• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації товару "спліт-системи для кондиціонування повітря"

Державна митна служба України  | Лист від 20.02.2008 № 29/1-11.1/1057-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.02.2008
  • Номер: 29/1-11.1/1057-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.02.2008
  • Номер: 29/1-11.1/1057-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Центральне митне управління лабораторних
досліджень та експертної роботи
Л И С Т
20.02.2008 N 29/1-11.1/1057-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації товару "спліт-системи для кондиціонування повітря"
В зв'язку із запитами митниць та з метою однозначного підходу до класифікації товару установки для кондиціонування повітря, а саме: "спліт-системи" згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) інформуємо про наступне.
Спліт-система (мал. 1) - найбільш поширений тип побутових кондиціонерів, що складається із двох блоків (зовнішнього і внутрішнього), які з'єднані спеціальними мідними трубами в одну систему. На будівлі встановлюється зовнішній блок, в якому розміщені компресор, вентилятор, конденсатор. Всередині приміщення монтується невеликий, практично безшумний блок, що підтримує задану користувачем температуру повітря, розподіляє його по приміщенню, керується та програмується дистанційно за допомогою пульта з рідкокристалічним дисплеєм або пульта вбудованого в стіну. В деяких моделях передбачена можливість очищення повітря за допомогою антибактеріальних та вугільних фільтрів. Контроль та управління агрегатами кондиціонера здійснює мікропроцесор.
Кондиціонери, в яких на один зовнішній блок приходиться два або більше внутрішніх блоків, називаються мультиспліт-системами (мал. 2). Такі системи використовуються для кондиціонування суміжних приміщень.
Спліт-системи за способами встановлення внутрішніх блоків поділяються на настінні, настельно-підлогові, колонні, касетні, канальні тощо.
а) Настінні спліт-системи (мал. 3) складаються з двох блоків. Блок, що містить випарники та нагнітачі повітря, встановлюється на стіні в приміщенні, а блок, що містить компресори та вентилятори, встановлюється зовні. Обидва блоки з'єднані спеціальними мідними трубопроводами в єдину систему, де циркулює хладагент.
б) Настельно-підлогові спліт-системи (мал. 4) встановлюються на підлогу або на стелю. Може встановлюватись як горизонтально, під стелею, так і вертикально на підлозі. Внутрішній блок такого кондиціонера направляє потужний струмінь охолодженого (нагрітого) повітря вздовж стіни або стелі і таким чином забезпечує рівномірний розподіл температури в приміщенні.
в) Колонні спліт-системи (мал. 5) переважно встановлюються в холах готелів, залах ресторанів, конференц-залах та інших подібних приміщеннях. Внутрішній блок колонних спліт-систем виконаний у вигляді колони. Такі кондиціонери створюють сильний потік повітря, направлений в стелю, звідки воно рівномірно розподіляється на весь об'єм приміщення. Зазвичай вони оснащені розподільними жалюзями з автоматичним регулюванням повітряного потоку. При застосуванні колонних кондиціонерів в приміщенні досягається дуже висока рециркуляція повітря.
г) Спліт-системи касетного типу (мал. 6). Призначені для монтажу у підвісну стелю. Як правило, потужність цих кондиціонерів достатньо велика, що дозволяє використовувати їх для приміщень великого розміру. Повітря від касетної моделі розподіляється уздовж стелі чотирма рівномірними потоками, що дає змогу оптимально розповсюджувати охолоджене (або нагріте) повітря по всьому приміщенню.
д) Канальні спліт-системи (мал. 7). Такі кондиціонери ефективні для кондиціювання приміщень з великою кількістю кімнат і холів (ресторани, готелі, офіси, концертні зали, житлові приміщення, котеджі).
Внутрішній блок канальних спліт-систем кріпиться за підвісною стелею або в підсобному приміщенні. Оброблене повітря проходить по мережі повітроводів, що розміщені під стелею або поміж стінами. Цей тип кондиціонерів також здатний здійснювати приплив та витяжку повітря. Повітря забирається і розподіляється за допомогою мережі повітропроводів, вентиляційних решіток або дифузорів. Канальний кондиціонер може не тільки охолоджувати повітря, але також його і підігрівати.
Настінні спліт-системи згідно з вимогами УКТЗЕД включаються до товарної підпозиції 8415 10. (В даній товарній підпозиції мають класифікуватися лише спліт-системи настінного типу незалежно від того чи містять вони прилад, який забезпечує перемикання режимів "холод-тепло" чи ні; з умонтованою холодильною установкою або без неї).
Настельно-підлогові, колонні, касетні, канальні спліт-системи тощо з умонтованою холодильною установкою, що містять прилад, який забезпечує перемикання режимів "холод-тепло" класифікуються у межах товарної підпозиції 8415 81 УКТЗЕД.
Настельно-підлогові, колонні, касетні, канальні спліт-системи тощо з умонтованою холодильною установкою, що не містять прилад, який забезпечує перемикання режимів "холод-тепло" класифікуються у межах товарної підпозиції 8415 82 УКТЗЕД.
Настельно-підлогові, колонні, касетні, канальні спліт-системи тощо з неумонтованою холодильною установкою класифікуються у межах товарної підпозиції 8415 83 УКТЗЕД.
Начальник Управління І.П.Рамусь
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua
( Малюнки не наводяться )