (форма повідомлення наведена у додатку 10 до Методичних рекомендацій) та може поновити перевірку не раніше наступного робочого дня з дня такого повідомлення.
Якщо рішення про дострокове поновлення перевірки органом ДПС не приймалося, орган ДПС поновлює перевірку не пізніше наступного робочого дня, що наступає за останнім робочим днем терміну її зупинення. При цьому, письмове повідомлення про поновлення перевірки у цьому випадку платнику податків не надсилається.
Крім того, наказом ДПА України від 21.07.2010 N 527 внесено зміни до додатка 2 до Методичних рекомендацій (направлення на перевірку). Зокрема, у направленні з урахуванням змін зазначається дата початку та тривалість перевірки у робочих днях (замість дати її закінчення). Аналогічно заповнюється направлення і у разі продовження перевірки.