• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію пілотного проекту "Взаємодія ЄАІС та NCTS у режимі транзит"

Державна митна служба України  | Наказ, Форма типового документа, Лист, Порядок від 06.10.2009 № 925
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Лист, Порядок
  • Дата: 06.10.2009
  • Номер: 925
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Лист, Порядок
  • Дата: 06.10.2009
  • Номер: 925
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
06.10.2009 N 925
Про реалізацію пілотного проекту "Взаємодія ЄАІС та NCTS у режимі транзит"
З метою реалізації Пілотного проекту щодо взаємодії Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) та Нової комп'ютеризованої транзитної системи Європейської Співдружності (далі - NCTS) підчас митного оформлення товарів у митному режимі транзит відповідно до Плану дій Держмитслужби України з виконання компонентів 4.1.1 та 4.1.2 Порогової програми по зниженню рівня корупції в Україні
НАКАЗУЮ:
1. У період з 12 жовтня 2009 року по 31 грудня 2009 року Регіональній інформаційній митниці, Управлінню контролю за переміщенням вантажів, Департаменту декларування та митних режимів Південній та Чернігівській митницям виконати роботи з реалізації Пілотного проекту "Взаємодія ЄАІС та NCTS у режимі транзит" (далі - Пілотний проект).
2. Затвердити Тимчасовий порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням електронної вантажної митної декларації та документів, необхідних для здійснення контролю та митного оформлення (далі - Тимчасовий порядок), в електронному вигляді із застосуванням систем ЄАІС та NCTS у митному режимі транзит (додається).
3. Місцем проведення Пілотного проекту визначити зону діяльності Південної митниці та Чернігівської митниці.
З боку України для участі у Пілотному проекті визначити:
пункт пропуску "Іллічівськ" Південної митниці;
пункт пропуску "Нові Яриловичі - Нова Гута" Чернігівської митниці.
З боку Литовської Республіки для участі у Пілотному проекті митними органами Литовської Республіки визначений пункт пропуску на білорусько-литовському кордоні "Кам'яний Лог - Мядінінкай" Вільнюської територіальної митниці.
Митниця призначення на території Литовської Республіки визначається транзитними документами.
4. Залучити до участі в Пілотному проекті закрите акціонерне товариство "Пласке" (далі - суб'єкт ЗЕД) у якості перевізника та декларанта.
5. Перевезенню у пілотному проекті не підлягають товари, визначені законодавством України та Литовської Республіки, як підакцизні, товари, що підлягають ветеринарному та фітосанітарному контролю, а також товари, ввезення яких обмежено або заборонено.
6. Митні процедури, пов'язані з проведенням Пілотного проекту, здійснюються відповідно до нормативно-правових актів України, Литовської Республіки та ЄС з питань митної справи. У разі виникнення розбіжностей застосування нормативно-правових актів України та Литовської Республіки при проведенні Пілотного проекту, на митній території України, застосовуються положення цього наказу та затвердженого ним Тимчасового порядку.
7. При декларуванні товарів у рамках Пілотного проекту суб'єкт ЗЕД повинен одночасно надавати митним органам два гарантійних документа щодо обов'язкової доставки товарів до митного органу призначення:
гаранта, уповноваженого Державною митною службою України (у вигляді фінансової гарантії);
гаранта, уповноваженого Митним Департаментом при Міністерстві фінансів Литовської Республіки (у вигляді ваучера).
Заповнення електронної вантажної митної декларації (далі - ЕВМД) типу ТР80 здійснюється суб'єктом ЗЕД з використанням програмного забезпечення та електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), сумісних з програмним забезпеченням програмно-інформаційного комплексу (далі - ПІК) "Інспектор-2006".
8. На час проведення Пілотного проекту затвердити Форму А супровідного документа, який під час проекту використовується в якості документа контролю за переміщенням товару (додається).
9. Начальнику Південної митниці:
призначити особу, відповідальну за участь митниці у Пілотному проекті;
відрядити до Регіональної інформаційної митниці не менше чотирьох працівників пункту пропуску "Іллічівськ" для отримання ЕЦП та проходження короткочасного навчання правилам використання ЕЦП та ПІК "Інспектор-2006" при оформленні електронних митних декларацій;
- забезпечити отримання відрядженими працівниками електронних цифрових підписів.
10. Начальнику Чернігівської митниці:
призначити особу, відповідальну за участь митниці у Пілотному проекті;
отримати від Регіональної інформаційної митниці у тимчасове користування один сканер штрихкодових позначок.
11. Начальнику Регіональної інформаційної митниці:
надати ЕЦП відрядженим працівникам пункту пропуску "Іллічівськ" та провести навчання правилам використання ЕЦП;
провести на базі Київської регіональної митниці (ВМО-3) короткотермінове навчання відряджених працівників пункту пропуску "Іллічівськ" правилам використання ПІК "Інспектор-2006" при оформленні та опрацюванні ЕВМД з використанням ЕЦП та надати відповідні інструктивно-методичні матеріали;
передати Чернігівській митниці у тимчасове користування один сканер штрихкодових позначок;
підготувати та до початку Пілотного проекту надати до Південної та Чернігівської митниць доповнення до Керівництв користувача програмного забезпечення "Інспектор-2006" та системи контролю доставки вантажів ЄАІС Держмитслужби.
12. Начальнику Київської регіональної митниці забезпечити проведення навчання на базі ВМО-3 відряджених працівників пункту пропуску "Іллічівськ" правилам використання ПІК "Інспектор-2006" при оформленні та опрацюванні ЕВМД з використанням ЕЦП.
13. Начальникам Південної, Чернігівської та Регіональної інформаційної митниць, задіяним у Пілотному проекті:
на всіх етапах робіт Пілотного проекту забезпечувати протоколювання та аналіз виконуваних робіт із зазначенням позитивних та негативних моментів, що виникали при їхньому виконанні;
у двотижневий строк після закінчення Пілотного проекту надати до Управління контролю за переміщенням вантажів узагальнену інформацію щодо його реалізації із зазначенням позитивних та негативних моментів, що виникали у Пілотному проекті.
14. Начальнику Управління контролю за переміщенням вантажів Луговцю В.А. у двотижневий строк після отримання від митних органів узагальненої інформації подати Голові Держмитслужби України підсумковий звіт щодо результатів Пілотного проекту.
Голова Служби А.В.Макаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
06.10.2009 N 925
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням електронної вантажної митної декларації та документів необхідних для здійснення контролю та митного оформлення в електронному вигляді із застосуванням систем ЄАІС та NCTS у митному режимі транзит
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Митного кодексу України, Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронний цифровий підпис", Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (зі змінами), Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) в електронному вигляді затвердженого наказом Державної митної служби України від 26.09.2007 N 800, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 11.10.2007 р. за N 1166/14433.
1.2. Цей Порядок визначає послідовності дій посадових осіб митних органів та суб'єктів ЗЕД під час здійснення митного контролю й митного оформлення товарів при переміщенні їх митною територією України у митному режимі транзит, та правил митного контролю товарів за допомогою Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) та Нової комп'ютеризованої транзитної системи Європейської Співдружності (далі - NCTS).
1.3. Скорочення вживаються в цьому порядку в значеннях, встановлених пунктом 3 розділу I Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) в електронному вигляді затвердженого наказом Державної митної служби України від 26.09.2007 N 800, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 11.10.2007 р. за N 1166/14433.
2. Порядок подання й оформлення вантажної митної декларації під час проведення пілотного проекту
2.1. Порядок оформлення й подання ЕВМД:
Оформлення електронної вантажної митної декларації (далі - ЕВМД) типу ТР80 здійснюється суб'єктом ЗЕД з використанням брокерського програмного забезпечення та електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) сумісних з програмним забезпеченням програмно-інформаційного комплексу (далі - ПІК) "Інспектор-2006".
ЕВМД та електронні документи (далі - ЕД), що створені суб'єктом ЗЕД шляхом сканування документів на паперових носіях, які підтверджують заявлені в ЕВМД відомості, передаються суб'єктом ЗЕД Регіональній інформаційній митниці засобами електронної пошти у мережі Інтернет у складі авторизованого повідомлення, засвідченого ЕЦП суб'єкта ЗЕД, на адресу edecl_vmd@customs.gov.ua.
Обсяг будь-якого ЕД не може перевищувати 1.5 Мб.
Загальний обсяг ЕВМД, включаючи усі наявні ЕД не може перевищувати 20 Мб.
Додаткові електронні документи у вигляді файлів формату PDF, що створені суб'єктом ЗЕД шляхом сканування документів на паперових носіях електронні копії документів, необхідних для пропуску товару через митний кордон Республіки Білорусь та Литовської Республіки, а саме:
товаросупровідні документи;
інвойс;
паспорт водія транспортного засобу;
технічний паспорт транспортного засобу;
заповнений та підписаний Лист додаткових даних, необхідних для транзиту і митного оформлення товару в Литовській Республіці (додаток 1)
ще й окремо передаються суб'єктом ЗЕД до Регіональної інформаційної митниці з використанням засобів електронної пошти у мережі Інтернет на адресу NCTS_UA@customs.gov.ua.
Загальний обсяг повідомлення з додатковими електронними документами не може перевищувати 20 Мб.
Після отримання на адресу NCTS_UA@customs.gov.ua електронних копій зазначених додаткових електронних документів у вигляді файлів формату PDF від суб'єкта ЗЕД, Регіональна інформаційна митниця, відповідно до підписаного Протоколу зустрічі представників митної служби Литовської республіки і Держмитслужбою України від 31.08.2009, пересилає їх електронною поштою по каналах мережі Інтернет до митних органів Литовської Республіки на визначену заздалегідь адресу електронної пошти у мережі Інтернет.
Під час митного оформлення товарів суб'єкт ЗЕД подає посадовій особі митниці відправлення гарантійні документи, визначені пунктом 7 цього наказу.
2.2. Оформлена митницею відправлення ЕВМД розміщується в ЄАІС Держмитслужби та ставиться митницею відправлення на контроль шляхом занесення до системи контролю за доставкою вантажів ЄАІС Держмитслужби відповідних відміток про початок переміщення вантажу згідно з діючим порядком, та після подання суб'єктом ЗЕД Листа додаткових даних (додаток 1) інформація з цього Листа заноситься митницею відправлення до системи контролю за доставкою вантажів ЄАІС Держмитслужби.
2.3. Після появи в системі контролю за доставкою вантажів ЄАІС Держмитслужби інформації з Листа додаткових даних (додаток 1) Регіональною інформаційною митницею в автоматичному режимі по даній ЕВМД формується електронне повідомлення у форматі системи NCTS (IE015) та передається до митних органів Литовської Республіки.
2.4. Посадова особа митниці відправлення роздруковує з ЄАІС Держмитслужби (в форматі бланку NCTS з визначеною штрихкодовою позначкою, структура інформації якої наведена у додатку 2 до Тимчасового порядку) та передає перевізникові два екземпляра супровідного документа Форми А, в якому у вигляді штрихкодової позначки вказано відповідний реєстраційний код, що включає в себе інформацію, необхідну для здійснення митного контролю та митного оформлення у митниці призначення на території України та прикордонної митниці на території Литовської Республіки.
2.5. При надходженні транзитного вантажу у пункт пропуску через державний кордон митниці призначення на території України у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше) посадова особа цієї митниці приймає до митного оформлення один екземпляр супровідного документа, наданий перевізником, за допомогою сканеру штрихкодових позначок зчитує номер ЕВМД та здійснює в подальшому процедуру, визначену Положенням про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 22.01.99 р. за N 42/3335, та ставить відмітку про пропуск товару через державний кордон України.
Другий екземпляр супровідного документу залишається у перевізника для здійснення митного оформлення товару при ввезенні його на територію Литовської Республіки.
2.6. Після митного оформлення товару у митниці призначення на території Литовської Республіки митні органи цієї республіки передають електронною поштою по каналах мережі Інтернет до Регіональної інформаційної митниці інформацію щодо завершення переміщення товару.
Начальник Управління контролю
за переміщенням вантажів

В.А.Луговець
Додаток 1
до Тимчасового порядку
ЛИСТ
ДОДАТКОВИХ ДАНИХ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ТРАНЗИТУ І МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРУ В ЛИТОВСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ
Найменування елементу данихЗміст
Тип транзитної декларації, що оформляється
в Литовській Республіці
Реєстраційний код EORI суб'єкта ЗЕД -
виконавця процедури транзиту Співтовариства
Назва і код митної установи відправлення
та призначення в Литовській Республіці
Код(и) упаковки(ок), кількість упаковок,
відповідні числа місць та маркування
Опис товарів литовською мовою
Код товарів (6 знаків)
Назви, коди і номери документів, що надаються
Реєстраційний номер гарантії (GRN),
діючої в ЄС, код доступу до гарантії
Даю згоду на те, що електронні дані і скановані копії документів, надані мною митним органам України і необхідні для оформлення процедури транзиту Співтовариства в Литовській Республіці а також для переміщення товарів через митну територію Республіки Білорусь, можуть бути передані митними органами України митним органам Литовської Республіки і митним органам Республіки Білорусь.
______________________________ ___________________
(Ім'я, прізвище, посада) (Підпис)
______________________________
(Дата)
Даю згоду на те, що сканована копія мого паспорта, надана митним органам України і необхідна для переміщення товарів через митну територію Республіки Білорусь, може бути передана митними органами України митним органам Литовської Республіки і митним органам Республіки Білорусь.
______________________________ ___________________
(Ім'я і прізвище водія (Підпис)
транспортного засобу)
______________________________
(Дата)
Додаток
до наказу
06.10.2009 N 925
( va925342-09 )
Начальник Управління контролю
за переміщенням вантажів

В.А.Луговець
Додаток 2
до Тимчасового порядку
LOCAL REFERENCE NUMBER (LRN) Локальний реєстраційний номер
FieldContentField
type
Examples
1Identifier of the country where the
movement originates (alpha 2 country
code)
Код країни (альфа 2)
a2UA
2Trader Identification Number (TIN)
Унікальний ідентифікатор підприємця
(код ЄДРПОУ або ДЕФО)
n 1..10
n8/10!!
30202681
3Last two digits of year of acceptance
of transit movement (YY)
Останні дві цифри року
n209
4Day of a year
Номер дня у році
n3232
(20 серпня
2009)
5Digit (nl) = 1 (' 1' indicates that the
LRN was provided by the system/WS and
'0' that was provided by the Trader-by
bulk upload)
Число 1, яке ідентифікує, що LRN
створено системою / WS
nl1
6Sequence number of transit movement
Унікальна послідовність номерів
відправок (наприклад, може бути
алфавітно-цифрова від 1 до Z в
молодшому розряді і в старших розрядах
від 0 до Z)
an40001
Приклад: UA302026810923210001 (20 знаків при 8 знаках ЄДРПОУ)
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua