• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасової технологічної схеми організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами у пункті пропуску через державний кордон України "Гостомель"

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Наказ, Акт, Форма типового документа, Схема від 10.09.2010 № 1134
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Акт, Форма типового документа, Схема
  • Дата: 10.09.2010
  • Номер: 1134
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Акт, Форма типового документа, Схема
  • Дата: 10.09.2010
  • Номер: 1134
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
10.09.2010 N 1134
Про затвердження Тимчасової технологічної схеми організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами у пункті пропуску через державний кордон України "Гостомель"
Відповідно до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.03 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.05 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", з метою практичної реалізації Порядку здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України та з метою створення сприятливих умов для прискорення товарообігу, удосконалення форм і методів митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів в міжнародному пункті пропуску "Гостомель",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію Тимчасову технологічну схему організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами у пункті пропуску через державний кордон України "Гостомель" (додається).
2. Заступнику начальника відділу митного оформлення "Гостомель" митного поста "Жуляни" Гапоненко С.В.:
2.1. Довести вимоги Тимчасової технологічної схеми до задіяних структур пункту пропуску "Гостомель" та забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію даного наказу та його вимоги.
2.2. Ознайомити особовий склад з вимогами наказу під підпис.
3. Начальнику відділу організаційного та документального забезпечення Кругльовій О.П. довести наказ до структурних підрозділів згідно з розрахунком розсилки.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу митного оформлення "Гостомель" митного поста "Жуляни" Гапоненко С.В.
5. Загальний контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Київської регіональної митниці - начальника митного поста "Жуляни" Слауту А.В.
Начальник Київської
регіональної митниці

Г.В.Романенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Київської
регіональної митниці
10.09.2010 N 1134
ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
організації митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами у пункті пропуску через державний кордон України "Гостомель"
1. Загальні положення
1.1. Тимчасова технологічна схема розроблена відповідно до Митного кодексу України, Міжнародних стандартів та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію) , постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.03 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними",постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.05 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України", з метою визначення послідовності дій посадових осіб відділу митного оформлення "Гостомель" митного поста "Жуляни" (далі - ВМО "Гостомель"), при здійсненні митного контролю та митного оформлення повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами через митний кордон України.
1.2. Цією Тимчасовою технологічною схемою визначається порядок здійснення санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю й контролю за переміщенням культурних цінностей у формі попереднього документального контролю товарів, що ввозяться на митну територію України та згідно із законодавством підлягають цим видам контролю (далі - попередній контроль) та порядок здійснення митного контролю і митного оформлення вантажів експрес-перевізника при ввезенні їх на митну територію України та вивезенні за межі митної території України.
1.3. Терміни вживаються в цій Тимчасовій технологічній схемі в такому значенні:
авіаційна вантажна накладна - документ, що свідчить про укладення договору про повітряне перевезення товарів, прийняття товарів до перевезення та визначає умови перевезення;
вантажна відомість (далі - каргоманіфест) - документ, у якому зазначаються номери авіаційних вантажних накладних, кількість вантажних місць, вага товарів, що навантажуються на борт (вивантажуються з борту) повітряного судна (далі - ПС), яке перебуває під митним контролем, та інші відомості, що використовуються під час переміщення товарів;
генеральна декларація - документ, форму якого визначено Міжнародними стандартами та рекомендованою практикою "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію) і який містить відомості про власника ПС або про виконавця рейсу, а також реєстраційний номер ПС чи його військовий знак, а також номер і дату виконання рейсу, назви аеропортів відправлення, проміжних посадок, призначення, час прибуття тощо;
документ контролю за доставкою товарів (далі - ДКД) - документ (попередня вантажна митна декларація, попереднє повідомлення, вантажна митна декларація тощо), що містить відомості про переміщувані товари, відправника, одержувача тощо і потрібний для здійснення контролю за переміщенням цих товарів між митними органами;
міжнародний рейс - політ, виконання якого розпочинається та/або закінчується за межами України незалежно від кількості проміжних посадок на території України;
склад - склад тимчасового зберігання, склад митного органу, склад магазину безмитної торгівлі, митний ліцензійний склад, що розміщені на території міжнародного аеропорту;
технічна посадка - посадка ПС у міжнародному аеропорту з некомерційною метою (без висадки/посадки пасажирів, навантаження/вивантаження товарів чи пошти) у зв'язку з метеорологічними умовами, для дозаправлення ПС пально-мастильними матеріалами, заміни екіпажу чи з інших причин.
1.4. ПС і товари, що переміщуються ними через митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль і митне оформлення здійснюються посадовими особами ВМО "Гостомель", розташованого на міжнародному аеродромі "Київ-Антонов" (далі - міжнародний аеродром), у взаємодії з органами державної влади, на які законодавством покладено функції з проведення інших видів контролю, з метою забезпечення дотримання норм законодавства України з питань митної справи.
1.5. У пункті пропуску, на стоянках ПС та в інших місцях, передбачених на міжнародному аеродромі, для митного контролю й митного оформлення ПС і товарів, Київська регіональна митниця за погодженням з органом охорони державного кордону та адміністрацією аеродрому встановлює зони митного контролю.
На ПС митним органом встановлюються тимчасові зони митного контролю. Вимоги щодо дотримання режиму тимчасової зони митного контролю доводяться до відома осіб, безпосередньо присутніх під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Місце стоянки ПС для проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження товарів, а також посадки й висадки пасажирів визначається адміністрацією аеродрому за погодженням з митним органом і органом охорони державного кордону.
Зміна такого місця проводиться з відома митного органу й органу охорони державного кордону, за винятком випадків аварії та стихійного лиха, при цьому адміністрація міжнародного аеродрому невідкладно повідомляє про це митний орган і орган охорони державного кордону.
1.6. ПС, що виконують міжнародні рейси, і товари, що переміщуються ними, підлягають митному контролю та митному оформленню:
по прибутті на митну територію України - після проведення прикордонного контролю;
при вибутті з митної території України - до початку прикордонного контролю.
1.7. У разі нетривалої стоянки ПС, відповідно до затвердженого розкладу руху, митний контроль здійснюється одночасно з прикордонним контролем.
Якщо прикордонний і митний контроль ПС здійснюється спільно, то складається акт про результати контролю ПС за формою, що встановлюється Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
1.8. Митний контроль здійснюється шляхом перевірки документів, потрібних для такого контролю, митного огляду ПС і товарів, що переміщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в інших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.
За відсутності на борту ПС вантажів за рішенням посадової особи (старшого зміни) ВМО "Гостомель", митний контроль ПС може здійснюватися документально без присутності посадових осіб ВМО "Гостомель" на борту цього ПС. Про таке рішення посадова особа (старший зміни) ВМО "Гостомель", повідомляє представника міжнародного аеродрому або авіаперевізника та органу охорони державного кордону. Документи на ПС передаються представником перевізника для оформлення у ВМО "Гостомель", який здійснює митний контроль і митне оформлення ПС.
1.9. Навантажування, вивантажування, перевантажування, розпакування, перепакування товарів, що перебувають під митним контролем, усунення пошкоджень упаковки здійснюються з дозволу посадової особи (старшого зміни) ВМО "Гостомель".
1.10. Митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються членами екіпажу ПС, здійснюються на борту ПС або в іншому місці визначеному ВМО "Гостомель".
2. Митний контроль і митне оформлення ПС, що виконує міжнародний рейс
Адміністрація міжнародного аеродрому щодня інформує оперативного чергового ВМО "Гостомель", у строки та за формою, погодженою з ним, про план польотів ПС на добу й протягом доби - про поточне виконання та зміни в ньому.
Інформацію про посадку (зліт) ПС надають оперативному черговому ВМО "Гостомель", служби міжнародного аеродрому. При цьому повідомляються номер рейсу, маршрут руху, тип ПС, кількість пасажирів, місце стоянки ПС і уточнюється порядок доставки посадових осіб контрольних служб на стоянку ПС (зі стоянки ПС). Періодичність надання інформації узгоджується керівництвом ВМО "Гостомель" та адміністрацією міжнародного аеродрому.
Час початку митного контролю ПС, що прибуває на митну територію України (вибуває з митної території України), установлюється з урахуванням розкладу руху ПС.
Декларування ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України, здійснюється без подання вантажної митної декларації. Відомості про таке ПС зазначаються в генеральній декларації.
У встановлених законодавством випадках митному органу подаються:
зобов'язання командира судна про зворотне вивезення за межі митної території України (увезення на митну територію України) повітряного судна (далі - Зобов'язання) за формою, що додається;
вантажна митна декларація на запаси для споживання.
ПС, митне оформлення якого по прибутті (при вибутті) завершено, реєструється посадовою особою ВМО "Гостомель" в журналі реєстрації прибуття/вибуття ПС. Форма журналу встановлюється Київською регіональною митницею.
ПС, що переміщуються через митний кордон України, як товар на підставі зовнішньоекономічних договорів (контрактів) купівлі-продажу, міни, оренди, лізингу тощо, декларуються ВМО "Гостомель" у відповідному митному режимі з поданням вантажної митної декларації, заповненої в установленому Держмитслужбою України порядку.
2.1. Митний контроль і митне оформлення ПС по прибутті
2.1.1. По прибутті ПС посадова особа ВМО "Гостомель" уточнює в уповноваженого представника міжнародного аеродрому або авіаперевізника місце доставки пасажирів, їх багажу.
2.1.2. До початку митного контролю ПС на його борт піднімається при потребі вповноважений представник санітарно-епідеміологічної служби з метою з'ясування санітарно-епідеміологічної ситуації на борту ПС і унеможливлення поширення інфекцій на території України. За сприятливої санітарно-епідеміологічної ситуації на борт ПС піднімається посадова особа ВМО "Гостомель".
2.1.3. Командир ПС (інший уповноважений представник авіаперевізника) подає посадовій особі ВМО "Гостомель" для здійснення митного контролю підписану командиром ПС генеральну декларацію, каргоманіфест, авіаційні вантажні накладні, товаросупровідні документи.
При потребі посадовій особі ВМО "Гостомель" додатково подаються: список пасажирів та інші документи, передбачені законодавством України з питань митної справи й потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
2.1.4. Дані про кількість членів екіпажу ПС, пасажирів, товарів (вантажу) тощо вносяться до генеральної декларації.
Посадова особа ВМО "Гостомель" перевіряє повноту даних, унесених до генеральної декларації і опитує командира ПС чи іншого вповноваженого представника авіаперевізника щодо наявності на борту ПС товарів, у тому числі таких, що надійшли без товаросупровідних документів або наявності документів, що надійшли без товарів.
2.1.5. При здійсненні митного огляду проводиться загальний огляд ПС з урахуванням його конструктивних особливостей, а також вибірковий поглиблений огляд окремих вузлів ПС.
Митний огляд чи переогляд ПС здійснюється тільки в присутності вповноваженого представника авіаперевізника.
При здійсненні митного огляду ПС враховуються належність ПС (країна, власник); реєстрація ПС; вид рейсу (літерний, регулярний чи чартерний); маршрут польоту; наявність посадок у державах транзиту; наявність міжурядових угод про повітряне сполучення між урядами України та країни власника ПС або авіаперевізника тощо.
2.1.6. Митний огляд ПС здійснюється обов'язково, якщо митний орган має інформацію про незаконне переміщення товарів або якщо при перевірці документів чи вибірковому огляді виявлено ознаки, що вказують на можливість переміщення цим ПС товарів з порушенням законодавства України. У таких випадках до проведення митного огляду можуть залучатися посадові особи підрозділів по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил і підрозділів митної варти.
2.1.7. По закінченні митного огляду ПС і за відсутності зауважень, посадова особа ВМО "Гостомель" проставляє відбиток особистої номерної печатки на генеральній декларації.
За наявності зауважень, посадова особа ВМО "Гостомель" зазначає їх у генеральній декларації та засвідчує запис проставленням відбитка штампа "Під митним контролем". Відбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральній декларації після усунення зауважень.
2.1.8. Митний контроль і митне оформлення ПС, яке перевозить офіційні державні делегації, здійснюються без митного огляду.
2.1.9. Примірники генеральної декларації, каргоманіфесту й інших документів, що були підставою для здійснення митного контролю та митного оформлення ПС, з відмітками митного органу залишаються в справах ВМО "Гостомель".
2.2. Митний контроль і митне оформлення ПС при вибутті
2.2.1. Підставою для здійснення митного контролю ПС є подані посадовій особі ВМО "Гостомель" командиром ПС (іншим уповноваженим представником авіаперевізника) підписана командиром ПС генеральна декларація, авіаційні вантажні накладні, каргоманіфести й товаросупровідні документи а також відомості про запаси споживання, потрібні для здійснення міжнародного рейсу, які перебувають на борту ПС.
При потребі, посадовій особі ВМО "Гостомель" додатково подаються список пасажирів та інші документи, передбачені законодавством України з питань митної справи й потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.2. Митний огляд ПС здійснюється відповідно до підпунктів 2.1.5, 2.1.6 цієї Тимчасової технологічної схеми.
2.2.3. За відсутності зауважень, посадова особа ВМО "Гостомель" проставляє в генеральній декларації та каргоманіфесті відбитки особистої номерної печатки.
За наявності зауважень, посадова особа ВМО "Гостомель" зазначає їх у генеральній декларації та засвідчує запис проставленням відбитка штампа "Під митним контролем". Відбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральній декларації після усунення зауважень.
2.2.4. Вибуття ПС за межі митної території України можливе тільки після завершення всіх передбачених законодавством України видів контролю та з дозволу адміністрації міжнародного аеродрому, ВМО "Гостомель" та органу охорони державного кордону.
2.2.5. Примірники генеральної декларації, каргоманіфесту й інших документів, що були підставою для здійснення митного контролю та митного оформлення ПС, з відмітками посадової особи ВМО "Гостомель" залишаються в справах ВМО "Гостомель".
2.3. Контроль за зворотним вивезенням за межі митної території України (увезенням на митну територію України) ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.
2.3.1. Контроль за зворотним вивезенням ПС за межі митної території України (увезенням на митну територію України) здійснюється митним органом, через який ПС було тимчасово ввезено (тимчасово вивезено), на підставі інформації про фактичний виліт ПС з аеродрому та приліт його на аеродром України, наданої Державіаадміністрацією.
Підтвердження інформації про зворотне вивезення (увезення) ПС здійснюється автоматично на підставі інформації Державіаадміністрації з використанням можливостей програмно-інформаційного комплексу.
2.3.2. У встановлених законодавством випадках, командиром ПС подаються два примірники Зобов'язання, що оформлюється за формою, наведеною в додатку 1 до цієї тимчасової Технологічної схеми. Допускається подання митному органу Зобов'язання, заповненого англійською чи російською мовою та/або за формою, перекладеною на англійську мову.
Один примірник оформленого Зобов'язання залишається у справах митного органу на контролі, а другий передається командиру ПС для подання митному органу при зворотному вивезенні (увезенні) ПС.
Якщо під час виконання міжнародного рейсу ПС здійснює внутрішні перевезення пасажирів і товарів територією України:
Зобов'язання (про зворотне вивезення за межі митної території України ПС) оформлюється митним органом у першому міжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територію України та передається командиром ПС митному органу в останньому міжнародному аеропорту відправлення з митної території України;
Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територію України ПС) оформлюється митним органом в останньому міжнародному аеропорту відправлення з митної території України та передається командиром ПС митному органу в першому міжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територію України.
Оформлене посадовою особою ВМО "Гостомель" Зобов'язання зберігається в окремій справі ВМО "Гостомель" та знімається з контролю після виконання командиром ПС наданого зобов'язання.
2.3.3. Митний орган, якому було надане Зобов'язання, ставить його на контроль шляхом унесення інформації до журналу обліку Зобов'язань командира судна про зворотне ввезення на митну територію України (вивезення за межі митної території України) ПС, про строк повернення цього ПС і зазначення в примірнику Зобов'язання, що залишилося у справах ВМО "Гостомель" на контролі, реєстраційного номера, щодо якого було надано Зобов'язання.
Інформація про виконання Зобов'язання здійснюється посадовою особою митного органу, у зоні діяльності якого розташований аеропорт, через який було здійснено зворотне вивезення (ввезення) ПС, шляхом зазначення дати оформлення ПС, коду структурного підрозділу митного органу, яким було оформлено Зобов'язання, згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, номера особистої номерної печатки посадової особи, яка здійснила митний контроль і митне оформлення ПС, і реєстраційного номера та направляється факсовим повідомленням у митний орган, якому було надане Зобов'язання.
Для зняття Зобов'язання з контролю у відповідному полі Зобов'язання проставляються такі відмітки:
якщо аеропорт зворотного вивезення ПС збігається з аеропортом увезення цього ПС (аеропорт зворотного ввезення ПС збігається з аеропортом вивезення цього ПС), то посадова особа митного органу, у зоні діяльності якого розташований цей аеропорт, проставляє на обох примірниках Зобов'язання відбиток особистої номерної печатки;
якщо зворотне ввезення (вивезення) ПС відбулося через інший аеропорт, ніж аеропорт вивезення (увезення) цього ПС, то посадова особа митного органу, яка здійснила митний контроль і митне оформлення ПС по прибутті (при вибутті), проставляє на Зобов'язанні, поданому командиром ПС, відбиток особистої номерної печатки. Посадова особа митного органу, у справах якого Зобов'язання перебуває на контролі, зазначає на цьому Зобов'язанні дату оформлення ПС, номер особистої номерної печатки посадової особи, яка здійснила митний контроль і митне оформлення ПС, реєстраційний номер, і засвідчує запис відбитком особистої номерної печатки.
2.3.4. З урахуванням мети тимчасового ввезення (вивезення) ПС та інших обставин строк, зазначений у Зобов'язанні, може бути продовжений митним органом, якому було надане це Зобов'язання, чи митним органом, у зоні діяльності якого перебуває це ПС, на підставі обґрунтованої заяви командира ПС або перевізника (експлуатанта) про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) ПС. При цьому строк тимчасового вивезення ПС продовжується митним органом, якому було надане Зобов'язання, без пред'явлення митному органу цього ПС.
Якщо внаслідок дії надзвичайних обставин або невідворотних подій ПС, яким здійснювалося міжнародне перевезення, неможливо пред'явити митному органу, то разом із заявою командир ПС або перевізник (експлуатант) повинен подати митному органу, якому було надано Зобов'язання, документи, що засвідчують причини неможливості пред'явлення ПС, видані відповідними державними органами та легалізовані консульською установою України в країні, де сталася подія під час перебування (польоту) ПС.
2.3.5. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) ПС здійснюється шляхом накладення начальником митного органу чи вповноваженою ним особою відповідної резолюції на заяві, а також унесення інформації до ПІК. На примірнику Зобов'язання, що перебуває на контролі в митному органі, учиняється відповідний запис ("Продовжено до ___.___.200__ р."; код митного органу, яким було продовжено строк зворотного ввезення (вивезення) ПС, згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій.
2.3.6. У разі виявлення фактів порушення Зобов'язання, протокол про порушення митних правил складається митним органом, посадова особа якого виявила це порушення.
3. Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, що переміщуються ПС
3.1. Митний контроль товарів, що ввозяться на митну територію України
3.1.1. Вивантаження товарів з борту ПС на транспортні засоби для подальшої доставки на склад, здійснюється після закінчення прикордонного контролю вповноваженими представниками міжнародного аеродрому, перевізника та власника товарів на підставі каргоманіфесту, авіаційних вантажних накладних і товаросупровідних документів з дозволу та під контролем посадової особи ВМО "Гостомель".
На зазначених документах посадова особа ВМО "Гостомель" має право робити написи із застереженнями, які регулюють процес вивантаження та є обов'язковими для виконання всіма особами, що беруть участь у процесі вивантаження.
3.1.2. У разі виявлення під час вивантаження з борту ПС місць із пошкодженою упаковкою, посадова особа ВМО "Гостомель" робить запис у відповідній авіаційній вантажній накладній "Пошкоджено упаковку", зазначає кількість таких місць та завіряє запис особистим підписом і відбитком штампа "Під митним контролем".
Товари, що надійшли без документів, направляються в зону митного контролю у спеціально визначене для цього місце на складі та зберігаються окремо від інших товарів.
Відомості про вивантаження з борту ПС товарів, зокрема таких, що надійшли без документів, про кількість місць із пошкодженою упаковкою та про перевезення їх на відповідний склад, уповноважений представник міжнародного аеродрому або перевізника заносить до каргоманіфесту.
Ці відомості засвідчуються підписами вповноважених представників міжнародного аеродрому, перевізника, а також посадової особи ВМО "Гостомель".
Документи, що надійшли без товарів, повертаються вповноваженому представникові авіаперевізника.
3.1.3. У разі вивантаження з ПС товарів, пошти без розміщення на складі, посадова особа ВМО "Гостомель" робить відповідні відмітки в каргоманіфесті.
3.1.4. Товари, що надійшли в спеціалізованих авіаційних контейнерах з пристроями для пломбування й накладеним митним забезпеченням, переміщуються на склад із занесенням до каргоманіфесту даних про кількість і номери накладеного митного забезпечення.
3.1.5. Посадова особа ВМО "Гостомель", яка дала дозвіл на вивантаження товарів з борту ПС і перевезення їх на склад, завіряє каргоманіфест, авіаційні вантажні накладні та товаросупровідні документи відбитком штампа "Під митним контролем".
У каргоманіфесті або авіаційних вантажних накладних, або товаросупровідних документах уповноважений представник міжнародного аеродрому або перевізника робить запис:
"Прийнято до перевезення (кількість) місць і товаросупровідні документи".
Запис засвідчується особистим підписом цього представника із зазначенням посади, дати, ініціалів, прізвища.
3.1.6. Операції з переміщення товарів з борту ПС на склад контролюються посадовими особами ВМО "Гостомель" документально або безпосередньо.
Документальний контроль здійснюється шляхом перевірки документів і відомостей, необхідних для такого контролю або з використанням інших форм контролю, передбачених Митним кодексом України та іншими законами України з питань митної справи.
3.1.7. Безпосередній контроль здійснюється шляхом супроводження посадовою особою ВМО "Гостомель" проведення операції з переміщення товарів транспортними засобами з борту ПС на склад, а також прийняття, вивантаження товарів і поміщення їх на склад.
3.1.8. Переміщення товарів на склад здійснюється транспортними засобами міжнародного аеродрому або перевізника спеціально встановленими адміністрацією цього аеродрому транспортними коридорами (маршрутами), погодженими з митним органом.
3.1.9. Підставою для вивантаження товарів з транспортного засобу міжнародного аеродрому або перевізника для поміщення на склад є наявність на каргоманіфесті відбитка штампа "Під митним контролем", проставленого посадовою особою ВМО "Гостомель", яка контролює поміщення товарів на склад.
3.1.10. Розпакування й перепакування місць із пошкодженою упаковкою при перевезенні товарів на ПС проводяться на складі під контролем посадової особи ВМО "Гостомель".
При цьому вповноважений представник міжнародного аеродрому або перевізника, або власника товару складає акт про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування у присутності посадової особи митного органу за формою, установленою наказом Держмитслужби України від 18.11.02 N 630 "Про затвердження форми акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.11.02 за N 932/7220 (додаток 2).
3.1.11. Дозволяється вивозити товари за межі складу, якщо ці товари:
оформлено відповідно до заявленого митного режиму;
направляються під митним контролем у митницю призначення;
вивозяться за межі митної території України за наявності заборони на їх увезення або в разі відмови інших органів державної влади, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України, пропустити ці товари на митну територію України;
а також в інших випадках, передбачених законодавством України, з письмового дозволу керівника митного органу.
Не допускається перебування в зоні митного контролю товарів, що повністю оформлені в митному відношенні й видані вповноваженим представником міжнародного аеродрому або перевізника одержувачеві цих товарів.
3.1.12. ВМО "Гостомель"
веде облік товарів, що переміщуються з борту ПС на склад та вивозяться зі складу, і контролює їх переміщення до розміщення в митний режим, заявлений митному органу;
здійснює реєстрацію й зберігання документів, що були підставою для пропуску товарів через митний кордон України, у порядку, установленому Держмитслужбою України.
3.2. Митний контроль товарів, що вивозяться за межі митної території України
3.2.1. Товари поміщуються на склад міжнародного аеродрому, з якого здійснюватиметься їх вивезення за межі митної території України, з дозволу посадової особи ВМО "Гостомель", під контролем і з обов'язковим наданням авіаційної вантажної накладної та товаросупровідних документів.
3.2.2. Підставою для вивезення товарів зі складу для їх навантаження на борт ПС є каргоманіфест, авіаційні вантажні накладні, товаросупровідні документи та документи, що свідчать про завершення митного оформлення.
3.2.3. Посадова особа ВМО "Гостомель" перевіряє відповідність даних, зазначених у каргоманіфесті, даним, зазначеним в авіаційних вантажних накладних і товаросупровідних документах, проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на каргоманіфесті, що є дозволом на вивезення товарів зі складу й навантаження на борт ПС.
3.2.4. Після навантаження товарів на транспортний засіб представника аеродрому або перевізника у каргоманіфесті або авіаційних вантажних накладних чи товаросупровідних документах уповноважений представник міжнародного аеродрому або перевізника робить запис:
"Прийнято до перевезення (кількість) місць
і товаросупроводні документи".
__________________________________________
(посада, підпис, дата, ініціали, прізвище)
Цей запис засвідчується підписом цього представника.
Один примірник каргоманіфесту передається посадовій особі митного органу, якою надано дозвіл на вивезення товарів зі складу.
3.2.5. Переміщення товарів зі складу в спеціальних авіаційних контейнерах з накладеним митним забезпеченням для навантаження на борт ПС здійснюється із занесенням до каргоманіфесту даних про кількість і номери накладеного митного забезпечення.
3.2.6. Операції з переміщення товарів зі складу й навантаження на борт ПС контролюються посадовими особами ВМО "Гостомель" документально або безпосередньо в порядку, зазначеному в підпунктах 3.1.6, 3.1.7, 3.1.8 цієї Тимчасової технологічної схеми.
3.2.7. Посадова особа ВМО "Гостомель", яка здійснює митне оформлення вибуття ПС, проводить перевірку відповідності даних, зазначених у каргоманіфесті, авіаційних вантажних накладних і товаросупровідних документах, наявному товарові й за відсутності зауважень проставляє відбиток особистої номерної печатки на каргоманіфесті.
Відбиток особистої номерної печатки на каргоманіфесті є дозволом на навантаження товарів на борт ПС.
Примірник каргоманіфесту реєструється та зберігається в справі митного органу в установленому Держмитслужбою України порядку, інші документи повертаються вповноваженому представникові аеродрому або авіаперевізнику.
3.2.8. Підтвердження факту пропуску товарів через митний кордон України здійснюється в порядку, визначеному Держмитслужбою України.
3.2.9. Документи, що є підставою для пропуску товарів через митний кордон України, реєструються у ВМО "Гостомель" та зберігаються у порядку, установленому Держмитслужбою України.
3.3. Митний контроль і митне оформлення предметів, що перевозяться пасажирами на борту ПС
3.3.1. Предмети, що перевозяться як багаж пасажирами ПС (далі - предмети), підлягають декларуванню митним органам у встановленому порядку.
Митний контроль і митне оформлення предметів здійснюються посадовими особами ВМО "Гостомель" в зоні митного контролю.
3.3.2. Вивантаження предметів, доставка їх у зону митного контролю по прибутті ПС здійснюються вповноваженим представником міжнародного аеродрому або перевізника під контролем посадової особи ВМО "Гостомель".
3.3.3. Предмети, що прямують транзитом через територію України, переміщуються на борт ПС, яке здійснюватиме їх подальше перевезення, уповноваженим представником міжнародного аеродрому або перевізника під контролем ВМО "Гостомель".
У разі відсутності такого ПС предмети доставляються в зону митного контролю, де перебувають під контролем митного органу до прибуття ПС, яке здійснюватиме їх подальше перевезення.
3.3.4. Предмети переміщуються з дозволу ВМО "Гостомель" на борт ПС, що вибуває, після закінчення їх митного контролю.
Посадка пасажирів на борт ПС проводиться з дозволу посадової особи ВМО "Гостомель" й посадової особи органу охорони державного кордону за погодженням з командиром ПС або вповноваженим представником авіаперевізника.
4. Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення ПС, що здійснює технічну посадку, транзитний рейс, і товарів, що переміщуються ним
4.1. Якщо під час виконання міжнародного рейсу ПС здійснює внутрішні перевезення територією України, то митний контроль товарів і ПС здійснюється митним органом у першому міжнародному аеропорту при прибутті ПС на митну територію України та в останньому міжнародному аеропорту при вибутті ПС за межі України.
Митний орган, який здійснює митний контроль таких товарів і ПС, інформує про це митні органи, розташовані в місцях наступних посадок ПС на митній території України.
4.2. Митний орган в аеропорту, де ПС здійснило технічну посадку, обов'язково інформує митний орган у міжнародному аеропорту України - місці наступної посадки цього ПС про направлення в цей аеропорт ПС і товарів, що переміщуються ним.
Інформування здійснюється в будь-якій доступній формі з обов'язковим зазначенням прізвища посадової особи митного органу, що надіслала повідомлення, і підтвердженням отримання цієї інформації із зазначенням прізвища посадової особи митного органу, яка отримала таку інформацію.
4.3. Вивантаження товарів з борту ПС та розвантаження на склад і у зворотному напрямку під час транзитних перевезень здійснюються згідно з пунктами 3.1 і 3.2 цієї Тимчасової технологічної схеми.
4.4. У разі тривалої стоянки ПС, що виконує транзитний рейс і здійснило передбачену розкладом руху чи технічну посадку, та неможливості забезпечити постійний нагляд митного органу за ПС на останнє накладається митне забезпечення.
Таке ПС невідкладно передається авіаперевізником за погодженням з митним органом і органом охорони державного кордону під охорону вповноваженій адміністрацією аеропорту службі охорони.
При цьому складається в трьох примірниках акт в довільній формі про прийняття-передання ПС з товарами на зберігання під митним контролем. Один примірник цього акта надається перевізнику, другий - уповноваженій адміністрацією аеропорту службі охорони, третій - ВМО "Київ".
Такий акт після вибуття ПС підлягає зберіганню разом з примірником генеральної декларації, підписаної командиром ПС, у встановленому митним органом порядку.
4.5. Митний огляд та переогляд ПС здійснюються згідно з пунктами 2.1.5, 2.1.6, 2.1.7 цієї Тимчасової технологічної схеми.
4.6. Якщо в посадової особи ВМО "Гостомель" відсутні підстави вважати, що на борту ПС, яке здійснює технічну посадку, перебувають товари, увезення в Україну та транзит яких через територію України заборонено, то митний контроль здійснюється документально.
4.7. Митний контроль та митне оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України з використанням ПС, здійснюються з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.03 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України" і наказу Державної митної служби України від 01.12.03 N 812 "Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведенні заходів оперативно-тактичного характеру", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.12.03 за N 1166/8487.
4.8. У разі виявлення порушень митних правил або інших порушень законодавства України на будь-якому етапі здійснення митного контролю й митного оформлення ПС і товарів, предметів, пошти, що перевозяться ним, посадова особа ВМО "Гостомель" зобов'язана вжити заходів, передбачених законодавством, з метою запобігання протиправним діям і притягнення до відповідальності винних осіб або, в передбачених випадках, доповісти про порушення начальнику ВМО "Гостомель" для інформування про це інших компетентних органів.
5. Організація здійснення попереднього документального контролю товарів, що ввозяться на митну територію України
5.1. Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.05 N 269 "Про здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України" та пунктів 3, 4 Порядку здійснення попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого цією постановою, відповідні органи державного контролю визначають і передають Держмитслужбі України:
переліки товарів, щодо яких існує обмеження чи заборона на ввезення на територію України;
переліки документів, їх форм, реквізитів і відомості, потрібні для проведення відповідних видів контролю;
переліки товарів, які згідно із міжнародними договорами України та нормативно-правовими актами, виданими на їх виконання, підлягають обов'язковому контролю безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон України.
Відповідальність за достовірність, повноту інформації та своєчасність її надання несе відповідний орган державного контролю.
5.2. Попередній контроль здійснюється митними органами шляхом аналізу інформації про підконтрольний товар, яка міститься в товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документах, поданих при переміщенні товарів через митний кордон України, з використанням інформації, зазначеної в пункті 5.1 цієї Тимчасової технологічної схеми. Для прискорення попереднього контролю використовується Єдина автоматизована інформаційна система Держмитслужби України (далі - ЄАІС).
5.3. Після в'їзду (прибуття) у пункт пропуску перевізник (вантажовласник) чи вповноважена ним особа заявляє про готовність до контролю й подає посадовим особам митного поста потрібні документи на товар відповідно до законодавства України. Ці посадові особи визначають необхідність проведення попереднього контролю.
Попередній контроль здійснюється посадовою особою ВМО "Гостомель" під час проведення митного контролю й передбачає вивчення й аналізу інформації про підконтрольний товар, яка міститься в товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документах. За результатами аналізу посадова особа ВМО приймає рішення про вид огляду, про потребу залучення до проведення контролю посадових осіб інших органів державного контролю.
Під час проведення попереднього контролю перевіряється також наявність потрібних документів і звіряється з використанням ЄАІС відповідність наданих сертифікатів, висновків, підписів уповноважених осіб наявним зразкам.
5.4. Дозвіл на переміщення товарів через митний кордон України надається митним органом у разі отримання позитивного результату проведення попереднього контролю.
Пропуск через державний кордон України товарів здійснюється посадовою особою органу охорони державного кордону за наявності в документах, установлених пунктом 5.8 цієї Тимчасової технологічної схеми, відміток посадових осіб митного органу, інших органів (у разі їх залучення) про позитивні результати всіх передбачених законодавством видів контролю.
У разі негативного результату контролю, посадова особа відповідного органу державного контролю обов'язково письмово повідомляє старшого зміни прикордонного наряду та старшого зміни митного органу про неможливість пропуску товарів на митну територію України із зазначенням причин заборони й уживає відповідних заходів у порядку, визначеному законодавством.
5.5. Попередній контроль припиняється, якщо:
під час вивчення й аналізу даних товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документів виявлено, що товар згідно з міжнародними договорами України підлягає обов'язковому санітарно-епідеміологічному, ветеринарному, фітосанітарному, екологічному, радіологічному контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей безпосередньо у пункті пропуску через державний кордон України;
виявлено пошкодження тари, товарів, їх упаковки, втрату або пошкодження митного забезпечення інших країн чи явні ознаки псування товарів;
відсутній хоча б один документ або відомість, необхідні для здійснення попереднього контролю.
У разі припинення попереднього контролю, посадова особа митного органу негайно залучає посадову особу відповідного органу державного контролю для здійснення в установленому законодавством порядку контролю товару.
Усі інші, визначені законодавством України види контролю, проводяться тільки в разі надання позитивного висновку спеціалістом відповідного органу державного контролю, що залучався.
5.6. Витрати на проведення контролю товарів здійснюються за рахунок коштів органу державного контролю, спеціаліст якого був залучений посадовою особою митного органу до проведення контролю.
5.7. У разі виявлення під час здійснення попереднього контролю товарів, заборонених до ввезення в Україну, органи державного контролю вживають згідно з компетенцією відповідних заходів у порядку, визначеному законодавством України.
Переліки товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію, установлюються законодавством.
5.8. Результати попереднього контролю заносяться до товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документів, а в ЄАІС проставляються відмітки згідно з діючою системою контролю за доставкою товарів.
5.8.1. Факт здійснення контролю в пункті пропуску через державний кордон засвідчується шляхом проставлення посадовими особами відповідних органів державного контролю відміток про його результати в товаросупровідних (товаротранспортних) документах, якщо товар підлягає обов'язково одному з видів контролю безпосередньо в пункті пропуску.
5.8.2. Митне оформлення товару, що ввозиться на територію України з метою його вільного обігу на цій території, яке здійснюється безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон, завершується лише після надання митному органу позитивних висновків відповідних органів державного контролю та сплати податків, передбачених законодавством України. Факт здійснення відповідних видів контролю засвідчується шляхом проставлення посадовими особами органів державного контролю відміток про результати контролю в товаросупровідних (товаротранспортних) документах.
5.8.3. У разі проведення митного оформлення товарів, призначених для вільного обігу на території України, у митному органі, у зоні діяльності якого розташований власник товару, або в іншому митному органі у випадках, визначених законодавством, факт здійснення попереднього контролю товарів засвідчується шляхом учинення посадовою особою ВМО "Гостомель" на товаросупровідних (товаротранспортних) документах і на зворотному боці документа контролю за доставкою товарів запису:
"Направляється для проведення ___________________________________
(зазначається вид контролю)
контролю в ____________________________________________ митницю".
(назва митниці призначення)
Запис завіряється особистою номерною печаткою посадової особи ВМО "Гостомель".
5.8.4. У разі зміни митного режиму під час переміщення товарів через митну територію України митне оформлення в іншому митному режимі може бути здійснене після проведення відповідних видів контролю в повному обсязі.
5.9. Після доставки в митний орган призначення імпортних товарів, що пройшли в пункті пропуску через державний кордон України "Гостомель" попередній контроль, митний контроль і митне оформлення їх можуть бути завершені тільки після проведення всіх належних видів державного контролю та отримання позитивних висновків відповідних органів державного контролю у визначеному законодавством порядку.
5.10. Посадові особи органів державного контролю (санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей) проводять установлені види державного контролю безпосередньо в місцях прибуття транспортних засобів, визначених Державною митною службою України.
5.11. У разі надання одним з органів державного контролю висновку про непридатність товару до споживання за призначенням або про заборону для використання, цей товар підлягає поверненню до країни-експортера.
5.12. Якщо встановлено факт увезення на митну територію України культурних цінностей, розшук яких оголошено, то такі культурні цінності підлягають вилученню митними органами України з метою повернення їх у встановленому порядку власникові.
Заступник начальника
відділу митного
оформлення "Гостомель"
митного поста "Жуляни"



С.В.Гапоненко
Додаток 1
до Тимчасової технологічної
схеми, затвердженої наказом
Київської регіональної
митниці
10.09.2010 N 1134
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
командира судна про зворотне вивезення за межі митної території України (увезення на митну територію України) повітряного судна*
Я, ______________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, громадянство командира
повітряного судна,
_________________________________________________________________,
номер посвідчення члена екіпажу, ким видано)
зобов'язуюсь у строк до "____" ____________ 20__ р.
------------------------ ------------------------
|вивезти за межі митної| | ввезти на митну |
| території України** | | території України** |
------------------------ ------------------------
повітряне судно ________________________________________________.
(тип, бортовий номер)
Експлуатант ____________________________________________________.
Про відповідальність згідно зі статтями 330, 331, 336, 340,
348, 354, 355 Митного кодексу України попереджений.
"___" _________ 20__ р. ______________________________________
(підпис особи, яка надає зобов'язання)
Реєстраційний номер зобов'язання ________
------------------------ -------------------------
| Місце для відбитка | | Місце для відмітки |
| штампа "Під митним | | про зняття |
| контролем" | |зобов'язання з контролю|
------------------------ -------------------------
Додаток 2
до Тимчасової технологічної
схеми, затвердженої наказом
Київської регіональної
митниці
10.09.2010 N 1134
АКТ N _________
від ____________ 20__ р. про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування
1. Назва митного органу _________________________________________
2. Місце проведення огляду ______________________________________
3. Відправник (згідно з товаросупровідними документами) _________
4. Одержувач (згідно з товаросупровідними документами) __________
5. Транспортний документ (вид, дата, номер) _____________________
_________________________________________________________________
6. Документ контролю за доставкою (вид, дата, номер) ____________
7. Вид перевезення й вид транспортного засобу ___________________
8. Державний номер транспортного засобу, номер рейсу ____________
9. Забезпечення, пломби: ________________________________________
9.1. Належність _________________________________________________
(митниці, відправникові, власникові тощо)
9.2. Вид, кількість і номер _____________________________________
9.3. Місце накладення забезпечення ______________________________
9.4. Цілісність _________________________________________________
10. Товари (назва, кількість) і відомості про них: ______________
10.1. Зазначено в документах ____________________________________
_________________________________________________________________
10.2. Наявність _________________________________________________
_________________________________________________________________
10.3. Невідповідність товарів відомостям ________________________
_________________________________________________________________
10.4. Примітки __________________________________________________
_________________________________________________________________
11. Вантажні місця (потрібне виділити) __________________________
11.1. Вид пакування: коробка, ящик, бочка, тюк, мішок,
сумка/чемодан, без пакування, інше ______________________________
_________________________________________________________________
11.2. Матеріал упаковки: дерево, метал, тканина, целофан, папір,
стрічка, інше ___________________________________________________
_________________________________________________________________
11.3. Кількість оглянутих, розкритих вантажних місць ____________
12. Пошкодження упаковки або маркування: ________________________
12.1. Характер пошкоджень: розбито, розламано, розчавлено,
розірвано, розірвано стрічку, мокрий, отвір, розпаковано палет,
інше ____________________________________________________________
_________________________________________________________________
12.2. Причина пошкоджень: температурні умови, погодні умови,
недостатнє пакування, механічні пошкодження, не встановлено, інше
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12.3. Де виявлено пошкодження: у транспортному засобі, по дорозі
на склад, на складі, при проведенні вантажних операцій, інше ____
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12.4. Давність пошкодження: свіже, застаріле, не встановлено,
інше ____________________________________________________________
_________________________________________________________________
12.5. Пошкодження маркування ____________________________________
_________________________________________________________________
13. Пошкодження товарів: ________________________________________
13.1. Характер пошкоджень: не ушкоджено, забруднено, розбито,
розірвано, розчавлено, тече, мертве, мокре, недостача, інше
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
13.2. Наявність порожнини: ні, так, примірна кількість товарів,
яких бракує, інше _______________________________________________
_________________________________________________________________
14. Інші відомості ______________________________________________
_________________________________________________________________
15. Ужиті заходи ________________________________________________
_________________________________________________________________
16. Вантажні місця впаковано з накладенням забезпечення:
16.1. Належність ________________________________________________
(митниці, відправникові, власникові тощо)
16.2. Вид, кількість і номер ____________________________________
16.3. Місце накладення __________________________________________
16.4. Вид пакування _____________________________________________
17. Накладення забезпечення на транспортний засіб _______________
17.1. Належність ________________________________________________
17.2. Вид, кількість і номер ____________________________________
17.3. Місце накладення __________________________________________
Огляд проводив:
_____________________________ ___________________
(посада, прізвище, ініціали (підпис)
представника підприємства)
Особи, що були присутні при здійсненні огляду:
____________________________________ ___________________
(посада, прізвище, ініціали, номер (підпис)
паспорта або посвідчення особи)
____________________________________ ___________________
(посада, прізвище, ініціали, номер (підпис)
паспорта або посвідчення особи)
Посадова особа митного органу:
____________________________________ ___________________
(посада, прізвище, ініціали (підпис)
представника підприємства)
---------------------------
|Місце для відбитка штампа|
|"Під митним контролем" |
---------------------------
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua