ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
10.07.2015 N 14505/6/99-99-22-07-03-15 |
Державна фіскальна служба України розглянула листи '...' щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) і повідомляє.
Відповідно до ст.
2 Закону
N 265 розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).
Розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом
N 265, і зареєстрований у встановленому порядку РРО.
Згідно з п. 1 ст.
3 Закону
N 265 суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Отже, при проведенні розрахунків у готівковій формі за послуги з надання в оренду нерухомого майна, оплаті комунальних послуг, передбачених договором оренди, суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону
N 265.
Водночас РРО не застосовується у разі здійснення розрахунків виключно через банківські установи, а саме шляхом перерахування коштів орендарями на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання.
При сплаті збору за подання заявки на реєстрацію товарного знака та сплаті державного мита за видачу свідоцтва на товарний знак РРО не застосовується.