• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо дати, починаючи з якої підприємство може використовувати у своїй діяльності надану йому податкову консультацію

Державна податкова служба України | Податкова консультація від 17.10.2019 № 813/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 17.10.2019
  • Номер: 813/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 17.10.2019
  • Номер: 813/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.10.2019 N 813/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо дати, починаючи з якої підприємство може використовувати у своїй діяльності надану йому податкову консультацію, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповідно до підпункту 14.1.172-1пункту 14.1 статті 14 ПКУ індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.
За вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі (пункт 52.3 статті 52 ПКУ).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).
Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси (пункт 52.4 статті 52 ПКУ).
Не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. Зазначене застосовується до індивідуальної податкової консультації, за умови що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.
Платник податків та/або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначеного ПКУ (пункт 53.1 статті 53 ПКУ).
Отже, індивідуальна податкова консультація, надана платнику податків у письмовій формі, має індивідуальний характер і може застосовуватись виключно таким платником податків. Роз'яснення, надані в такій податковій консультації, застосовуються протягом періоду дії норм податкового законодавства, роз'яснених у такій податковій консультації.
Надаючи індивідуальну податкову консультацію, контролюючий орган не встановлює і не змінює відповідну норму законодавства, а лише роз'яснює діючі положення. Крім того, індивідуальна податкова консультація не має сили нормативно-правового акту.
Щодо питання складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на операції з постачання товарів/послуг неплатнику ПДВ, слід зазначити, що особливості складання таких розрахунків коригування залежать, зокрема, від причин коригування податкових зобов'язань.
Так, в залежності від причин коригування (повернення товарів/коштів, зміна ціни/кількості поставлених товарів/послуг, чи виправлення помилок) у табличній частині розділу Б розрахунку коригування у графі 2.1 вказується відповідний код причини коригування та заповнюються відповідні графи.
Реквізити заголовної частини розрахунку коригування повинні відповідати аналогічним реквізитам податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування.
Особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, у тому числі залежно від причин коригування, роз'яснено у листах ДФС від 27.11.2018 р. N 36942/7/99-99-15-03-02-17 та від 22.06.2018 р. N 18983/7/99-99-15-03-02-17, які розміщено на офіційному веб-порталі ДПС у розділі "Законодавство' Податкове законодавство 'Листи" за адресами: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73086.html та https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72940.html.
Зазначені листи платник податку може використовувати у своїй діяльності.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.