НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 05-30-11/1160 від 06.06.2000
м.Київ
На доручення КМУ N 7242/4
від 25.05.00
Міністерству економіки України
Щодо листа народних депутатів України депутатської групи "Трудова Україна"
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 25.05.00 N 7242/4 Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист народних депутатів України від депутатської групи "Трудова Україна" і погоджується з оцінкою стану використання паливно-енергетичних ресурсів та необхідністю запровадження новітніх технологій і підтримує пропозиції щодо впровадження нетрадиційних джерел енергії.
Щодо будівництва вітрових електростанцій та інших енергогенеруючих потужностей, що використовують відновлювальні джерела енергії, то можемо відмітити, що будівництву вітрових електростанцій в Україні приділяється значна увага. Основні завдання будівництва вітрових електростанцій визначені Указами Президента України від 2 березня 1996 року N 159 "Про будівництво вітрових електростанцій" та від 2 квітня 1997 року N 285 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 березня 1997 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення України енергоносіями та їх раціонального використання", Комплексною програмою будівництва вітрових електростанцій, схваленою постановою Кабінету Міністрів від 03.02.97 N 137.
Фінансування будівництва ВЕС проводиться за рахунок відрахувань від виробництва електричної енергії традиційними електричними станціями.
Вітроенергетика ще не має реального впливу на забезпечення потреб національної економіки в електроенергії.
Головне завдання, яке вирішується на цей час розвитком вітроенергетики, - це конверсія підприємств військово-промислового комплексу і запровадження новітніх технологій при виготовленні вітроенергетичного обладнання.
Аналіз стану експлуатації діючих вітрових електростанцій показує, що необхідно зосередити увагу на забезпеченні надійності вітроенергетичного обладнання українського виробництва, виборі оптимальних місць будівництва ВЕС, збільшенні потужності ВЕС, підвищенні якості експлуатації та технічного обслуговування вітроенергетичного обладнання.
Щодо встановлення засобів контролю обліку поставок і споживання паливно-енергетичних ресурсів, то враховуючи важливість обліку електричної енергії для функціонування ринку електричної енергії, НКРЕ вважає це питання одним із ключових. На замовлення НКРЕ ще в 1997 році була розроблена "Концепція побудови автоматизованих систем обліку електричної енергії в умовах енергоринку". Спільним рішенням Міненерго України та НКРЕ N Б-39/176 від 21.05.1997 було зобов'язано всі підприємства, які перебувають у сфері управління Міненерго України та отримали чи отримують ліцензії на здійснення підприємницької діяльності в електроенергетиці, керуватися положеннями Концепції при побудові автоматизованих систем обліку електричної енергії. Через недотримання підприємствами вимог Концепції та з метою удосконалення розрахунків за електричну енергію Кабінет Міністрів України за останній час видав постанови від 12.05.2000 N 799, від 18.05.2000 N 826 щодо організації та впровадження паливно-енергетичному комплексі систем обліку електроенергії. На цей час необхідно запровадити дійовий контроль за дотриманням вимог Концепції обліку електричної енергії та якнайшвидшого запровадження аналогічної програми обліку для інших видів енергоносіїв.
Голова Комісії О.Гридасов