ГУ ДФС у м. Києві
Лист
24.05.2016 № 11407/10/26-15-12-05-11
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист "_", щодо правомірності уцінки товару, який є предметом договору застави та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755–VI, із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 ПКУ).
Відносини застави регулюються Цивільним кодексом України від 16.01.2003 № 435-IV, із змінами і доповненнями та Законом України від 02.10.1992 № 2654-XII "Про заставу", із змінами і доповненнями.
Питання правомірності проведення уцінки товару, який є предметом договору застави, регулюється цивільним законодавством. Таким чином, лист "_" не містить питання практичного використання норм податкового законодавства.
Поряд з цим, слід зазначити, що статтею 36 ПКУ визначено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.
Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог ПКУ.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник начальника | Е.М.Пруднікова |