• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок подання, прийому та обробки заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій на СА за ГК

Фонд державного майна України  | Наказ, Інструкція від 01.06.1998 № 1064 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 01.06.1998
  • Номер: 1064
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 01.06.1998
  • Номер: 1064
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1064 від 01.06.98
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 1778 від 09.10.2002 )
Про затвердження Інструкції про порядок подання, прийому та обробки заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій на СА за ГК
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 43 від 13.01.2000 )
На виконання Державної програми приватизації на 1998 рік, затвердженої Законом України від 12 лютого 1998 р. N 124/98-ВР, та з метою забезпечення проведення спеціалізованих аукціонів за грошові кошти (СА за ГК)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок подання, прийому та обробки заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій на СА за ГК (далі - Інструкція, яка додається).
2. Директору Департаменту сертифікатної приватизації Мікулічу О.Ю. забезпечити передачу Інструкції до УЦСА після її затвердження.
3. Генеральному директору УЦСА Тараторіну Ю.М. забезпечити організацію виконання службових обов'язків працівниками національної мережі ЦСА під час проведення продажу акцій ВАТ на СА за ГК відповідно до вимог Інструкції.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ФДМУ Лєдомську С.Ю.
В.о. Голови Фонду В.Крюков
Затверджено
Наказом Фонду
державного майна України
від 01.06.98 N 1064
Інструкція про порядок подання, прийому та обробки заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти
1. Загальні положення
1.1. Дана Інструкція про порядок подання, прийому та обробки заяв громадян та юридичних осіб на придбання акцій на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти (надалі - Інструкція) розроблена у відповідності до Положення про порядок проведення спеціалізованих аукціонів за грошові кошти, затвердженого наказом ФДМУ/ДКЦПФР/АМКУ від 04.05.98 N 863/113/5 (надалі - Положення).
1.2. Інструкція визначає порядок роботи РЦСА при прийманні та обробці заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій за грошові кошти, ведення відповідних форм обліку та порядок розрахунків за придбані акції.
Формування пакетів та обробка заяв на придбання акцій за грошові кошти здійснюється окремо від решти заяв, що подаються на інші аукціони.
1.3. Терміни, що наведені в Інструкції, вживаються у такому значенні:
Заява - документ, складений за встановленою формою, який засвідчує намір покупця придбати акції, запропоновані до продажу на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти, на умовах, що визначаються у Положенні.
Заявник - фізична або юридична особа, яка виконує в РЦСА всі дії, необхідні для участі в спеціалізованому аукціоні за грошові кошти та передбачені цією Інструкцією.
Учасник - фізична або юридична особа, яка відповідно до вимог Положення допущена до участі в аукціоні та на ім'я якої як власника придбаються акції.
Представник заявника - фізична особа, яка є його законним представником за своїм статусом (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники) або за довіреністю від заявника, та виконує від імені заявника дії по заповненню і поданню заяви на придбання акцій на ім'я заявника.
Уповноважена особа - керівник юридичної особи або інша фізична особа, яка на підставі посадових повноважень або довіреності від юридичної особи-заявника безпосередньо виконує в РЦСА від імені заявника всі дії, що передбачені Положенням.
Довіреність - письмове уповноваження представляти інтереси покупця в РЦСА. Довіреність має бути засвідчена нотаріально або підписом та печаткою юридичної особи-заявника. До нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються також: довіреності військовослужбовців та інших осіб, які перебувають на лікуванні в госпіталях, санаторіях та інших військово-лікувальних закладах, посвідчені начальниками або їх заступниками цих військово-лікувальних закладів; довіреності осіб, посвідчені сільською (селищною) Радою народних депутатів або командирами (начальниками) військових частин, з'єднань, установ та закладів, на території яких немає нотаріальних органів; довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, посвідчені начальниками місць позбавлення волі.
Платіжне доручення - документ, що підтверджує сплату заявленої суми грошових коштів для участі в аукціоні.
1.4. Суб'єктами правовідносин щодо придбання акцій на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти відповідно до Положення виступають особи, які можуть бути визнані покупцями відповідно до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна", а саме;
- громадяни України та інших країн;
- юридичні особи України та інших країн; інвестиційні компанії та інвестиційні фонди, які закумулювали грошові кошти з метою спільного інвестування;
- філії вказаних вище юридичних осіб.
2. Основні вимоги щодо організації роботи пунктів прийому заяв на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти
2.1. Прийом заяв на придбання акцій за грошові кошти здійснюється відповідними ППЗ РЦСА.
2.2. Штат, функціональні обов'язки, відповідальність працівників ППЗ та організація роботи ППЗ на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти проводиться відповідно до порядку, встановленого УЦСА для роботи ППЗ на сертифікатних аукціонах за ПМС, з урахуванням особливостей грошових аукціонів.
2.3. Штат ППЗ має бути укомплектований працівниками, які на час прийому та обробки заяв не можуть залучатися до виконання інших робіт РЦСА.
Працівники ППЗ виконують такі функції:
Адміністратор (менеджер) ППЗ - здійснює координацію укомплектування штату, його підготовки, впровадження процедур проведення грошових аукціонів. Менеджер несе безпосередню відповідальність за діяльність ППЗ та за належну обробку отриманих заяв.
Реєстратор - приймає заяви на придбання акцій на спеціалізованому аукціоні за грошові кошти, перевіряє правильність їх заповнення та реєструє їх, забезпечує їх збереження протягом робочого дня та передає контролерові на відповідальне зберігання.
Контролер - відповідає за повторну перевірку та облік заяв, отриманих від реєстратора, їх відповідальне зберігання і передання до ВРД РЦСА та УЦСА у встановленому порядку.
Інформаційний консультант - надає загальну інформацію стосовно процесу приватизації в цілому, стосовно всіх аспектів, пов'язаних з участю в спеціалізованих аукціонах за грошові кошти, загальну інформацію щодо запропонованих на аукціон підприємств. Інформаційні консультанти також надають допомогу заявникам у заповненні бланків заяв.
Працівники ППЗ можуть поєднувати декілька функцій, за виключенням функцій реєстратора та контролера.
2.4. В кожному пункті прийому заяв повинні бути виставлені зразки заповнення бланків заяв та платіжних документів.
3. Умови продажу акцій
3.1. До продажу на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти пропонуються акції відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу за грошові кошти через НМЦСА відповідно до затвердженого плану розміщення акцій.
3.2. Термін приймання, реєстрації та обробки РЦСА заяв від громадян та юридичних осіб на придбання акцій за грошові кошти включає наступні етапи:
Термін приймання та реєстрації заяв - 10 календарних днів з дати, опублікованної в інформаційному повідомленні в газеті "Відомості приватизації" про продаж акцій на спеціалізованому аукціоні за грошові кошти.
Термін оплати за акції - протягом всього періоду приймання заяв (10 календарних днів) та додатково протягом трьох банківських днів після закінчення терміну приймання заяв.
Термін обробки заяв - період, протягом якого РЦСА проводить приймання та реєстрацію заяв, формування пакетів заяв та оформлення зведених даних по зареєстрованим заявам по кожному емітенту, акції якого продаються, та передачу відповідної електронної інформації до УЦСА.
3.3. Заявник реалізує своє право на придбання акцій шляхом подання заяви на придбання акцій за грошові кошти на спеціалізованому аукціоні за грошові кошти.
3.4. Акції, що пропонуються до продажу за грошові кошти, продаються за аукціонною ціною, визначеною на підставі співвідношення попиту та пропозиції. Аукціонна ціна може бути як вищою, так і нижчою відносно початкової ціни продажу акцій.
3.5. Кожний учасник отримує цілу кількість акцій, яка визначається шляхом ділення заявленої ним суми на аукціонну ціну; учасник може не отримати жодної акції у випадку, коли заявлена ним сума коштів менше, ніж аукціонна ціна однієї акції; дроблення акцій не застосовується.
3.6. Усі акції, запропоновані на аукціон, повинні бути продані учасникам аукціону без залишків.
Залишок акцій, що не можуть бути реалізовані учасникам за аукціонною ціною, підлягає допродажу учасникам за залишки заявлених ними коштів за ціною, яка може бути меншою ніж аукціонна; в результаті допродажу кожний учасник може отримати додатково не більше однієї акції.
3.7. Залишки заявлених учасниками коштів, які залишилися невикористаними за підсумками аукціону та допродажу акцій, підлягають поверненню на поточні рахунки заявників у відповідності з Положенням.
3.8. Продаж акцій інвестиційним фондам (ІФ) та інвестиційним компаніям (ІК) проводиться з дотриманням обмежень, встановлених Указом Президента України "Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії" від 19 лютого 1994 року N 55/94. У разі участі ІК як торговця цінними паперами, обмеження, встановлені Указом Президента не застосовуються.
3.9. При проведенні регіональних аукціонів прийняття заяв здійснюється пунктом прийому заяв РЦСА області, в якій розташовано об'єкт приватизації.
При проведенні національних аукціонів заяви на участь в них приймаються всіма РЦСА.
3.10. Сума заявлених коштів на придбання акцій повинна бути цілим числом і становити не менше десяти гривень.
3.11. Прийняті заяви та перераховані грошові кошти відкликанню заявником не підлягають.
4. Порядок подання та приймання заяв громадян
4.1. Всі дії, пов'язані з поданням заяви на придбання акцій за грошові кошти, виконуються безпосередньо громадянином-заявником або його представником на підставі належним чином оформленої довіреності.
4.2. З метою придбання акцій за грошові кошти громадянин складає та подає до ППЗ заяву у двох примірниках українською мовою за формою, встановленою ФДМУ (додаток 1). Кількість заяв, поданих заявником на одне або декілька підприємств, не обмежується.
4.3. У розділі 1 заяви - "Об'єкт приватизації" - вказуються дані, а саме: код ЄДРПОУ, назва об'єкта приватизації та його адреса - відповідно до офіційної публікації, на придбання акцій якого подається заява.
У розділі 2 заяви - "Покупець" - вказуються необхідні дані про покупця-громадянина. Якщо заявник володіє акціями ВАТ, на який подається заявка, він зазначає вартість придбання цих акцій (якщо заявник управляє (користується) акціями ВАТ - зазначається номінальна вартість цих акцій) та відсоток голосів у вищому органі управління цього ВАТ.
У розділі 3 заяви - "Представник покупця" - вказуються дані про представника покупця (заповнюється тільки у випадку, коли заяву подає представник).
У розділі 4 заяви - "Кошти, що заявляються на аукціон" - вказується номер рахунку, відкритого на ім'я заявника, реквізити банку, де відкрито цей рахунок, та повна сума грошових коштів (у гривнях), що заявляються для придбання акцій.
У розділі 5 заяви - "Зобов'язання та заяви покупця" - підтверджується згода заявника придбати на вказану в заяві суму грошових коштів акції за ціною, розрахованою за підсумками аукціону, поінформованість щодо умов продажу акцій за грошові кошти та зобов'язання виконувати ці умови.
Дата подання та підпис заявника (представника покупця) на заяві проставляється тільки в РЦСА у присутності реєстратора під час подання заяви.
4.4. Разом із заявою заявник (представник заявника) подає такі документи:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу заявника (представника заявника);
- довіреність, що посвідчує повноваження представника (у випадку подання заяви представником заявника);
- декларацію про доходи (у випадку подання заяви на суму, яка перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), завірену відповідною податковою адміністрацією, в якої громадянин зареєстрований як платник податку та йому присвоєний ідентифікаційний номер;
- документ, який містить інформацію про відкритий рахунок у цінних паперах (номер, дату відкриття рахунка, найменування та місцезнаходження зберігача), у разі бездокументарної форми випуску акцій.
( Пункт 4.4 доповнено абзацом п'ятим згідно з Наказом Фонду державного майна N 43 від 13.01.2000 )
4.5. При прийняті заяви реєстратор РЦСА в присутності заявника:
- перевіряє заяву на відповідність вимогам щодо її заповнення, а також подані додаткові документи;
- перевіряє заявлену суму грошових коштів, яка повинна бути цілим числом та становити не менше 10 гривень;
- отримує підпис заявника на заяві;
- засвідчує обидва примірники заяви підписом та печаткою (штампом) РЦСА.
- здійснює реєстрацію заяви у Відомості реєстратора для заяв фізичних осіб (надалі - Відомість реєстратора) (додаток 2). Для цього присвоює заяві порядковий номер згідно з відомістю, вказуючи ПІпБ заявника, код ЄДРПОУ об'єкта приватизації, суму заявлених грошових коштів та номер поточното рахунку заявника;
- повертає один примірник повністю оформленої та зареєстрованої заяви, який є документом, що підтверджує прийняття заяви від заявника.
- другий примірник заповненої і підписаної заявником заяви прикріплює до Відомості реєстратора, який залишається в ППЗ РЦСА.
4.6. У випадках, коли реєстратор виявив помилку у заяві, слід попросити заявника заповнити новий бланк заяви. Повертаючи заяву, реєстратор має докладно пояснити заявнику, що було зроблено неправильно, та пояснити, яким чином слід усунути помилки. Реєстратор здійснює функцію первинного і найбільш важливого контролю для уникнення приймання на обробку заяв з помилками.
Ні за яких умов реєстратор не повинен реєструвати заяву з виявленими помилками.
4.7. Заявнику відмовляється в участі в аукціоні на етапі подання заяви із зазначенням причини відмови, якщо:
- заяву не було подано в строк, визначений для подання заяв на аукціон;
- вказаний у заяві код за ЄДРПОУ об'єкту приватизації не входить до переліку об'єктів, заяви по яких приймаються на аукціон;
- відсутні документи, які необхідні для подання та реєстрації заяви;
- наведена в заяві інформація про покупця або його представника не відповідає документам, що надаються при поданні заяви.
4.8. Реєстратор пояснює заявнику, що перерахування коштів заявник повинен здійснити через банк, де відкрито його поточний рахунок. В платіжних дорученнях на перерахування заявленої суми грошових коштів в розділі "Призначення платежу" обов'язково має бути зазначено: номер заяви, який складається з кода області та номера ППЗ де була подана заява, номера аукціону, номера реєстратора, порядкового номеру заяви та дата подання заяви.
Реєстратор зазначає, якщо заявник - фізична особа подає декілька заяв на один об'єкт приватизації, він повинен оформити під кожну заяву окреме платіжне доручення на суму, яка відповідає заявленій сумі по заявці.
Важливо зауважити, що кошти, які заявник повинен перерахувати на рахунок УЦСА, повинні бути зараховані не пізніше трьох банківських днів після закінчення встановленого терміну приймання заяв.
5. Порядок приймання та обробки заяв юридичних осіб
5.1. Юридична особа (надалі - ЮО), що бажає придбати акції за грошові кошти, подає заяву на придбання акцій у двох примірниках українською мовою за формою, встановленою ФДМУ (додаток 3), безпосередньо до пунктів прийому заяв, що розташовані в РЦСА.
5.2. Всі дії, пов'язані з поданням заяви на придбання акцій виконує уповноважена особа заявника.
5.3. В заяві вказується:
У розділі 1 заяви - "Об'єкт приватизації" - вказуються дані, а саме: код ЄДРПОУ, назва об'єкта приватизації та його адреса - відповідно до офіційної публікації, на придбання акцій якого подається заява.
У розділі 2 заяви - "Покупець" - вказуються необхідні дані про покупця - юридичну особу.
Якщо заявник є інвестиційним фондом (надалі - ІФ), філією ІФ, взаємним фондом інвестиційної компанії (ВФ ІК) обов'язково вказується сума власних активів.
У разі участі ІК як торговця цінними паперами сума власних активів не вказується.
Якщо заявник володіє акціями ВАТ, на яке подається заявка, він зазначає вартість придбання цих акцій (якщо заявник управляє (користується) акціями ВАТ - зазначається номінальна вартість цих акцій) та відсоток голосів у вищому органі управління цього ВАТ.
У розділі 3 заяви - "Кошти, що заявляються на аукціон" - вказується номер рахунку, відкритого на ім'я заявника, реквізити банку, де відкритий цей рахунок, та сума грошових коштів (у гривнях), що заявляються на аукціон для придбання акцій. Цей рахунок використовується для повернення грошових коштів за підсумками аукціону.
У розділі 4 заяви - "Зобов'язання та заяви покупця" - підтверджується згода заявника придбати на вказану в заяві суму грошових коштів акції за ціною розрахованою за підсумками аукціону, поінформованість щодо умов продажу акцій за грошові кошти та зобов'язання виконувати ці умови.
У розділі 5 заяви - "Уповноважена особа заявника" - вказуються дані про уповноважену особу заявника.
Дата подання та підпис уповноваженої особи заявника на заяві проставляється тільки в РЦСА у присутності реєстратора під час подання заяви.
5.4. Уповноважена особа ЮО подає до відділу по роботі з фінансовими посередниками РЦСА, в якому проводиться продаж акцій за грошові кошти, наступні документи:
- заяву на придбання акцій за грошові кошти у двох примірниках;
- копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
- копію свідоцтва про присвоєння заявнику статистичних кодів;
- довідку про розмір державної частки у статутному фонді заявника, завірену підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою юридичної особи (додаток 4);
- довіреність від заявника, що засвідчує повноваження уповноваженої особи щодо виконання дій, передбачених цією Інструкцією, завірену підписом керівника та печаткою юридичної особи;
- паспорт або інший документ, що його замінює;
- довідку про вартість власних активів (для заявників - інвестиційних фондів і інвестиційних компаній). У разі подання кількох заяв на аукціон заявник має право подавати до відповідного РЦСА одну довідку про власні активи на всі заяви;
- документ, який містить інформацію про відкритий рахунок у цінних паперах (номер, дату відкриття рахунка, найменування та місцезнаходження зберігача), у разі бездокументарної форми випуску акцій.
( Пункт 5.4 доповнено абзацом дев'ятим згідно з Наказом Фонду державного майна N 43 від 13.01.2000 )
5.5. Відповідальний працівник відділу РЦСА по роботі з фінансовими посередниками перевіряє:
- правильність заповнення заяви та наявність підпису та печатки ЮО;
- чи не перевищує розмір державної частки в статутному фонді заявника - юридичної особи 25% (згідно довідки);
- особу уповноваженої особи заявника (за поданими документами) на відповідність даним, вказаним в заяві;
- чи не перевищує сума заявлених на аукціон коштів 5% вартості власних активів заявника (у разі подання заяви інвестиційним фондом, його філією чи ВФ ІК).
5.6. Заявнику відмовляється в участі аукціону на етапі подання заяви із зазначенням причини відмови, якщо:
- заяву не було подано в строк, визначений для подання заяв на аукціон;
- вказаний у заяві код за ЄДРПОУ об'єкту приватизації не входить до переліку об'єктів, заяви по яких приймаються на аукціон;
- наведена в заяві інформація про покупця або його уповноважену особу не відповідає документам, що пред'являються при поданні заяви;
- державна частка перевищує 25%;
- сума заявлених на аукціон коштів перевищує 5% вартості власних активів заявника (у разі подання заяви інвестиційним фондом, його філією чи ВФ ІК);
- відсутній документ, який містить інформацію про відкритий рахунок у цінних паперах (номер, дату відкриття рахунка, найменування та місцезнаходження зберігача), у разі бездокументарної форми випуску акцій.
( Пункт 5.6 доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Фонду державного майна N 43 від 13.01.2000 )
5.7. Якщо під час перевірки не виявлено помилок, відповідальний працівник відділу РЦСА по роботі з фінансовими посередниками ставить свій підпис у правому верхньому куту на двох екземплярах заяви на придбання акцій і повертає всі документи заявнику, після чого уповноважена особа ЮО звертається безпосередньо до реєстратора для реєстрації заяви.
5.8. При реєстрації заяви від ЮО, реєстратор РЦСА виконує наступні дії:
- перевіряє право уповноваженої особи ЮО, яка подає заяву, представляти даного заявника;
- перевіряє відповідність наведеної в заяві інформації про уповноважену особу даним документа, який засвідчує таку особу та надасться при поданні заяви;
- перевіряє наявність підпису відповідального працівника відділу по роботі з фінансовими посередниками на заяві;
- реєструє заяву у Відомості реєстратора для заяв юридичних осіб (надалі - Відомість реєстратора) (Додаток 5), присвоює їй порядковий номер згідно з відомістю, вказуючи назву ЮО, код ЄДРПОУ ЮО, код ЄДРПОУ об'єкта приватизації, суму заявлених грошових коштів та номер поточного рахунку заявника;
- одержує підпис уповноваженої особи заявника на обох примірниках заяви;
- в присутності уповноваженої особи реєструє заяву та засвідчує обидва примірники заяви підписом та печаткою (штампом) РЦСА;
- залишає в РЦСА один примірник оформленої заяви, довідку про розмір державної частки в статутному фонді заявника та довідку про вартість власних активів (для заявників - інвестиційних фондів і інвестиційних компаній).
5.9. Заявнику повертається один примірник повністю оформленої та зареєстрованої заяви, який є документом, що підтверджує прийняття заяви від заявника.
5.10. У разі виявлення помилок заява не приймається та повертається заявнику разом з довідкою про розмір державної частки у статутному фонді ЮО.
Реєстратор інформує уповноважену особу заявника про те, що:
- в платіжних дорученнях на перерахування заявленої суми грошових коштів в розділі "Призначення платежу" обов'язково має бути зазначено повний номер заяви (аналогічно вимог п.4.8) та дата подання заяви;
- заява та грошові кошти, отримані на рахунок УЦСА, не можуть бути відкликані за бажанням заявника;
- заявлена сума грошових коштів повинна бути зарахована на рахунок УЦСА не пізніше трьох банківських днів після закінчення встановленого терміну приймання заяв.
5.11. Другий примірник заповненої і підписаної заявником заяви прикріплюється до Відомості реєстратора і залишаються у реєстратора РЦСА.
6. Порядок ведення відомостей реєстрації заяв реєстратором
6.1. Для реєстрації заяв кожний реєстратор веде Відомість реєстратора у двох примірниках окремо для реєстрації заяв фізичних та юридичних осіб. Реєстратор відкриває першу Відомість у перший робочий день нового періоду приймання заяв і кожну наступну Відомість - після закриття попередньої. Заяви реєструються у Відомості реєстратора у порядку їх надходження. Відомість закривається у трьох наступних випадках: 1) після реєстрації 20 заяв у порядку їх надходження; 2) після закінчення останнього робочого дня поточного періоду приймання заяв; 3) якщо працівник, який виконує функції реєстратора, відсутній на протязі значного періоду часу (у зв'язку із лікарняним, відпусткою тощо). Звичайна Відомість повинна містити 20 заяв. У вищезгаданих випадках (2) і (3) кількість заяв у Відомості може бути меншою за 20.
6.2. Для створення та обліку Відомостей реєстратора, а також ведення безперервної системи нумерації заяв реєстратор веде Журнал обліку відомостей реєстратора (Додаток 6), які ведуться окремо для фізичних та юридичних осіб.
Незалежно від типу аукціону (національний або регіональний) нумерація заяв на придбання акцій у відомостях реєстратора ведеться безперервно.
Для збереження унікальності номера заяви реєстратору присвоюється окремий двозначний номер в залежності від того, заяви фізичних або юридичних осіб він реєструє. При реєстрації заяв від фізичних осіб реєстраторам присвоюються номери від 1 до 49, при реєстрації заяв від юридичних осіб реєстраторам присвоюються номери від 50 до 99.
6.3. На початку першого робочого дня чергового періоду приймання заяв реєстратор відкриває першу Відомість реєстратора (N 001). Цей номер заноситься до колонки 2 Журналу обліку відомостей реєстратора, до колонки 1 заноситься дата відкриття Відомості та до колонки 3 Журналу заноситься індивідуальний чотирьохзначний номер першої заяви (N 0001). Після цього заповнюється верхня частина Відомості.
6.4. Реєстрація заяви здійснюється шляхом заповнення нижньої частини заяви (службова інформація) та перенесення інформації по заяві до Відомості реєстратора.
6.5. Перед заповненням нижньої частини заяви реєстратор переносить дані про заяву до відповідних колонок (1, 2, 3, 4, 5 Відомості реєстратора для фізичних осіб) та (1, 2, 3, 4, 5, 6 Відомості реєстратора для юридичних осіб) і надає заяві індивідуальний чотирьохзначний номер (черговий вільний номер за поточною Відомістю реєстратора).
Реєстратор вписує у відповідні клітинки нижньої частини заяви повний номер заяви, який складається з таких даних:
- двозначний код області;
- тризначний номер ППЗ;
- двохзначний номер аукціона;
- двозначний номер реєстратора;
- індивідуальний чотирьохзначний номер заяви, присвоєний реєстратором за поточною Відомістю реєстратора.
6.6. Після здійснення реєстрації заяви реєстратор додає до примірника заяви, який залишається в РЦСА довідку про розмір державної частки в статутному фонді для заявника - юридичної особи.
6.7. Після реєстрації 20 заяв у поточній Відомості (за виключенням випадків (2) і (3), зазначених у п. 6.1 цієї Інструкції) реєстратор закриває Відомість. При цьому реєстратор заповнює та підписує нижню частину Відомості. Після цього реєстратор заповнює колонки 1 - 6 Журналу обліку відомостей реєстратора. Реєстратор передає обидва примірники Відомості та усі прийняті за день заяви та довідки про розмір державної частки в статутному фонді заявника (для заявника - юридичної особи) контролеру для перевірки. Факт передачі засвідчується контролером у колонках 7 - 8 Журналу обліку відомостей реєстратора.
6.8. Після закриття Відомості та передання її контролеру для повторної перевірки реєстратор відкриває нову Відомість реєстратора. При цьому до колонки 3 Журналу обліку відомостей реєстратора заноситься черговий індивідуальний номер заяви, на одиницю більший останнього номера заяви попередньої Відомості (колонка 4 попереднього рядка Журналу).
6.9. Наприкінці кожного робочого дня реєстратор здає незакриті Відомості реєстратора разом із заявам та довідками про розмір державної частки в статутному фонді заявника (для заявника - юридичної особи) контролеру на зберігання. На початку наступного робочого дня контролер повертає незакриту Відомість реєстратору.
7. Порядок отримання відомостей та заяв контролером
7.1. Після закриття реєстратором у вищезазначеному порядку кожної наступної Відомості реєстратора контролер отримує від реєстратора обидва примірники Відомості реєстратора разом із заявами та довідками.
7.2. Для обліку Відомостей реєстраторів та формування пакетів контролер веде Реєстр відомостей реєстратора (Додаток 7). Реєстр Відомостей реєстратора створюється у перший день періоду приймання заяв і ведеться безперервно до останнього дня цього періоду приймання заяв включно (один Реєстр на один аукціон).
7.3. Для створення Реєстру відомостей контролер заповнює верхню частину Реєстру. Контролер реєструє Відомості реєстратора у порядку їх надходження від підпорядкованих йому реєстраторів шляхом занесення інформації по Відомостях до відповідних колонок Реєстру.
7.4 Під час передання Відомості реєстратора, заяв та довідок від реєстратора контролеру здійснюється наступне:
- контролер перевіряє кількість наявних заяв на відповідність їх кількості за Відомістю;
- контролер перевіряє наявність довідок про розмір державної частки в статутному фонді заявника, що додаються до кожної заяви від юридичних осіб;
- контролер підраховує суму заявлених грошових коштів по усіх заявах за даними колонки 5 Відомості реєстратора для заяв фізичних осіб та колонки 6 Відомості реєстратора для заяв юридичних осіб та звіряє її з даними нижньої частини відповідних закритих Відомостей реєстратора (загальна кількість заяв та заявлена сума);
- контролер заповнює колонки 8 - 9 Реєстра Відомостей реєстратора.
7.5. Якщо контролером не було виявлено помилок або розбіжностей:
- реєстратор розписується у колонці 6 Реєстру відомостей, а контролер - у колонці 7 Реєстру відомостей;
- контролер засвідчує факт отримання Відомості та заяв від реєстратора шляхом проставлення дати та свого підпису у колонках 7 - 8 Журналу обліку відомостей реєстратора.
7.6. У випадку виявлення помилок під час передачі контролер повертає Відомості, заяви, та довідки реєстратору для виправлення помилок та переоформлення Відомості.
7.7. В останній день прийому заяв контролер складає протокол завершення прийому заяв (Додаток 8) в трьох примірниках відповідно прийнятим Відомостям реєстратора, в якому зазначає загальну кількість прийнятих заяв та заявлених грошових коштів, в тому числі окремо від юридичних та фізичних осіб, та останні номери зареєстрованих заяв по фізичним та юридичним особам.
7.8. Цей протокол підписує директор та головний бухгалтер РЦСА. Цього ж дня один примірник підписаного протоколу контролер передає або надсилає засобами факсимільного зв'язку до УЦСА, другий - до Департаменту сертифікатної приватизації ФДМУ, а третій залишається в РЦСА.
Телефоні номери факсимільних апаратів, за якими здійснюватимуться повідомлення надаються УЦСА телефонограмою всім РЦСА протягом перших двох днів з дати початку прийому заяв.
8. Порядок формування пакетів заяв та передачі їх до ВРД РЦСА та УЦСА
8.1. Регіональний центр сертифікатних аукціонів формує на електронних носіях інформацію про прийняті ним заяви на придбання акцій за грошові кошти і передає таку інформацію до Українського центру сертифікатних аукціонів не пізніше трьох робочих днів з дати закінчення прийому заяв.
8.2. Пакет являє собою основну одиницю комплектування документів, що використовується для передачі заяв до відділу розподілу даних РЦСА. Один повний пакет складається з 10 Відомостей реєстратора та заяв, що до них додається. У разі закінчення періоду приймання заяв пакет може бути неповним і відповідно містити меншу кількість Відомостей та заяв. Формування пакета відображається у Акті передачі пакета (Додаток 9) шляхом вказання підсумкової інформації Відомостей реєстратора після перегляду їх контролером.
Пакети формуються окремо по заявам громадян та юридичних осіб.
8.3. Якщо в РЦСА працює декілька контролерів, які виконують функції, визначені цією Інструкцією, кожний з таких контролер безпосередньо передає пакети заяв, які він/вона сформував, до ВРД РЦСА та веде документацію, необхідну для формування, обліку та передачі таких пакетів.
8.4. Контролер реєструє сформовані пакети у Журналі обліку пакетів заяв по аукціону (Додаток 10). Цей Журнал використовується для стеження за номерами та кількістю пакетів, сформованих на ППЗ та переданих до відділу розподілу даних РЦСА для обробки.
8.5. Журнал обліку пакетів заяв ведеться у двох примірниках. До початку формування пакетів контролер заповнює верхню частину Журналу обліку пакетів заяв по аукціону. У колонці 1 Журналу обліку контролер вказує дату формування пакета. У колонці 2 Журналу контролер записує тризначний порядковий номер, який стає номером пакета. Для першого пакета аукціону цей номер є 001. Номер пакета заноситься до Акта передачі.
8.6. Акт передачі пакета складається з двох однакових половин: верхньої та нижньої. Нижня половина повертається контролеру відділом розподілу даних РЦСА (надалі ВРД РЦСА) для зберігання у архіві. Контролер формує пакет шляхом присвоєння номера пакета, визначеного за Журналом обліку пакетів заяв по аукціону, номера області, номера ППЗ та номера аукціону у верхній частині кожної половини Акту передачі пакета. Після цього контролер вносить вказану далі інформацію у відповідні колонки обох половин Акту з урахуванням відповідних Відомостей реєстратора.
8.7. Після внесення підсумкової інформації щодо десяти Відомостей реєстратора у Акт передачі пакета формування пакета вважається закінченим, а пакет - готовим для передачі до ВРД РЦСА.
Наприкінці проведення аукціону можуть формуватись неповні пакети, що містять менше, ніж 10 Відомостей реєстратора. Контролер зазначає загальну кількість заяв та заявлену суму грошових коштів у обох половинах Акту, ставить підпис і дату у нижній частині кожної половини у передбаченому для цього полі. Після визначення загальних кількостей заяв та суми для Акту передачі пакета контролер вказує ці значення у колонках 4 - 5 Журналу обліку пакетів заяв по аукціону.
8.8. Один повний пакет містить такі матеріали:
Акт передачі пакета - 1
Відомостей реєстратора - 10
Заяв - 200.
8.9. Контролер вкладає усі зазначені матеріали до пакета, що має бути опечатаним та має зберігатися у безпечному місці (краще у сейфі) до подальшої передачі до ВРД РЦСА. При цьому з метою обліку Відомостей, які було вкладено у пакет, контролер відшукує у Реєстрі відомостей реєстратора рядки з даними Відомостей, які було вкладено у пакет, і заповнює колонку 10 (номер пакета) для таких Відомостей.
8.10. З метою рівномірного завантаження Центру вводу даних пакети заяв передаються до ВРД РЦСА регулярно. Факт передачі кожного пакета має бути засвідчений контролером шляхом проставлення дати передачі пакета у колонці 6 Журналу обліку пакетів заяв по аукціону та підпису - у колонці 7 Журналу.
8.11. При отриманні пакетів заяв приймальник ВРД РЦСА у присутності контролера перевіряє відповідність даних Акту передачі пакета змісту пакета.
8.12. Якщо під час вищезазначеної перевірки не було виявлено помилок або розбіжностей приймальник ВРД РЦСА:
- підписує обидві половини Акту передачі;
- робить ксерокопію Відомості реєстратора, для подальшої передачі в УЦСА;
- повертає контролеру підписану нижню половину Акту передачі.
8.13. Процес передачі пакетів заяв від ВРД РЦСА до ЦВД РЦСА, технологія обробки заяв в ЦВД РЦСА, повернення пакетів заяв до ВРД РЦСА та передача їх на зберігання регламентуються Інструкціями УЦСА N 31 від 27.09.95 р. та N 17 від 11.07.95 р..
Додаток 1
до Положення про порядок
проведення спеціалізованих
аукціонів за грошові кошти
Заява на придбання акцій на спеціалізованому аукціоні за грошові кошти Фізичною особою
(Заповнюється друкованими літерами українською мовою; подається у двох примірниках)
------------------------------------------------------------------------------
|1 | Об'єкт приватизації: |
|---------------------------- Назва; _______________________________________ |
| Код підприємства за ЄДРПОУ| ______________________________________________ |
| згідно з публікацією | Адреса: ______________________________________ |
| ----------------- | ______________________________________________ |
| ----------------- | |
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
|2 | Заявник - покупець: |
|--- |
| Прізвище: --------------------------------------- |
| --------------------------------------- |
| Ім'я: ----------------------------- |
| ----------------------------- |
| По батькові: ----------------------------- Рік народження: ___________ |
| ----------------------------- |
| ------------------- --------------------- |
| Посвідчення _________________ ------------------- N --------------------- |
| особи: (назва документа) (серія) |
| |
| видане: "__" ________19__ р. ____________________________________________ |
| (назва органу, що видав документ) |
| |
| ------------- -------------------------------- |
| Адреса покупця ------------- -------------------------------- |
| для надсилання повідомлень: (індекс) (область) |
| ---------------------------------------- -------------------------------- |
| ---------------------------------------- -------------------------------- |
| (район) (місто/село/смт) |
| ---------------------------------------- --------- ------------- |
| ---------------------------------------- --------- ------------- _________ |
| (вулиця/проспект/бульвар/провулок/інше) (будинок) (кв.) (телефон) |
|----------------------------------------------------------------------------|
| Заявник та особи, що пов'язані з ним відносинами контролю, на день подання |
| заяви володіють, управляють, користуються акціями, вартість придбання яких |
| становить ------------- грн., що забезпечує -----.----- % голосів у вищому |
| ------------- ----- ----- |
| органі ВАТ |
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
|3 | Представник покупця (заповнювати тільки у разі необхідності): |
|--- |
| _____________________ ___________________ ____________________________ |
| (прізвище) (ім'я) (по батькові) |
| Поштова |
| адреса: _______________ __________________ ___________________________ |
| (індекс) (область) (район) |
| ____________ ____________________________ _________ _____ _____________ |
| (місто/село) (вулиця/провулок/площа/інше) (будинок) (кв.) телефон |
| Посвідчення |
| особи: _________________ _____________ N _________________________ |
| (назва документа) (серія) (номер) |
| видане: "__"____________ 19 __ р. ________________________________________ |
| (назва органу, що видав документ) |
| Документ, який підтверджує повноваження: ________________________________, |
| коли і ким затверджено: "__"_______ 19__ р. ______________________________ |
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
|4 | Кошти, що заявляються на аукціон |
|--- ------------------- ------------- |
| Поточний рахунок заявника N: ------------------- МФО: ------------- |
| (Використовується при необхідності повернення |
| коштів) |
| Назва банку: _____________________________________________________________ |
| --------------- |
| Сума --------------- грн. ________________________________________ грн. |
| (цифрами та прописом ціла кількість гривень не менше десяти гривень) |
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------
|5 | Зобов'язання та заяви покупця: |
|--- Я заявляю, що бажаю придбати за всю суму грошових коштів, вказаних в |
| п.4 заяви, найбільшу цілу кількість акцій об'єкта, вказаного в п.1 |
| заяви, за ціною, розрахованою за підсумками аукціону, яка складеться |
| за підсумками аукціону. Я поінформований, що ця заява та грошові |
| кошти відкликанню заявником не підлягають, що заява визнається |
| недійсною у випадку невірогідності даних, наведених в ній та, що |
| заява з помилками заявника, які не підлягають виправленню, до участі |
| в аукціоні не допускається. Я поінформований про встановлені умови |
| продажу акцій на спеціалізованих аукціонах за грошові кошти та |
| зобов'язуюсь їх дотримуватися. Якщо для придбання пакета акцій |
| необхідна згода органу Антимонопольного комітету України, я |
| зобов'язуюся у термін, встановлений законодавством, звернутися у |
| встановленому порядку для отримання такої згоди. |
------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------
Заповнюється ---------------------------------------------------------
співробітником РЦСА |Пункт приймання заяв|| Центр вводу даних |
----- ----- ----- |--------------------||---------------------------------|
-----. -----. -----.|Реєстратор|Контролер||Код ЦВД|Опер.1|Операт.2|Адмініст.|
число місяць рік |----------+---------||-------+------+--------+---------|
---------------------------------------------------------
Область ППЗ Аукціон Реєстратор N заяви
----- ------- ----- ----- ---------
__________________ М.П. ----- ------- ----- ----- ---------
(підпис заявника)
Додаток 2
----- Відомість реєстратора для заяв фізичних
| Г | осіб на придбання акцій за грошові кошти
-----
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Прізвище реєстратора -------------- номер реєстратора ------- номер відомості ---------- дата -------|
| -------------- ------- ---------- -------|
|номер області ------- номер ППЗ ---------- номер аукціону ---------- сторінка -----|
| ------- ---------- | | |г | -----|
| ---------- |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Номер | ПІпБ Покупця | Код ЄДРПОУ | Заявлена | Номер | Помилки у заявах |
|з/п| заяви | | об'єкту | сума |поточного|---------------------------------|
| | | | приватизації | грошових | рахунка |Знайдено|Залишено | Підпис |
| | | | у заяві | коштів |заявника |помилок |невиправлених|контролера|
| | | | | (грн.) | | |помилок | |
| |-----------+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---+-----------+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 1 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 2 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 3 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 4 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 5 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 6 | | | | | | | | | | | |
|---+--+--+--+--+-----------------+--------------+----------+---------+--------+-------------+----------|
| 7 | | | | | | | | | | | |