МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
11.12.2007 N 805 |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 408 від 25.07.2008 )
Про затвердження Положення про експертно-кваліфікаційну комісію Міністерства охорони здоров'я України по присвоєнню кваліфікації судового експерта лікарям судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам
На виконання Закону України "Про судову експертизу" та з метою удосконалення атестації на присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про експертно-кваліфікаційну комісію Міністерства охорони здоров'я України по присвоєнню кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ, що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Луганської, Харківської, Чернівецької, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.
3. Директору Департаменту розвитку медичної допомоги Ждановій М.П. забезпечити організацію роботи експертно-кваліфікаційної комісії Міністерства охорони здоров'я України по присвоєнню кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Бідного В.Г.
Міністр | Ю.О.Гайдаєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
11.12.2007 N 805
ПОЛОЖЕННЯ
про експертно-кваліфікаційну комісію Міністерства охорони здоров'я України по присвоєнню кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ
1. Загальні положення
- повноваження, порядок створення і діяльності експертно-кваліфікаційної комісії (далі - ЕКК) для атестації на присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам;
- порядок проведення атестації лікарів - судово-психіатричних експертів та психологів-судових експертів.
1.2. ЕКК створюється в Міністерстві охорони здоров'я України.
1.3. Головним завданням ЕКК є визначення рівня професійної підготовки лікарів - судово-психіатричних експертів і психологів-судових експертів шляхом їх атестації з метою присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта.
1.4. Порядок присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам і психологам - судовим експертам визначається цим Положенням.
1.5. Правила присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам і психологам-судовим експертам залежно від посади і експертного стажу визначається Положенням про кваліфікаційні класи лікарів - судово-психіатричних експертів та психологів-судових експертів, затвердженим наказом МОЗ України від 31.10.95 N 199 та наказом N 168 від 17.06.00 "Про внесення доповнень до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.95 N 199" щодо віднесення посад, що займають психологи-судові експерти державних спеціалізованих установ, до категорії державних службовців.
1.6. Атестацію по присвоєнню кваліфікаційного класу лікаря - судово-психіатричного експерта і психолога-судового експерта можуть проходити особи, які працюють на посаді судового експерта як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
1.7. До загального експертного стажу зараховується період роботи, навчання в клінічній ординатурі, аспірантурі за спеціальністю судово-психіатрична експертиза, якщо клінічний ординатор або аспірант приймав участь у проведенні судових експертиз у якості експерта відповідно до Закону України "Про судову експертизу".
1.8. У відповідності до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.95 N 199 організація роботи ЕКК покладається на головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності судово-психіатрична експертиза.
2. Склад експертно-кваліфікаційної комісії
2.1. ЕКК створюється у складі: директора Департаменту розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України, головного позаштатного спеціаліста із спеціальності судово-психіатрична експертиза та найбільш досвідчених фахівців, які мають кваліфікацію судового експерта і стаж практичної роботи на посаді судового експерта не менше 5 років. До складу ЕКК входять не менше двох фахівців з тих експертних спеціальностей, з яких комісія присвоює кваліфікаційний клас судового експерта.
2.2. Склад ЕКК затверджується наказом Міністерства охорони здоров'я України.
2.3. Голова ЕКК, а за його відсутності заступник, організує роботу комісії відповідно до положень, що регулюють роботу ЕКК та Закону України "Про судову експертизу".
2.4. Підготовка матеріалів для розгляду комісією, а також ведення діловодства покладається на секретаря ЕКК.
3. Розподіл повноважень членів експертно-кваліфікаційної комісії
3.1. Голова ЕКК скликає засідання комісії і керує ними.
3.2. Заступник голови ЕКК планує роботу ЕКК;
3.3. Секретар ЕКК готує матеріали до атестації і доповідає на засіданні комісії, а також веде:
- протоколи засідань комісії (додаток 1);
- атестаційний лист (додаток 2);
- книгу реєстрації результатів роботи ЕКК (додаток 3);
- облік лікарів - судово-психіатричних експертів і судових експертів психологів, яким присвоюються кваліфікаційні класи судового експерта.
3.4. Члени ЕКК:
- розглядають подання, складене безпосереднім керівником експерта, який підлягає атестації;
- розглядають документи, що додаються;
- беруть участь у їх вивченні і перевірці наданих матеріалів;
- висловлюють свої міркування;
- приймають участь в голосуванні;
- підписують рішення комісії.
3.5. У разі виникнення обставин, які викликають сумнів щодо упередженості члена ЕКК відносно поданих матеріалів, він не може брати участі у їх розгляді і підлягає відводу (самовідводу). За цих обставин відвід членові комісії можуть заявити особи, які подали документи на розгляд комісії. Відвід повинен бути мотивований і поданий письмово до початку засідання комісії. Рішення з цього питання приймає ЕКК.
3.6. Книга реєстрації та всі документи, що стосуються присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта зберігаються в голови ЕКК, або за його дорученням у заступника голови ЕКК. За їх допомогою ЕКК здійснює контроль за своєчасною (один раз у 5 років) атестацією на кваліфікаційний клас судового експерта.
4. Порядок роботи експертно-кваліфікаційної комісії
4.1. ЕКК відповідно до покладеного на неї завдання:
- розглядає питання про присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам - судовим експертам державних спеціалізованих установ за їх особистою заявою при наявності подання керівника державної експертної установи;
- розглядає питання щодо допуску експерта або відмову йому у допуску до атестації;
- приймає кваліфікаційний іспит.
4.2. Для присвоєння кваліфікаційного класу фахівці державних спеціалізованих експертних установ повинні мати вищу освіту, пройти відповідну підготовку в галузі судової експертизи, знати чинне законодавство та інші нормативні акти, які регулюють порядок призначення і проведення судових експертиз.
4.3. До подання про присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам додаються документи про:
- освіту (диплом);
- фах (сертифікат спеціаліста);
- стаж роботи за фахом (трудова книжка, архівна довідка наказів про сумісництво);
- одержану підготовку з відповідного фаху (свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації - не менш як один раз у 5 років);
- присвоєння лікарської кваліфікаційної категорії, відповідно до кваліфікаційних характеристик (посвідчення);
- присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта, якщо це вже мало місце раніше (трудова книжка);
- оцінку діяльності як фахівця (характеристика).
4.4. Підготовка засідання ЕКК забезпечується головою, його заступником або секретарем. Про час і місце проведення засідання комісії, зацікавлені особи повідомляються не пізніше, як за 10 днів до розгляду подання.
4.5. Засідання проводяться не рідше одного разу на квартал згідно з щорічним графіком, який затверджується перед початком нового календарного року головою ЕКК.
4.6. Засідання ЕКК є легітимним, якщо в ньому беруть участь не менш як 2/3 її постійного складу, та в т.ч. не менше двох фахівців тієї спеціальності і того класу, з яких комісія присвоює кваліфікаційний клас судового експерта.
4.7. На засідання ЕКК запрошується особа, стосовно якої вирішується питання про присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта. Якщо особа не з'явилася на засідання, ЕКК не проводить її атестацію.
4.8. За наслідками складання усного екзамену (співбесіда) та розгляду відповідних документів в залежності від рівня професійних знань, стажу і досвіду експерта ЕКК приймає одне з таких рішень:
- про присвоєння відповідного кваліфікаційного класу судового експерта;
- про підтвердження раніше присвоєного кваліфікаційного класу судового експерта;
- про пониження кваліфікаційного класу судового експерта;
- про позбавлення кваліфікаційного класу судового експерта.
4.9. Після кожного засідання складається протокол, а результати атестації заносяться до атестаційного листа, що підписується головуючим на засіданні членами ЕКК, які брали участь у засіданні і повідомляються експерту, що атестувався, відразу після її проведення.
4.10. Рішення ЕКК приймається відкритим голосуванням, простою більшістю її членів, які брали участь у засіданні. При рівності голосів голос голови ЕКК є вирішальним. Якщо член ЕКК має окрему думку, він може викласти її письмово. Цей документ додається до матеріалів справи про атестацію.
4.11. Фахівцю, який має кваліфікацію лікаря - судово-психіатричного експерта і одержав необхідну підготовку (пройшов спеціалізацію із спеціальності медична психологія) з іншої експертної спеціальності (судовий експерт психолог), рішенням ЕКК може бути додатково надане право проведення такого виду експертиз або за такою експертною спеціальністю.
4.12. Кваліфікація судового експерта вважається втраченою після закінчення строку дії свідоцтва, якщо воно не подовжувалося у встановленому порядку.
4.13. Лікарі - судово-психіатричні експерти і психологи - судові експерти, позбавлені кваліфікації, і ті, що втратили кваліфікацію судового експерта у зв'язку із звільненням з посади судового експерта, виключаються із Реєстру атестованих судових експертів державних спеціалізованих установ.
5. Свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта
5.1. На підставі рішення комісії фахівцю видається Свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта (додаток 4) чи робиться відмітка в наявному "Свідоцтві" про продовження терміну його дії. Свідоцтво підписується головою комісії і секретарем, засвідчується відбитком печатки МОЗ України, реєструється в книзі, яка ведеться секретарем комісії.
5.2. Свідоцтво про присвоєння кваліфікації лікаря - судово-психіатричного експерта і психолога - судового експерта дійсне протягом п'яти років. Термін дії свідоцтва продовжується після підтвердження експертом своєї кваліфікації, про що робиться відповідна відмітка у свідоцтві. Строк дії свідоцтва продовжується на п'ять років.
5.3. У випадку, коли фахівцю, який має кваліфікацію лікаря - судово-психіатричного експерта рішенням ЕКК додатково надається право проведення експертиз за експертною спеціальністю психолог-судовий експерт до його основного Свідоцтва видається доповнення (додаток 5).
6. Забезпечення діяльності експертно-кваліфікаційної комісії
6.1. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційне забезпечення діяльності ЕКК покладається на Міністерство охорони здоров'я України.
6.2. Члени комісії на час роботи в ЕКК звільняються від службових обов'язків із збереженням заробітку.
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |
Додаток 1
до п.3.3. Положення
про ЕКК МОЗ України
по присвоєнню
кваліфікаційного класу
судового експерта
та відповідно йому рангу
державного службовця
лікарям -
судово-психіатричним
експертам
та психологам-судовим
експертам державних
спеціалізованих установ
ПРОТОКОЛ N ___
засідання експертно-кваліфікаційної комісії МОЗ України по присвоєнню кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ
"___" __________ 200_ р.
Зазначена комісія у складі:
голови комісії ___________________________________________________
членів ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
і секретаря комісії _________________ у відповідності з Положенням
про експертно-кваліфікаційну комісію МОЗ України по присвоєнню
кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу
державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та
психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ
розглянула:
1. Подання ______________________________________________________
(чиє)
про присвоєння кваліфікації судового експерта
__________________________________________________________________
(вид експертизи, спеціальність)
фахівцю __________________________________________________________
(назва установи, посада, прізвище, ім'я, по батькові)
Обговоривши подання та додані документи, комісія
запропонувала ____________________________________________________
__________________________________________________________________
(прізвище та ініціали)
відповісти на поставлені запитання.
Відповіді оцінено ___________________________________________
(задовільно, незадовільно)
Експертно-кваліфікаційна комісія вирішує:
Присвоїти (підтвердити) __________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Кваліфікацію судового експерта з правом проведення
__________________________________________________________________
(вид експертизи, спеціальність)
Утриматись від присвоєння (підтвердження) ___________________
__________________________________________________________________
кваліфікації судового експерта ___________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(навести мотив)
Голова комісії ______________________ (підпис)
Члени комісії ______________________
______________________
______________________
______________________ (підписи)
Секретар комісії ____________________ (підпис)
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |
Додаток 2
до п.3.3. Положення
про ЕКК МОЗ України
по присвоєнню
кваліфікаційного класу
судового експерта
та відповідно йому рангу
державного службовця
лікарям -
судово-психіатричним
експертам
та психологам-судовим
експертам державних
спеціалізованих установ
АТЕСТАЦІЙНИЙ ЛИСТ
1. Загальні дані
Прізвище, ім'я, по-батькові _____________________________________
__________________________________________________________________
Дата народження _________________________________________________
Освіта (найменування закладу, рік закінчення, N диплома, дата
видачі) __________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Стаж роботи за фахом ____________________________________________
__________________________________________________________________
Посада за місцем роботи _________________________________________
__________________________________________________________________
Стаж роботи на останній посаді __________________________________
__________________________________________________________________
Загальний стаж роботи на посаді судового експерта (психіатра,
психолога) _______________________________________________________
__________________________________________________________________
Лікарська кваліфікаційна категорія (коли і ким присвоєна) _______
__________________________________________________________________
Кваліфікаційний клас судового експерта (коли і ким присвоєний)___
__________________________________________________________________
Післядипломна освіта (її вид, коли і в якому ВУЗі) ______________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Результати атестації
За підсумками голосування експертно-кваліфікаційної комісії
присвоїти __________ кваліфікаційний клас судового експерта
(за _______, проти _______); залишити _______ кваліфікаційний клас
судового експерта без змін (за _______, проти _______);
понизити _______ кваліфікаційний клас судового експерта та
присвоїти _______ кваліфікаційний клас (за ______, проти _______);
позбавити _______ кваліфікаційного класу судового експерта
(за _______, проти _______)
Голова комісії ______________________ (підпис)
Члени комісії ______________________
______________________
______________________
______________________ (підписи)
Секретар комісії ____________________ (підпис)
Дата атестації "___" ___________ 200_ р.
З результатами атестації ознайомлений _______________________
(підпис особи,
яка атестувалася)
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |
Додаток 3
до п.3.3. Положення
про ЕКК МОЗ України
по присвоєнню
кваліфікаційного класу
судового експерта
та відповідно йому рангу
державного службовця
лікарям -
судово-психіатричним
експертам
та психологам-судовим
експертам державних
спеціалізованих установ
КНИГА
реєстрації результатів роботи експертно-кваліфікаційної комісії Міністерства охорони здоров'я України по присвоєнню кваліфікаційного класу судового експерта та відповідно йому рангу державного службовця лікарям - судово-психіатричним експертам та психологам-судовим експертам державних спеціалізованих установ
------------------------------------------------------------------
| N| Прізвище, ім'я та | Дата |Результат| Підпис | Номер |
|пп| по-батькові особи, |атестації|атестації|секретаря|свідоцтва|
| | яка атестувалась, | | | ЕКК |та строк |
| | її експертна | | | |його дії |
| | спеціальність | | | | |
------------------------------------------------------------------
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |
Додаток 4
до п.5.1. Положення
про ЕКК МОЗ України
по присвоєнню
кваліфікаційного класу
судового експерта
та відповідно йому рангу
державного службовця
лікарям -
судово-психіатричним
експертам
та психологам-судовим
експертам державних
спеціалізованих установ
СВІДОЦТВО
судово-психіатричного експерта та психолога - судового експерта
------------------------------------------------------------------
| Міністерство охорони здоров'я | ---------- |
|Експертно-кваліфікаційна комісія| | ФОТО | |
| | | | М.П. ____________ |
| СВІДОЦТВО N ___ | | | (підпис) |
| | | | |
|Видане _________________________| ---------- |
| (прізвище, ім'я | |
| та по батькові) | Свідоцтво дійсне |
| | до "___" _________ 200_ р. |
|про те, що йому (їй) рішенням | |
|експертно-кваліфікаційної | М.П. |
|комісії від "___" ______ 200_ р.| |
|присвоєно _____________________ | |
|кваліфікаційний клас судового | |
|експерта за спеціальністю | |
|_______________________________ | |
|з правом проведення ___________ | |
|експертиз. | |
| | |
| Голова | |
| експертно-кваліфікаційної | |
| комісії ___________________ | |
| | |
|М.П. | |
| Секретар __________________ | |
------------------------------------------------------------------
Опис свідоцтва: свідоцтво про присвоєння кваліфікації лікаря - судово-психіатричного експерта та психолога-судового експерта друкується в обкладинці синього кольору розміром 70 х 210. Лицьовий бік обкладинки має зображення Державного Герба України, напис "Свідоцтво судового експерта".
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |
Додаток 5
до п.5.3. Положення
про ЕКК МОЗ України
по присвоєнню
кваліфікаційного класу
судового експерта
та відповідно йому рангу
державного службовця
лікарям -
судово-психіатричним
експертам
та психологам-судовим
експертам державних
спеціалізованих установ
ДОПОВНЕННЯ
до свідоцтва N про присвоєння кваліфікації судово-психіатричного експерта та психолога - судового експерта
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
рішенням експертно-кваліфікаційної комісії Міністерства охорони
здоров'я України від "___" _________ 200_ р.
додатково надано право проведення ________________________________
(вид експертизи)
__________________________________________________________________
(експертна спеціальність)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
М.П.
Доповнення до свідоцтва дійсне
до "___" _________ 200_ р.
Голова експертно-кваліфікаційної комісії
________________________________________
М.П. Секретар _______________________________
Директор Департаменту розвитку медичної допомоги | М.П.Жданова |