ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
Депутату Жовтневої
районної у м. Харкові ради
Летюку О.І.
вул. Полтавський шлях,
буд. 11, м. Харків, 61012
Про розгляд звернення
Головне контрольно-ревізійне управління України розглянуло Ваше звернення від 15.06.2010 N А-147-07, яке надійшло від народного депутата України Герасим'юк О.В., щодо надання роз'яснення з питань порядку відшкодування працівниками приватних телефонних розмов та повідомляє.
Відповідно до ч. 2 ст.
19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені
Конституцією та законами України.
Поряд з цим, контрольно-ревізійною службою при проведенні перевірки стану розрахунків за послуги зв'язку, як порушення встановлюється факт с плати бюджетною установою послуг зв'язку на міжміські та міжнародні розмови, які проводились працівниками в особистих цілях.
Згідно з п. 6 ст.
78 та ст.
51 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів можуть брати бюджетні зобов'язання та здійснювати видатки в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисом. Будь-які зобов'язання, узяті фізичними та юридичними особами щодо коштів державного, місцевих бюджетів без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, не вважаються бюджетними зобов'язаннями. Витрати бюджетів на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватися.
Отже, покриття витрат на особисті розмови працівників за рахунок бюджетних коштів не допускається.
В ході ревізії встановлюється документальне підтвердження зв'язку між витратами на телефонні переговори та діяльністю бюджетної установи.
У той же час форму документів, що підтверджують зв'язок понесених на послуги телефонного зв'язку витрат з діяльністю підприємства, установи, організації, законодавчо не установлено.
Таким чином, бюджетна установа може самостійно встановити спосіб підтвердження зв'язку телефонних переговорів з діяльністю установи і затвердити його наказом.
Щодо порядку відшкодування витрат на телефонні розмови, які проведені в приватних цілях, то вартість вказаних телефонних переговорів може відшкодовуватись працівниками через касу установи з урахуванням податку на додану вартість.
Крім цього, погашення заборгованості працівників перед установою, може здійснюватись через утримання із заробітної плати. Згідно зі ст.
127 КЗпП відрахування із заробітної плати можуть здійснюватися тільки у випадках, передбачених законодавством України.
Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості (що не перевищує середньомісячного заробітку) підприємству, установі, організації, де вони працюють, можуть здійснюватися за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу при відшкодуванні шкоди, заподіяної з вини працівника підприємству, установі, організації.
Також утримання із зарплати працівника вартості проведених ним в особистих цілях телефонних розмов може здійснюватися на підставі наказу керівника за заявою самого працівника.