• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію "Типової тимчасової технології оформлення вантажів на відповідальне зберігання"

Державна митна служба України  | Наказ від 18.12.1997 № 868 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.12.1997
  • Номер: 868
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.12.1997
  • Номер: 868
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
N 868 від 18.12.97
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 82 від 16.02.99 )
Про введення в дію "Типової тимчасової технології оформлення вантажів на відповідальне зберігання"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 809 від 27.11.98 )
На виконання вимог п. 3 наказу ДМКУ від 18.04.95 р. N 172, з метою вдосконалення митного контролю за вантажами, що вивантажуються на відповідальне зберігання, з урахуванням пропозицій оперативних підрозділів, на розісланий листом КРМ від 8.09.97 р. N 1-21/141 проект "Типової тимчасової технології оформлення вантажів на відповідальне зберігання",
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 20.12.97 р. "Типову тимчасову технологію оформлення вантажів на відповідальне зберігання".
2. Начальникам оперативних підрозділів провести позачергові заняття з підлеглим інспекторським складом, призначеним керівництвом підрозділу на оформлення вантажів на відповідальне зберігання.
3. У разі необхідності, із врахуванням особливостей підрозділу, розробити та затвердити у керівництва митниці на підставі "Типової тимчасової технології оформлення вантажів на відповідальне зберігання", "Технологічні схеми оформлення вантажів на відповідальне зберігання вантажів в ТВВ (митному посту)".
4. Начальникам оперативних підрозділів забезпечити інформування учасників зовнішньоекономічної діяльності про правила вивантаження вантажів на відповідальне зберігання.
5. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на начальників оперативних підрозділів під особисту відповідальність.
6. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митниці О.І. Симонов
Додаток
до наказу КРМ
від 18.12.97 р. N 868
Типова тимчасова технологія оформлення вантажів на відповідальне зберігання
1. Загальні положення
1.1. Вантажі, що надходять з-за меж України на адресу підприємств-отримувачів підлягають декларуванню в митних органах України шляхом подання належним чином заповненої ВМД.
1.2. У виключних випадках можливе оформлення митницею вантажів на відповідальне зберігання підприємства-отримувача на умовах надходження до нього:
- вантажів, що швидко псуються або потребують спеціальних умов зберігання;
- вантажів гуманітарної допомоги;
- вантажів для проведення сертифікації в Держорганах;
- вантажів, що несуть у своєму складі небезпеку навколишньому середовищу;
- в інших випадках, передбачених керівними документами ДМСУ.
1.3. При проведенні вивантаження вантажів на відповідальне зберігання, до вантажів в обов'язковому порядку застосовуються вимоги ст.18 МК України.
1.4. Рішення щодо приймання підприємством-отримувачем вантажів на відповідальне зберігання приймається начальником митниці або його заступниками згідно своїх функціональних обов'язків.
1.5. Приміщення, у якому вантажі можуть знаходитись на відповідальному зберіганні повинно виключати можливість втрати або несанкціоновану митницею видачу предметів, що знаходяться під митним контролем та бути здатним для зберігання даного товару.
1.6. У випадках, якщо на приміщення, де буде знаходитись вантаж неможливо накласти митне забезпечення, вантаж може бути розміщений на відповідальне зберігання за обгрунтованим рішенням начальника оперативного підрозділу з врахуванням характеру вантажу та мети його розміщення.
1.7. Митні органи встановлюють термін зберігання вантажів. Якщо підприємство, що розмістило вантаж вчасно не провело декларування, за кожний день прострочення ним сплачуються збори за знаходження вантажу під митним контролем згідно ставок, встановлених Постановами КМУ.
2. Порядок оформлення вантажу на відповідальне зберігання
2.1. Підприємство, у випадках, зазначених в пункті 1.2, при необхідності вивантаження вантажу на відповідальне зберігання, звертається до оперативного підрозділу митниці за місцем акредитації підприємства з заповненим листом-зверненням за підписами директора та головного бухгалтера підприємства на ім'я начальника митниці, в якому обгрунтовано пояснює підстави необхідності вивантаження вантажів на відповідальне зберігання та надає зобов'язання провести митне оформлення у визначений митницею термін. (Форма листа-звернення у додатку N 1 даної технології).
При цьому заявником надаються наступні документи:
- зовнішньоекономічний контракт;
- товаросупровідні документи на вантаж;
- invoice (рахунок-фактура);
- облікова картка суб'єкта ЗЕД;
- договір оренди складу;
- договір зі складом на зберігання вантажу (якщо склад не належить заявнику);
- лист-узгодження у випадках, якщо вантаж надходить залізничним транспортом;
- копії платіжного доручення про сплату податків та зборів, що стягуються при ввезенні товарів (за виключенням розміщення вантажів гуманітарної допомоги);
- копія паспорту відповідальної за зберігання особи;
- копія договору на декларування вантажу, у разі якщо вивантаження проводити підприємством, здійснюючим декларування на підставі договору, копія свідоцтва особи митного брокера;
- інші документи, необхідні для здійснення митного контролю.
2.2. За відсутності зауважень, начальник (заступник начальника) оперативного підрозділу погоджує лист-звернення з обов'язковим визначенням терміну, до якого може бути здійснено митне оформлення, з відмітками про фактичну наявність підприємства вантажів на відповідальному зберіганні та відсутність боргів.
2.3. Остаточне рішення щодо можливості вивантаження вантажу на відповідальне зберігання приймається начальником (заступником начальника) митниці.
2.4. Начальникам М/П самостійно приймати рішення про прийом на відповідальне зберігання вантажів з обов'язковим наданням керівництву рапорту про проведення вивантаження.
( Пункт 2.4 в редакції Наказу Київської регіональної митниці N 809 від 27.11.98 )
3. Порядок вивантаження продукції на відповідальне зберігання
3.1. При отриманні дозволу керівництва на вивантаження вантажу на відповідальне зберігання, та наявності реєстраційного номеру загального відділу митниці, у оперативному підрозділі листу-зверненню присвоюється реєстраційний номер згідно порядкового номеру журналу "Реєстрації вантажів, що надходять на відповідальне зберігання ТВВ (митного поста)".
(Запропоновану форму журнала викладено у додатку N 2 даної технології).
3.2. Додатковою підставою для вивантаження вантажу на відповідальне зберігання являється акт прийому-передачі вантажу на відповідальне зберігання, як складається заявником. Акт підписується керівником та головним бухгалтером підприємства та засвідчується печаткою підприємства.
(форма акту наведена у додатку N 3).
3.3. Після ознайомлення заявника з вимогами ст. ст. 108, 110, 111, 112, 118 МК України, інспектор оперативного підрозділу із заявником виїжджає на місце розташування складу, де вантаж буде знаходитись на відповідальному зберіганні для догляду вантажу та накладення митного забезпечення на склад підприємства. Разом з митним забезпеченням, на склад в обов'язковому порядку накладається забезпечення заявника.
3.4. За виїзд на місце догляду та за догляд вантажів сплачується збір згідно діючого законодавства. Позначки про витрачений інспектором час на догляд вантажу ставляться в "Журналі виїзду інспекторського складу на догляд вантажів" та гарантійному листі-зобов'язанні. При оформленні вантажної митної декларації дані переносяться інспектором оперативного підрозділу у гр. 47 ВМД.
3.5. В пред'явленому заявником акті прийому-передачі вантажу на відповідальне зберігання інспектор проставляє відбиток штампу "Під митним контролем". Акт зберігається разом з товаросупровідними документами, гарантійним листом, іншими документами у справах відділу. Акту присвоюється номер згідно порядкового номеру в журналі "Вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні".
3.6. Інформація про надходження вантажу направляється в митницю відправлення згідно встановленого порядку.
4. Контроль за вантажами, що знаходяться на відповідальному зберіганні
4.1. При порушенні терміну зберігання вантажів під митним контролем, інспектор оперативного підрозділу складає протокол про порушення митних правил відповідно вимог МК України та передає матеріали у відділ боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
4.2. Начальник оперативного підрозділу здійснює заходи щодо перевірки фактичної наявності вантажу на складі, а також дотримання суб'єктами ЗЕД, правил зберігання вантажу під митним контролем. В разі порушень підприємством митних правил зберігання вантажу, інспектор оперативного підрозділу складає протокол про порушення митних правил.
4.3. За заявою підприємства, зразки вантажу можуть бути видані заявнику для проведення сертифікації у Державних органах сертифікації продукції на умовах подання до митниці листа, документів, передбачених діючим законодавством. При видачі зразків, інспектором вносяться відповідні позначки до акту та у гр. "Примітки" журналу "Вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні".
4.4. За два тижні до закінчення терміну зберігання, визначеному ст. 89 МК України, інспектор оперативного підрозділу, відповідальний за контроль за вантажами, що знаходяться на відповідальному зберіганні підприємства, надсилає повідомлення за підписом начальника (заступника начальника) митниці на адресу підприємства, з попередженням про необхідність митного оформлення вантажу згідно вимог діючого законодавства.
В разі непроведення підприємством митного оформлення вантажу або незаявлення його до іншого митного режиму у встановлений термін, інспектор направляє офіційне повідомлення на адресу підприємства з вимогою з'явитися в митницю керівнику організації для складання протоколу про порушення митних правил.
Складений протокол передається до служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил згідно встановленого порядку.
У разі, якщо підприємство не з'явилось до митниці, дані про порушників передаються до служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
5. Зняття з контролю вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні
5.1. Вантаж, що знаходиться на відповідальному зберіганні, знімається з контролю на підставі оформленої ВМД, про що робиться відповідний запис в журналі "Вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні".
5.2. Збори за знаходження вантажу під митним контролем, у разі прострочення терміну зберігання, визначеного митницею, нараховуються згідно вимог діючого законодавства.
5.3. Зняття з контролю вантажу та оформлення належних документів згідно чинного законодавства можливо тільки після сплати податків та зборів (включаючи збори за знаходження вантажу під митним контролем).
Додаток N 1
до наказу КРМ
від 18.12.97 р. N 868
Начальнику Київської
регіональної митниці
Симонову О.І.
Підприємство: __________________________
(повна назва підприємства)
код ЗУКПО ____________
адреса _______________________
тел __________
Банківські відомості:
Банк ________________________
(назва банку, адреса)
р/р ___________ МФО____________
в/р ___________ МФО____________
Акредитаційний N ________ від "___" __________ 1996 р.
Просить Вашого дозволу на оформлення вантажу
__________________________________________________________________
(характер вантажу)
що надійшов на нашу адресу по контракту N, CMR N, інвойс N,
документ контролю за доставленням вантажу ДКД N _____________ на
відповідальне зберігання на склад підприємства за адресою
______________________________________________________________
у зв'язку з:
______________________________________________________________
З правилами зберігання вантажів під митним контролем та змістом
ст. ст. 108, 110, 111, 112, 118 ознайомлені.
Зобов'язуємось провести митне оформлення вантажу у визначений термін.
Керівник підприємства _________________
Головний бухгалтер _________________
М.П.
Додаток N 2
до наказу КРМ
від 18.12.97 р. N 868
N
п/п
Дата
виванта
ження
Назва
підпри
ємства
Код
ЗУКПО
Адреса
складу
Вх. N
КРМ
Назва
в-жу
Кіль-
кість
(вага)
СумаCMRІн-
войс
Підлягає
оф-нню у
термін
до
ПІБ ін-ра,
провівшого
розміщення
N
ВМД
ПІБ
ін-ра,
оформ-
го ВМД
При
міт
ки
Примітка:
Форма журнала може відрізнятись від наведеної із врахуванням особливостей оперативного підрозділу.
Додаток N 3
до наказу КРМ
від 18.12.97 р. N 868
Акт вивантаження товарів (майна) на відповідальне зберігання
N______ від "___"_______ 199_р.
Мною, інспектором Київської регіональної митниці ____________
в присутності представника підприємства __________________________
(назва підприємства)
гром.____________________________________
мешкаючого за адресою ____________________________________________
паспорт _________виданий________________ "___"________199_р.
знята пломба N_____ з ___________________ реєстрац. N _________,
(вид трансп. засобу)
причіп N _____________.
Проведений догляд вантажу, який надійшов з ___________________
(країна відправлення)
по ДКД N ______, виписаної _________________ митницею.
При митному догляді встановлено, що кількість місць товару
(майна)____________________ вказаним даним у
(відповідає, не відповідає)
CMR (ТТН, залізн. накл.) ___________________
CARNET-TIR ____________________
INVOICE (рахунок-фактура) __________________
Заявлена кількість _________________________
Вищевикладений вантаж ____________________________________
оформлений підприємством _____________________
на відповідальне зберігання на термін до "___" ________ 199_р.
На склад накладене митне забезпечення N____
та пломба власника складу N _____.
Підпис ін-ра _______________ Відтиск штампу ПМК
------------------------------------------------------------------
Зобов'язання:
Мені, (ПІБ представника підприємства, посада) відомо, що вантаж знаходиться під митним контролем.
З вимогами ст. 108, 110, 111, 112, 118 МК України, з положеннями Постанови КМУ N 65 від 27.01.97 р. та правилами зберігання вантажів під митним контролем ознайомлений.
Зобов'язуюсь провести митне оформлення вантажу у термін до "___"________ 199_ р.
_______________________ Дата "___"________ 199_ р.
Підпис представника підприємства
Директор підприємства ______________
Підпис
Головний бухгалтер ______________
Підпис
Відтиск печатки підприємства