• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про митне оформлення порожнього залізничного рухомого складу

Державна митна служба України  | Лист від 10.02.2010 № 11/6-10.10/1221-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.02.2010
  • Номер: 11/6-10.10/1221-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.02.2010
  • Номер: 11/6-10.10/1221-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
10.02.2010 N 11/6-10.10/1221-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
(крім Регіональної
інформаційної митниці)
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/1.2-12.2/10785-ЕП від 26.09.2012 )
Про митне оформлення порожнього залізничного рухомого складу
За інформацією, наявною в Держмитслужбі, деякі митні органи під час пропуску на митну територію України порожнього залізничного рухомого складу, який є власністю або належить нерезиденту та переміщується з метою здійснення транспортних операцій, здійснюють оформлення внутрішнього транзитного документа "ТР 80 ЗТ". Це, в свою чергу, призводить до необхідності оформлення митницею призначення вантажних митних декларацій при поміщенні залізничного рухомого складу у режим тимчасового ввезення та при їх зворотному вивезенні.
З метою забезпечення дотримання митними органами єдиного порядку митного оформлення порожнього залізничного рухомого складу, що переміщується через митний кордон України, інформуємо.
Відповідно до статті 207 Митного кодексу України рішення про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення) приймається митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно з Порядком прийняття рішення про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 N 1855 (далі - Порядок), рішення про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення) приймається керівником митного органу або уповноваженою ним посадовою особою на підставі попередньої заяви заінтересованої особи. При цьому, пунктом 6 зазначеного Порядку встановлено, що дія цього Порядку не поширюється на транспортні засоби, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
Також, відповідно до пункту 2 Розділу I Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби від N 173 (зі змінами), цей Порядок визначає механізм застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) до товарів, що переміщуються через митний кордон України в порядку, установленому для підприємств відповідно до законодавства, а також особливості здійснення митного контролю та митного оформлення товарів відповідно до зазначеного митного режиму. Тобто, положення Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) не застосовуються до транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
Відповідно до статті 1 Митного кодексу України, транспортними засобами є будь-які засоби авіаційного, водного, залізничного, автомобільного транспорту, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
Згідно зі статтею 1 Додатку С до Конвенції про тимчасове ввезення, учиненої в м. Стамбулі 26 червня 1990 року, транспортним засобом є будь-яке судно (у тому числі ліхтери, баржі та шаланди, навіть якщо вони перевозяться на борту судна, і судна на підводних крилах), апарати на повітряній подушці, літальні апарати, наземні транспортні засоби (у тому числі велосипеди з двигунами, причепи, напівпричепи і поєднання транспортних засобів), і рухомий склад залізничного транспорту; а також їхні звичайні запасні частини, додаткові пристосування та обладнання, які перевозяться на борту транспортних засобів (включаючи спеціальне обладнання, що використовується для завантаження, розвантаження, обробки та захисту вантажів).
Статтею 119 Митного кодексу України передбачено, що транспортні засоби, які використовуються для переміщення товарів та пасажирів через митний кордон України, можуть тимчасово ввозитися на митну територію України без справляння податків і зборів та без застосування заходів нетарифного регулювання.
При цьому, статтею 6 Додатку С до Конвенції про тимчасове ввезення, встановлено, що згода на тимчасове ввезення транспортних засобів надається без вимагання митного документа або гарантії.
Також інформуємо, що власні порожні вагони переміщуються через митний кордон України згідно із Правилами перевезення власних вантажних вагонів та вагонів залізниці, зданих нею в оренду (Додаток 10 до Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (далі - УМВС)). Відповідно до параграфу 8 Додатку 10 до УМВС, при пред'явленні до перевезення навантажених або порожніх вагонів, що не належать залізниці або зданих нею в оренду, відправник повинен представити заповнену ним накладну за формою, наведеною в Додатках 12.1 або 12.2 до УМВС, у якій, зокрема, визначається мета переміщення залізничного рухомого складу через митний кордон України.
Враховуючи викладене вище, переміщення порожнього залізничного рухомого складу, який є власністю або належить нерезиденту та переміщується через митний кордон України з метою здійснення транспортних операцій, не потребує оформлення вантажних митних декларацій та документів контролю за доставкою вантажів.
Також інформуємо, що позиція Держмитслужби із зазначеного питання доводилась до митних органів України листом від 09.02.2000 N 09/4-393-ЕП.
Заступник Голови Служби О.О.Федоров
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua