• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв

Міністерство культури і мистецтв України  | Лист від 25.02.2004 № 11-1209/18
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.02.2004
  • Номер: 11-1209/18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.02.2004
  • Номер: 11-1209/18
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
Л И С Т
25.02.2004 N 11-1209/18
Українській кіностудії
анімаційних фільмів
На лист від 23.01.2004 N 6 Мінкультури повідомляє наступне.
1. Надання послуг студій звуко- і відеозапису входить до Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженого постановою КМУ від 05.06.97 N 534 (підпункт 6 пункту 4 зазначеного Переліку).
Відповідно до пункту 10 статті 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" не потребує патентування реалізація суб'єктом підприємницької діяльності продукції власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення цього суб'єкта.
Таким чином, якщо кіностудія здійснює продаж відеозаписів фільмів власного виробництва лише для своїх працівників, вона має право на здійснення зазначеної діяльності без отримання торгового патенту.
У разі, якщо кіностудія здійснює платні послуги по відеозапису фільмів "для домашнього перегляду" невизначеному колу осіб, зазначена діяльність відноситься до побутових послуг, і тому така діяльність підлягає патентуванню відповідно до статті 3-1 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.98 N 576 "Про затвердження переліку послуг, що належать до побутових і підлягають патентуванню".
2. Відповідно до статті 3 Закону України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних" (далі - Закон) розповсюдження на території України примірників аудіовізуальних творів (фільмів), а також їх прокат дозволяється лише за умови їх маркування контрольними марками. Відповідно до частини 2 статті 10 Закону роздрібна торгівля примірниками аудіовізуальних творів, не маркованих контрольною маркою, забороняється.
Підпункт 4 пункту 5 статті 8 Закону встановлює, що маркуванню контрольними марками не підлягають примірники аудіовізуальних творів, якщо їх виготовлено на замовлення юридичної чи фізичної особи суб'єктом підприємницької діяльності, який самостійно здійснює процес відтворення на обладнанні, що є його власністю або перебуває в його володінні чи користуванні (далі - виробник), і передача виготовлених виробником цих примірників замовнику відбувається лише з додержанням таких умов:
замовлення виконується на підставі договору підряду з первинних матеріалів, їх компонентів або сировини, що належать замовнику або повністю оплачені замовником;
матриці та інші первинні матеріали, у тому числі ті, що передаються електронним способом, які використовуються для виготовлення примірників аудіовізуальних творів, є власністю замовника незалежно від того, передано такі матриці або інші первинні матеріали замовником чи виготовлено виробником у межах замовлення;
виготовлені на замовлення примірники аудіовізуальних творів передаються виробником замовнику в повному обсязі і не використовуються виробником для продажу як продукція його власного виробництва;
майнові права суб'єктів авторського права та суміжних прав на аудіовізуальні твори належать замовнику і не переходять до виробника;
право власності на примірники аудіовізуальних творів належить замовнику, який несе відповідальність за дотримання авторського права і суміжних прав на зазначені об'єкти права власності;
виготовлені на замовлення примірники аудіовізуальних творів, за наявності законних підстав (зовнішньоекономічних договорів, контрактів тощо), вивозяться за межі митної території України і без їх розповсюдження в Україні;
вивезення з митної території України примірників аудіовізуальних творів, виготовлених згідно з договором підряду, здійснюється безпосередньо виробником без передачі прав володіння, користування цими примірниками третім особам (крім тимчасової передачі таких прав транспортно-експедиторським організаціям для перевезення).
Таким чином, якщо не дотримуються умови підпункту 4 пункту 5 статті 8 Закону, кіностудія не може надавати платні послуги фізичним особам по відеозапису фільмів без маркування примірників фільмів контрольними марками.
3. Відповідно до пунктів 2 і 3 статті 67 Господарського кодексу України підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських правовідносин, що не суперечать законодавству України. Підприємство має право реалізовувати самостійно всю продукцію, яка не увійшла в державне замовлення або державне завдання, на території України і за її межами, якщо інше не передбачено законом.
Українська кіностудія анімаційних фільмів є державним підприємством і відповідно до пункту 2.2 свого Статуту предметом її діяльності є, зокрема, розповсюдження фільмів (виготовлення фільмокопій, їх тиражування, продаж і передача в прокат).
Відповідно до статті 10 Закону роздрібна торгівля примірниками аудіовізуальних творів здійснюється тільки в місцях спеціалізованої роздрібної торгівлі. Вимоги до місць спеціалізованої роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів та правила такої торгівлі встановлюються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ від 04.11.97 N 1209 затверджені Правила роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм.
Отже вважаємо, що кіностудія може здійснювати роздрібну торгівлю відеокасетами у своєму приміщенні за умов дотримання при цьому вимог Правил роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм, затверджених постановою КМУ від 04.11.97 N 1209.
Заступник Міністра Т.Г.Кохан