• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Порядок використання одноразових номерних індикаторних запірно-пломбувальних пристроїв під час перевезення товарів автомобільним транспортом в окремих митних режимах

Державна митна служба України  | Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок від 13.11.2008 № 1270 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.11.2008
  • Номер: 1270
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.11.2008
  • Номер: 1270
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
13.11.2008 N 1270
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 636 від 09.11.2012 )
ПОРЯДОК
використання одноразових номерних індикаторних запірно-пломбувальних пристроїв під час перевезення товарів автомобільним транспортом в окремих митних режимах
( В доповнення до Наказу додатково див. Лист Держмитслужби N 09/3067-ЕП від 30.12.2008 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 84 від 04.02.2009 N 987 від 19.10.2009 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання вимог статті 64 Митного кодексу України з метою посилення контролю за увезенням товарів на митну територію України, переміщенням товарів автомобільним транспортом транзитом через митну територію України, а також переміщенням товарів автомобільним транспортом з митних ліцензійних складів незалежно від режиму та запобігання несанкціонованому доступу до вантажних відділень транспортних засобів, в яких перевозяться такі товари.
1.2. У цьому Порядку термін "одноразові номерні індикаторні запірно-пломбувальні пристрої" вживається в такому значенні: це засоби митної ідентифікації у вигляді одноразових номерних пластикових пломб, застосування яких забезпечує виявлення факту несанкціонованого доступу до товару, що переміщується транспортними засобами під митним контролем.
Інші терміни вживаються у значеннях, установлених Митним кодексом України.
1.3. Одноразові номерні індикаторні запірно-пломбувальні пристрої (далі - ЗПП) застосовуються під час:
увезення товарів автомобільним транспортом на митну територію України;
переміщення товарів автомобільним транспортом транзитом через митну територію України;
переміщення товарів автомобільним транспортом з митних ліцензійних складів незалежно від режиму.
1.4. Накладання, зняття або знищення ЗПП здійснюються виключно посадовими особами митних органів. У випадках, передбачених законодавством (за наявності письмового дозволу митних органів України), можливе зняття ЗПП посадовими особами правоохоронних органів.
2. Опис і конструкція ЗПП
2.1. ЗПП конструктивно складається з корпусу, в якому вмонтовано замкову частину з металевою вставкою, на поверхні якого розміщено інформаційний ярлик, і гнучкого елемента, який використовується для утворення петлі, що пропускається через отвори запірного елемента об'єкта контролю і замкової частини.
( Пункт 2.1 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
2.2. Гнучкий елемент закінчується гачком і має отвір, що дає змогу утворити петлю для зручності затягування.
Довжина гнучкого елемента має бути не менше 370 - 375 мм, ширина - не більше 8 мм.
( Пункт 2.2 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
2.3. ЗПП виготовляється з полімерного матеріалу (пластмаси), стійкого до перегинів і розтягування, жовтого чи синього кольору. Матеріал повинен забезпечувати робочі характеристики пломбувального пристрою в межах температурних режимів від -40 град.С до +40 град.С та термін зберігання виготовлених ЗПП у складських умовах не менше трьох років.
( Пункт 2.3 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
2.4. Колір ЗПП, що застосовується у відповідний період, визначається Держмитслужбою.
( Пункт 2.4 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
2.5. Інформаційний ярлик має маркування, яке включає в себе: серію з двох літер і наскрізну нумерацію із семи цифрових знаків, зображення малого Державного Герба України, надпису "ДМСУ" та біле поле розміром не менше 5х17 мм для нанесення додаткової інформації кульковою ручкою.
Надписи та зображення на інформаційному ярлику виконуються методом термодруку з ефектом заглиблення (рельєфності) нанесеної інформації фарбою синього кольору на жовтому фоні або фарбою білого кольору на синьому фоні. Якість маркування має забезпечувати неможливість випадкового або навмисного її стирання без видимих слідів.
( Пункт 2.5 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
2.6. З метою запобігання передчасному псуванню деталей конструкції ЗПП, встановлення та затягування ЗПП здійснюється вручну без використання спеціальних і допоміжних інструментів.
( Пункт 2.6 глави 2 в редакції Наказу Державної митної служби N 987 від 19.10.2009 )
3. Видача, зберігання й облік ЗПП
3.1. Необхідна кількість ЗПП на певний період замовляється Держмитслужбою на підставі розрахунків, здійснених за статистичними показниками діяльності митного органу, і з урахуванням реально витрачених ЗПП за попередній звітний період.
3.2. Розрахунок потреби в ЗПП, що видаються посадовим особам митниці, повинен відповідати реальним обсягам їх використання протягом робочої зміни.
3.3. ЗПП зберігаються на складі митного органу з моменту отримання до моменту їх видачі.
3.4. Отримання ЗПП зі складу митниці здійснюється посадовою особою підрозділу митного оформлення, визначеною керівництвом митниці (далі - уповноважена особа), з оформленням необхідних документів для їх подальшої експлуатації у підрозділах митниці. Уповноважена особа несе відповідальність за збереження ЗПП до моменту видачі їх посадовим особам митниці, які використовують їх у роботі.
3.5. ЗПП видаються посадовим особам митниці, які здійснюють митний контроль та митне оформлення, уповноваженою особою, зазначеною в пункті 3.4 цього Порядку, із занесенням даних у журнал видачі ЗПП, форма якого наведена в додатку 1 до цього Порядку. Сторінки цього журналу мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені гербовою печаткою і підписами керівника та головного бухгалтера митного органу.
Одночасно інформація про видачу ЗПП заноситься до електронного журналу видачі ЗПП.
3.6. Отримані посадовою особою митниці ЗПП зберігаються в індивідуальній валізі разом з особистими митними забезпеченнями.
3.7. Відповідальність за зберігання ЗПП, їх використання та ведення звітності покладається на посадових осіб митниці, які використовують ЗПП.
3.8. Звітність про використання ЗПП протягом робочого дня (робочої зміни) ведеться шляхом щоденного заповнення індивідуальної картки обліку використання ЗПП, форма якої наведена в додатку 2 до цього Порядку.
Посадові особи митного органу, які використовують в роботі ЗПП на підставі індивідуальної картки обліку використання ЗПП щомісячно звітують перед уповноваженою особою, зазначеною в пункті 3.4 цього Порядку, про кількість отриманих і використаних ЗПП.
3.9. Уповноважена особа щомісячно відповідно до графіка документообігу митного органу подає до Служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності звіт про використання ЗПП згідно з цим Порядком.
Списання ЗПП здійснюється згідно з установленим порядком.
( Підпункт 3.9 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митноїслужби N 84 від 04.02.2009 )
3.10. У разі пошкодження або зруйнування ЗПП посадова особа митниці складає про це акт у довільній формі, до якого прикладає пошкоджене чи зруйноване ЗПП, і передає посадовій особі, зазначеній у пункті 3.4 цього Порядку, для передачі на склад митниці.
Знищення таких ЗПП проводиться щомісяця у присутності комісії з трьох осіб згідно з актом, який затверджується начальником митного органу або особою, яка його заміщує.
Інформація про пошкоджені або зруйновані ЗПП, передачу на склад митниці та знищення цих ЗПП заноситься до журналу видачі ЗПП посадовою особою, зазначеною в пункті 3.4 цього Порядку.
Використання пошкоджених або зруйнованих ЗПП для опломбування вантажних відсіків транспортних засобів не дозволяється.
3.11. У разі виявлення факту зникнення (втрати) ЗПП посадові особи, зазначені в пунктах 3.4 та 3.8 цього Порядку, зобов'язані негайно доповісти про це керівнику підрозділу митного оформлення. Керівник підрозділу митного оформлення, в якому використовуються ЗПП, зобов'язаний негайно подати на ім'я начальника митниці службову записку з пропозицією призначити перевірку щодо з'ясування обставин зникнення (втрати) ЗПП, установлення причетних до цього осіб, а також причин та умов, що призвели до цього.
3.12. Зняті ЗПП зберігаються митницею призначення протягом строків, визначених згідно з Переліком документів, що утворюються в митних органах України, спеціалізованих митних установах та організаціях, із зазначенням строків зберігання, затвердженим Головою Державної митної служби України та Головою Державного комітету архівів України, уведеним у дію наказом Держмитслужби України від 13.01.2006 N 14, для вантажних митних декларацій та/або товаросупровідних документів, книжки МДП, документа контролю доставки.
( Главу 3 доповнено пунктом 3.12 згідно з Наказом Державної митноїслужби N 987 від 19.10.2009 )
3.13. Облік, зберігання та знищення знятих ЗПП здійснюються у порядку, встановленому митним органом.
( Главу 3 доповнено пунктом 3.13 згідно з Наказом Державної митноїслужби N 987 від 19.10.2009 )
4. Застосування ЗПП
4.1. Посадова особа митниці відправлення застосовує ЗПП на завершальній стадії проведення митного контролю та митного оформлення.
4.2. Після накладення ЗПП посадовою особою митниці здійснюється перевірка надійності його замикання шляхом спроби зворотного переміщення гнучкого елемента.
4.3. Відомості про накладення ЗПП (серія та порядковий номер ЗПП) заносяться до всіх примірників транспортної накладної (CMR), ВМД, книжки МДП або документа контролю доставки.
( Підпункт 4.3 в редакції Наказу Державної митної служби N 84 від 04.02.2009 )
4.4. З моменту накладення ЗПП посадовою особою митниці відправлення і до моменту зняття ЗПП посадовою особою митниці призначення відповідальність за пошкодження чи втрату ЗПП несе особа, що приймає заявлені до перевезення товари та надає зобов'язання щодо доставки цих товарів до митниці призначення відповідно до статті 338 Митного кодексу України.
4.5. Після прибуття транспортного засобу в митницю призначення посадова особа митниці призначення повинна переконатися у відсутності слідів несанкціонованого відкриття вантажних відсіків, механічних, термічних або хімічних пошкоджень на всіх елементах ЗПП, звірити номер накладеного ЗПП з відомостями, занесеними до товаросупровідних документів.
4.6. Зняття ЗПП здійснюється посадовою особою митниці призначення в присутності перевізника за допомогою ножиць будь-якого призначення.
( Підпункт 4.7 виключено на підставі Наказу Державної митної служби N 84 від 04.02.2009 )
4.7. У разі відсутності ЗПП, пошкодження або сумніву в його автентичності посадова особа митниці призначення забезпечує схоронність наслідків фізичного впливу на ЗПП шляхом складання акта або фотографування та вживає заходів, передбачених законодавством України з питань митної справи.
4.8. У разі перевезення консолідованих товарів, переогляду товарів посадовими особами митної варти чи іншої митниці у випадках, передбачених Митним кодексом України, зняття та накладання ЗПП здійснюються згідно з цим Порядком.
В.о. директора Департаменту
митного контролю в пунктах пропуску

А.І.Сербайло
Додаток 1
до Порядку використання
одноразових номерних
індикаторних
запірно-пломбувальних
пристроїв під час
перевезення товарів
автомобільним транспортом
в окремих митних режимах
Форма
ЖУРНАЛ
видачі ЗПП
-------------------------------------------------------------------------------
|N/N| Дата |Номери|Кількість |Прізвище,| Підпис | Номер |Номер і дата|
| |отримання| ЗПП |отриманих |ініціали |посадової|пошкодженого| акта |
| | ЗПП | | ЗПП |посадової|особи, що| або |про знищення|
| | | |(прописом)|особи, що|отримала |зруйнованого|пошкодженого|
| | | | |отримала | ЗПП | ЗПП | або |
| | | | | ЗПП | | |зруйнованого|
| | | | | | | | ЗПП |
|---+---------+------+----------+---------+---------+------------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+---------+------+----------+---------+---------+------------+------------|
| | | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------------------
Додаток 2
до Порядку використання
одноразових номерних
індикаторних
запірно-пломбувальних
пристроїв під час
перевезення товарів
автомобільним транспортом
в окремих митних режимах
Форма
ІНДИВІДУАЛЬНА КАРТКА
обліку використання ЗПП
------------------------------------------------------------------
|N/N | Дата |Номер | Номер |Кількість місць |Підпис|
| |використання | ЗПП |транспортного | накладання ЗПП | |
| | ЗПП | | засобу | (прописом) | |
|----+-------------+------+--------------+----------------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|----+-------------+------+--------------+----------------+------|
| | | | | | |
------------------------------------------------------------------
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua