• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо ліцензування діяльності із реалізації та зберігання пального

Державна податкова служба України | Податкова консультація від 05.11.2019 № 1176/6/99-00-04-01-03-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 05.11.2019
  • Номер: 1176/6/99-00-04-01-03-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 05.11.2019
  • Номер: 1176/6/99-00-04-01-03-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.11.2019 N 1176/6/99-00-04-01-03-15/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу України розглянула запит стосовно отримання податкової консультації щодо ліцензування діяльності із реалізації та зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство поінформувало, що Товариство провадить діяльність з видобування марганцевих руд. На виконання вимог чинного законодавства Товариство з 01.07.2019 р. зареєстроване платником акцизного податку та отримало ліцензії на право зберігання підакцизного палива. Було зареєстровано акцизні склади з яких здійснюється відпуск підакцизного палива виключно для заправки власного рухомого складу, у т.ч. через паливнороздавальні колонки, та не здійснюються операції з продажу підакцизного пального. У зв'язку з цим місця відпуску підакцизного палива через паливнороздавальні колонки не обладнані реєстраторами розрахункових операцій.
З урахуванням викладеного, Товариство цікавлять наступні питання:
- чи необхідно Товариству отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, якщо відпуск палива здійснюється через паливнороздавальні колонки виключно для власних потреб в паливні баки власного рухомого складу? Реалізація підакцизного палива іншим юридичним особам не відбувається.
- у випадку, якщо отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним необхідне, чи потрібно Товариству, яке здійснює відпуск пального через паливнороздавальні колонки виключно для власних потреб в паливні баки власного рухомого складу та не здійснює його продаж, встановлювати реєстратори розрахункових операцій для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним?
Враховуючи викладене вище, слід зазначити таке.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.1995 р. N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (надалі - Закон N 481/95-ВР) роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки; місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування. Ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Відповідно до пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі. Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Згідно з пп. г) пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої не є акцизним складом.
Як зазначено у запиті Товариства, паливо заливається безпосередньо у паливні баки транспорту Товариства, а після заправки, тобто поміщення пального безпосередньо у паливний бак, фізичний відпуск пального іншим особам, до інших транспортних засобів не здійснюється.
Паливний бак (бензобак) - ємність для зберігання запасу рідкого палива (бензин, гас, дизельне паливо) безпосередньо на борту транспортного засобу або технічного пристрою, який отримує енергію від рідкопаливного двигуна внутрішнього згорання. Також на корпусі паливного бака в разі необхідності розташовується отвір для введення датчиків контролю рівня палива, або його тиску. Паливні баки також можуть мати зливний отвір, обладнуються запірною пробкою або краником.
Таким чином, якщо Товариство здійснює відпуск пального, яке зберігаються у зареєстрованих місцях зберігання, та використовуючи власні паливнороздавальні колонки для заправки лише тільки власного рухомого складу, то така діяльність не підпадає під визначення роздрібної торгівля пальни, отже і не потребує ліцензування.
Частиною третьою ст. 5 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.