• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій з організації внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах

Міністерство фінансів України  | Наказ від 10.12.2014 № 1200
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 10.12.2014
  • Номер: 1200
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 10.12.2014
  • Номер: 1200
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.12.2014 № 1200
Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій з організації внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах
Відповідно до пункту 9 глави 3 розділу VIII Плану заходів щодо реалізації Стратегії розвитку системи управління державними фінансами, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 774-р,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Методичних рекомендацій з організації внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 14 вересня 2012 року № 995, що додаються.
2. Департаменту забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) Міністерства фінансів України (Чуприненко Р.С.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України в мережі Інтернет.
3. Управлінню гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Державної фінансової інспекції України (Чорнуцький С.П.) забезпечити доведення цього наказу до головних розпорядників бюджетних коштів.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України та Голову Державної фінансової інспекції України.
МіністрН. Яресько
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
10.12.2014 № 1200
ЗМІНИ
до Методичних рекомендацій з організації внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах ( v0995201-12 )
1. У пункті 1.1:
1) слова "частин першої та другої" замінити словами "абзацу першого частини третьої";
2) доповнити пункт абзацом другим такого змісту:
"Ці Методичні рекомендації визначають рекомендовану схему для організації внутрішнього контролю в установі".
2. Пункт 1.2 після абзацу першого доповнити абзацами другим- дев’ятнадцятим такого змісту:
"Внутрішній контроль (фінансове управління і контроль) слід розуміти не як окрему подію чи обставину, а як цілісний процес, який здійснюється керівництвом та працівниками установи.
Основою внутрішнього контролю (фінансового управління і контролю) є відповідальність керівника за управління та розвиток установи в цілому (управлінська відповідальність та підзвітність), до основних завдань якого належить планування та організація діяльності, формування адекватної структури внутрішнього контролю, нагляд за здійсненням внутрішнього контролю та управління ризиками для досягнення впевненості в межах розумного в тому, що мета і цілі установи будуть досягнуті, а рішення, включаючи фінансові, виконуватимуться з урахуванням принципів законності, економічності, ефективності, результативності та прозорості.
Обов'язковим завданням керівника є також звітування про свої дії та результати діяльності очолюваної ним установи, в тому числі про функціонування внутрішнього контролю.
Працівники і керівники усіх рівнів установи також відповідальні та підзвітні за виконання покладених на них завдань та обов’язків відповідно до актів законодавства, що регулюють питання управління бюджетними коштами, упорядкування структури апарату, чисельності працівників, оплати праці, управління персоналом, документообігу, планування, управління ризиками, звітування та з інших питань, пов'язаних із функціонуванням установи.
Управлінська відповідальність та підзвітність керівника та працівників установи ґрунтується на вимогах законодавства і стосується всієї діяльності установи, зокрема щодо:
визначення мети (місії), стратегічних цілей, завдань, заходів та очікуваних результатів діяльності з урахуванням наявних ресурсів в плані діяльності установи на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди;
формування бюджетних запитів, порядків використання бюджетних коштів, складання та виконання кошторисів бюджетних установ, паспортів бюджетних програм;
управління бюджетними коштами (прийняття рішення щодо делегування повноважень на виконання бюджетної програми розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачам бюджетних коштів, здійснення внутрішнього контролю за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів, оцінки ефективності бюджетних програм) тощо;
організації та ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової і бюджетної звітності;
управління об’єктами державної власності;
надання адміністративних послуг;
здійснення контрольно-наглядових функцій;
здійснення державних закупівель;
здійснення правової та кадрової роботи;
діяльності з протидії та запобігання корупції;
забезпечення режиму секретності та інформаційної безпеки;
організації документообігу та управління інформаційними потоками;
взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю".
У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом двадцятим.
3. Пункт 1.2 вважати пунктом 1.3, відповідно пункт 1.3 вважати пунктом 1.2.
4. У пункті 1.5 речення перше викласти в такій редакції:
"1.5. Внутрішній контроль включає такі взаємопов’язані елементи, які стосуються всіх підрозділів, дій і процесів в установі".
5. В абзаці другому пункту 1.6 речення друге виключити.
Директор Департаменту
державного бюджету

В.П. Лозицький
( Текст взято з сайту Мінфіну України http://www.minfin.gov.ua/ )