• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно заповнення та подання звіту за формою 1-ОП

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 18.03.2025 № ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.03.2025
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.03.2025
  • Номер: ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 18.03.2025 р. N 1476/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно заповнення та подання звіту за формою 1-ОП, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює діяльність з оптової торгівлі тютюновими виробами (КВЕД 46.35), а саме тютюновими виробами з кодом продукції/товару 74 (Сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну) та 76 (Сигарети з фільтром). Товариство щомісячно подає до контролюючого органу Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі - Звіт N 1-ОП).
У зверненні Товариство звертає увагу, що показники обсягів придбання, реалізації та залишків продукції (в т. ч. у розрізі контрагентів) у Звіті N 1-ОП відображаються у мільйонах, сотнях, десятках та одиницях штук. Товариство при заповненні Звіту N 1-ОП не має технічної можливості відобразити свої показники обсягів придбання, реалізації та залишків тютюнової продукції у сотнях, десятках та одиницях штук, тобто більш детально.
Товариство запитує:
1.-Чи зобов'язане Товариство відображати у Звіті N 1-ОП обсяги придбання, реалізації та залишків тютюнової продукції у сотнях, десятках та одиницях штук?
2.-Чи можуть контролюючі органи центрального рівня або регіонального рівня надати технічну можливість Товариству для відображення у Звіті N 1-ОП обсягів придбання, реалізації та залишків тютюнової продукції у сотнях, десятках та одиницях штук?
3. Чи передбачена відповідальність для платників податку за відображення у Звіті N 1-ОП обсягів придбання, реалізації та залишків тютюнової продукції у мільйонах, сотнях, десятках та одиницях тисяч штук без вказання у сотнях, десятках та одиницях штук?
Щодо зазначених питань
Форми та Порядки заповнення звітів N 1-ВП "Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах" та N 1-ОП "Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах", а також Коди, одиниці виміру та види продукції/товару затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2024 N 296 із змінами і доповненнями, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.07.2024 за N 1011/42356 (далі - Наказ N 296).
Відповідно до пункту 1 розділу I Порядку заповнення звіту форми N 1-ОП (далі - Порядок N 1-ОП) зазначений звіт подають ліцензіати, які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом (у тому числі біоетанолом), спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, крім виробників зазначеної продукції/товару (далі - продукція/товар).
Згідно із пунктом 1 розділу II Порядку N 1-ОП у графах 1 - 3 розділу I Звіту N 1-ОП зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом N 296.
Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку N 1-ОП у графах 4 - 6 розділу IV Звіту N 1-ОП зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом N 296.
Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом N 296, для продукції/товару з кодами виду товару 74 (Сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну) та 76 (Сигарети з фільтром), встановлено одиниці виміру - млн штук.
Отже, дані у Звіті N 1-ОП щодо обсягів придбання, реалізації та залишків тютюнових виробів з кодами товару/продукції 74 та 76 (зазначені у зверненні Товариства) відображаються в одиницях виміру продукції, затверджених Наказом N 296 - млн штук. Відображення обсягів придбання, реалізації та залишків тютюнових виробів у Звіті N 1-ОП в інших одиницях виміру Наказом N 296 не передбачено.
Відповідно до частини першої ст. 73 Закону N 3817 за порушення Закону N 3817 щодо, зокрема, обігу та зберігання тютюнових виробів, суб'єкти господарювання притягаються до відповідальності згідно із законом.
Згідно із пунктом 30 частини другої ст. 73 Закону N 3817 до суб'єктів господарювання за неподання до органу ліцензування або несвоєчасне подання звіту, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі за операціями з ввезення на митну територію України та/або вивезення за межі митної території України) спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - 3 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.