НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
25.11.2004 N 14-011/4702-12277 |
Начальникам територіальних
управлінь Національного
банку України,
Операційному управлінню
Національного банку України,
керівникам банків України,
Асоціації українських банків
Національний банк України для керівництва в роботі надає витяг з постанови Правління Національного банку України від 24.11.2004 N 565.
Проаналізувавши ситуацію на грошово-кредитному ринку, а саме зниження ліквідності банківської системи внаслідок відтоку коштів вкладників та наявних залишків коштів Уряду на казначейському рахунку, з метою підвищення впливу регулюючих інструментів на стан грошово-кредитного ринку, забезпечення стабільності роботи банківської системи та стабільності національної валюти, запобіганню негативних тенденцій як на грошово-кредитному ринку в цілому, так і ліквідності окремих банків, Правління Національного банку України прийняло постанову, якою передбачено:
1. Установити з 25 грудня 2004 року такі нормативи обов'язкового резервування для формування банками обов'язкових резервів:
строкові кошти і вклади (депозити) юридичних і фізичних осіб у національній та іноземній валюті - 6;
кошти вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб у національній та іноземній валюті на вимогу та кошти поточних рахунків - 7.
2. Департаменту інформатизації (А. С. Савченко) внести відповідні зміни до програмного забезпечення щодо складання банками та територіальними управліннями Національного банку України статистичної звітності за формами N 381 "Довідка про залучені кошти та їх залишки на кореспондентському рахунку" та 381-А "Довідка про залучені кошти та стан перерахування коштів обов'язкових резервів на окремий рахунок у Національному банку України".
3. Постанову Правління Національного банку від 18.08.2004 N 397 визнати такою, що втратила чинність з 25 грудня 2004 року.
4. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В. Пушкарьову) забезпечити щоденний аналіз стану депозитних рахунків банків як фізичних, так і юридичних осіб і оперативно інформувати керівництво Національного банку про ситуацію, яка складається для прийняття відповідних рішень.
5. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В. Пушкарьову), Департаменту монетарної політики (Н.І. Гребеник) по окремих банках, які мають суттєве зниження ліквідності, у зв'язку з відтоком коштів з депозитних рахунків, при отриманні від них детально аргументованих причин зниження ліквідності, розглядати питання щодо підтримання їх ліквідності шляхом надання стабілізаційного кредиту або кредитів "овернайт" (бланковий), незалежно від виконання ними вимог, передбачених п. 3.6 глави 3 розділу II Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків шляхом рефінансування, депозитних та інших операцій (затвердженого постановою Правління Національного банку України 24.12.2003 N 584 та виносити їх на розгляд Правління Національного банку для прийняття відповідного рішення.
Одночасно повідомляємо, що на 26 листопада 2004 Національний банк України встановлює наступні процентні ставки за кредитами овернайт:
під забезпечення державними цінними паперами - 12 відсотків;
кредит овернайт (бланковий) - 15 відсотків.
В.о. Голови | А.П.Яценюк |