ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
10.02.2004 N 11/2-10-1434-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10/4427-ЕП від 21.04.2006 )
Щодо визначення митного режиму
У зв'язку із запитами митних органів та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо визначення митного режиму при декларуванні товарів, що підлягають державному експортному контролю, повідомляємо.
Статтею 1 Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання за міжнародними передачами товарів" від 20.03.03 N 549-IV визначено, що міжнародні передачі товарів - експорт, імпорт, реекспорт товарів, їх тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на її територію, транзит товарів територією України, а також будь-які інші передачі товарів, що здійснюються за межами України, за умови участі в них суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів.
На здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю надається дозвіл або висновок (статті 5, 15 зазначеного Закону).
При цьому, згідно з Інструкцією про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженою наказом Державної служби експортного контролю України від 03.08.98 N 163, назва міжнародного режиму передачі товарів зазначається у відповідному розділі дозволу/висновку.
Статтею 21 вищезазначеного Закону встановлено, що митне оформлення та митний контроль товарів здійснюються в порядку, передбаченому Митним кодексом України.
Згідно з пунктом 16 статті 1 Митного кодексу України (далі - Кодекс), митний режим - сукупність норм, встановлених законами України з питань митної справи, що залежно від заявленої мети переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України визначають порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.
Відповідно до статті 186 Кодексу, декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення.
Таким чином, назва міжнародного режиму передачі товарів, зазначена у розділі "Характер міжнародної передачі" дозволу/висновку, наданого Державною службою експортного контролю України як спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю, не є визначальною для вибору митного режиму при переміщенні товарів через митний кордон України, а лише враховується при цьому.
Митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України з метою ремонту, має здійснюватись із додержанням вимог глави 38 Митного кодексу України, Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.09.03 N 609, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.03 за N 897/8218, та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.04 N 47 "Про порядок випуску, обігу і погашення податкових векселів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товарів з метою ремонту".
По відношенню до товарів, оформлених у митному режимі тимчасового ввезення згідно з положеннями Митного кодексу України від 12.12.91 N 1970-XII, до закінчення строків тимчасового ввезення мають бути вчинені дії, передбачені статтями 186 та 210 Митного кодексу України від 11.07.02 N 92-IV.
Лист Держмитслужби від 12.08.02 N 11/3-10-7108-ЕП вважати таким, що втратив чинність.
Перший заступник Голови Служби | М.М.Іванюк |