• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Лист від 13.07.2011 № 37-38-7/10681
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.07.2011
  • Номер: 37-38-7/10681
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.07.2011
  • Номер: 37-38-7/10681
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
Л И С Т
13.07.2011 N 37-38-7/10681
Державна митна служба
України
Щодо надання роз'яснення
Міністерством розглянуто листа Державної митної служби України від 24 червня 2011 року N 11.1/2.15.1/9374 щодо надання роз'яснення стосовно віднесення визначення виноматеріалів, що ввозяться на митну територію України, до сировини для виробництва підакцизних товарів, та їх відмінних ознак від готової продукції (вин, коньяків, шампанських вин), і повідомляється.
Закон України "Про виноград та виноградне вино" регулює правові відносини у сфері виноградарства та виноробства України, пов'язані з веденням виноградників та виробництвом винограду, вина та інших продуктів виноробства, визначає регламентацію і контроль в цих галузях виробництва, права обов'язки виробників, повноваження органів виконавчої влади і спрямований на посилення боротьби з фальсифікацією виноробної продукції в Україні. Дія цього Закону поширюється на юридичних та фізичних осіб, господарська діяльність яких включає виробництво, реалізацію, експорт та імпорт товарної продукції в галузі виноградарства і виноробства.
У статті 1 вищезазначеного Закону України визначенні основні терміни, а саме: сусло - свіжо віджатий сік, що одержується при подрібненні та пресуванні винограду чи мезги, призначений для виробництва виноматеріалів, бродіння якого здійснюється у місці переробки винограду;
виноматеріали виноградні - продукти первинної переробки винограду, призначені для виробництва вин та іншої виноробної продукції;
вино - алкогольний напій, вироблений з винограду, міцність якого набувається внаслідок спиртового бродіння роздушених ягід або свіжо віджатого соку, а в разі виготовлення вин кріплених - підвищується шляхом додавання спирту етилового. Міцність вин може становити від 9 до 20 відсотків об'ємних. Органолептичні якості вина повинні відповідати природному складу винограду або відтворювати особливості, набуті внаслідок купажування чи спеціальної технологічної обробки виноматеріалів.
Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що сировиною є предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.
Разом з тим, ДСТУ 2163-93 "Виноробство. Терміни та позначення", ДСТУ 4805:2007 "Виноматеріали оброблені. Технічні умови" та ДСТУ 4806:2007 "Вина. Загальні технічні умови" визначено терміни виноматеріал, необроблений виноматеріал, оброблений виноматеріал, встановлено перелік "сировини" та "допоміжних матеріалів", використовується для виготовлення вин.
Відповідно до зазначених державних стандартів України можна виділити відмінні ознаки виноматеріалів і готової продукції (вина), які є підставою для визначення виноматеріалів сировиною для виробництва і готової підакцизної продукції.
ПоказникДСТУ 4805:2007 "Виноматеріали
оброблені. Технічні умови"
ДСТУ 4806:2007
"Вина.
Загальні
технічні умови"
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯЦей стандарт поширюється на
виноматеріали оброблені
продукти первинної переробки
винограду, які призначені для
виготовлення вин, що не
містять діоксид вуглецю (вин
тихих), вин газованих та
напоїв.
Цей стандарт
поширюється на
вина, що не
містять діоксид
вуглецю, які
виробляють з
виноградних
оброблених
виноматеріалів,
розлиті у
спожиткову тару
і призначені
для реалізації
у сфері
торгівлі та
громадського
харчування.
ПрозорістьВиноматеріали оброблені
повинні бути прозорими.
Допускається легка
опалесценція.
Прозорі з
блиском, без
осаду і
сторонніх
включень
Об'ємна частка
етилового спирту,
% -
Сухі,
Напівсухі -
Напівсолодкі



9.5-14,0
9,5-13,5



9,0-14.0
9,0-13,0
Масова
концентрація
титрованих кислот,
в перерахунку на
винну кислоту,
г/дм
5-85-7
Масова
концентрація
летких кислот, в
перерахунку на
оцтову кислоту,
г/дм , не більше
- білі
- рожеві
- червоні






0,8
0,8
1,0






1,2
1,3
1,5
Масова
концентрація
приведеного
екстракту, г/дм,
не менше
- білі
- рожеві
- червоні





15
15
15





15,0
17,0
17,0
Вимоги до сировини
і матеріалів
Для виготовлення оброблених
виноматеріалів використовують
таку сировину і матеріали: -
виноград свіжий технічний; -
виноматеріали виноградні для
закладки на витримку; -
містель (кріплене сусло); -
купажні виноматеріали; -
сусло консервоване;
- кріоконцентрат виноградного
соку; - концентрати
виноградного соку; - спирт
етиловий ректифікований -
спирт етиловий ректифікований
виноградний згідно з чинними
нормативними документами. -
Допоміжні освітлювальні та
стабілізувальні матеріали
Для
виготовлення
вин
використовують:
- виноматеріали
оброблені; -
спирт етиловий
ректифікований
- спирт
етиловий
ректифікований
виноградний -
допоміжні
матеріали щодо
оклеювання і
фільтрації.
Таким чином, законодавством України чітко розрізняються поняття виноматеріал виноградний - сировина дня виробництва вина і вино - продукт, який з'являється у процесі переробки винограду та обробки виноматеріалу.
Виноматеріал оброблений дозволено використовувати для виготовлення вина, після надання йому властивостей, вказаних у відповідному стандарті.
Згідно зі статтею 14.1.145. Податкового кодексу України, підакцизні, товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку. Зазначена стаття Кодексу України визначає, що на виноматеріали ставки акцизного) податку Кодексом не встановлено.
З огляду на викладене, міністерство вважає, що виноматеріали не можуть вважатися готовою підакцизною продукцією, оскільки вони не є кінцевим продуктом вином, а є лише сировиною для його виготовлення, яка при реалізації повного технологічного циклу виробництва потребує обов'язкової технологічної переробки чи обробки, залежно вид виду та стану сировини.
Щодо аналогічних запитань стосовно спирту коньячного, надаємо наступне роз'яснення.
Згідно з Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", спиртом коньячним вважається спирт, отриманий шляхом переробки коньячних виноматеріалів за спеціальною технологією для подальшої багаторічної витримки в контакті з деревиною дуба.
Відповідно до Закону України "Про виноград та виноградне вино", коньяками України вважаються міцні алкогольні напої з характерними букетом і смаком, виготовлені шляхом купажу коньячних спиртів, отриманих шляхом дистиляції коньячних виноматеріалів на спеціальних мідних апаратах з фракціонуванням, витриманих не менше 3 років у дубовій тарі, або нержавіючих чи емальованих ємкостях з дубовою клепкою.
ДСТУ 4700:2006 "Коньяки України. Технічні умови", до сировини та матеріалів для виготовлення коньяків України відносяться спирти коньячні, цукор-пісок, вода питна, кислота лимонна та інші матеріали.
Отже, спирт коньячний, відповідно до вказаних законів та державного стандарту України, є лише сировиною для виготовлення коньяку. Він є частиною повного технологічного циклу з виробництва коньяку, при цьому потребує витримки в контакті з деревиною дубу, купажування з іншими коньячними спиртами тощо. Таким чином міністерство вважає, що коньячний спирт не може вважатися готовою підакцизною продукцією, оскільки у процесі переробки змінює свої властивості.
Слід також зазначити, то згідно з листом Міністерства юстиції України від 21.01.09 N 12425-0-4-08-20, митне оформлення імпортованих товарів у якості сировини для виробництва підакцизних товарів має здійснюватися за наявності у імпортера - суб'єкта підприємницької діяльності, ліцензії (спеціального дозволу) на відповідний вид виробництва таких товарів та при обов'язковому дотриманні митними і податковими органами заходів контролю за сплатою акцизного збору з готової продукції.
Заступник Міністра О.В.Сень
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua