• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу Мінсоцполітики України від 08.06.2012 № 345

Міністерство соціальної політики України | Наказ від 18.12.2012 № 768
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.12.2012
  • Номер: 768
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.12.2012
  • Номер: 768
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.12.2012 № 768
Про внесення змін до наказу Мінсоцполітики України від 08.06.2012 № 345
З метою вдосконалення роботи Експертної ради з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі
НАКАЗУЮ:
Внести зміни до Положення про Експертну раду з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 08.06.2012 № 345, виклавши його у редакції, що додається.
Ввести до складу Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі Кислицю Сергія Олеговича - директора Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України та Філіпішину Аксану Анатоліївну - представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності, вивівши із складу Іванову Наталію Іванівну, Ковалевську Юлію Сергіївну.
Заступник МіністраЛ. Дроздова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
18.12.2012 № 768
ПОЛОЖЕННЯ
про Експертну раду з питань протидії дискримінації за ознакою статі
1. Експертна рада з питань протидії дискримінації за ознакою статі (далі - Експертна рада) є консультативно-дорадчим органом, що діє на постійній основі при Міністерстві соціальної політики України (Мінсоцполітики) та створюється з метою сприяння у формуванні та реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
2. Експертна рада діє на громадських засадах.
3. Експертна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами з прав людини, ратифікованими у встановленому законодавством порядку, Положенням про Мінсоцполітики, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
4. Експертна рада взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, об'єднаннями громадян, іншими установами та організаціями із зазначених питань.
5. Рішення Експертної ради носять рекомендаційний характер.
6. Основними завданнями Експертної ради є:
розгляд звернень за фактами дискримінації за ознакою статі від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, громадян з метою надання експертної оцінки та вжиття відповідних заходів;
розгляд питань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні;
підготовка рекомендацій центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, об'єднанням громадян, іншим установам та організаціям щодо усунення виявлених порушень з питань ґендерної дискримінації;
підготовка пропозицій щодо внесення змін до актів законодавства з метою їх відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
7. Порядок розгляду звернень, що надходять на розгляд Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі, затверджується рішенням Експертної ради.
8. Персональний склад Експертної ради затверджується наказом Мінсоцполітики.
9. До складу Експертної ради входять фахівці та експерти з ґендерних питань: народні депутати України (за згодою), посадові особи центральних, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міжнародні експерти (за згодою), представники громадських організацій (за згодою).
10. Члени Експертної ради мають право:
вносити на розгляд Експертної ради питання щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
вносити на розгляд Експертної ради пропозиції про внесення змін до актів законодавства стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі;
в установленому порядку залучати спеціалістів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), об'єднань громадян до розгляду питань стосовно дискримінації за ознакою статі;
робити запити з питань, порушених у скаргах та заявах громадян та організацій, які надійшли на розгляд до Експертної ради;
за дорученням Експертної ради здійснювати підготовку аналітичних оглядів та звітів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
вносити пропозиції щодо запрошення на засідання Експертної ради представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників установ та громадських організацій, від яких надійшли звернення з питань дискримінації за ознакою статі для вжиття відповідних заходів.
11. Члени Експертної ради зобов'язані:
особисто брати участь у роботі Експертної ради і забезпечувати виконання доручень та підготовку матеріалів для розгляду на її засіданнях;
зберігати конфіденційність інформації про заявника.
У разі неможливості особистої участі в засіданнях члени Експертної ради можуть надсилати письмові пропозиції та висновки для врахування при голосуванні.
Членство в Експертній раді є персональним.
12. Експертну раду очолює голова, який призначається Міністром соціальної політики України.
13. Голова Експертної ради веде засідання, забезпечує організацію її роботи та вносить пропозиції до зміни складу Експертної ради (у разі необхідності).
14. За відсутності голови Експертної ради засідання веде його заступник.
15. Секретар Експертної ради забезпечує підготовку матеріалів для її засідань, ведення протоколів і оформлення рішень. Здійснює реєстрацію та облік звернень, що надходять на розгляд Експертної ради.
16. Формою роботи Експертної ради є засідання.
17. Засідання Експертної ради проводяться не рідше одного разу на квартал.
18. У разі необхідності голова Експертної ради або, за його відсутності, заступник голови скликає позачергове засідання.
19. Засідання Експертної ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш 2/3 її складу.
20. У засіданнях Експертної ради за необхідності можуть брати участь представники зацікавлених органів виконавчої влади, радники з ґендерних питань, керівники ґендерних центрів, науковці, експерти, журналісти, представники громадських організацій, від яких надішли звернення з питань дискримінації за ознакою статі (без права голосування).
21. Рішення Експертної ради:
приймається більшістю голосів членів Експертної ради, присутніх на засіданні. Прийняття рішення оформлюється протоколом та у разі необхідності передається з супровідним листом Мінсоцполітики для прийняття відповідних рішень. При голосуванні враховуються надані у письмовому вигляді висновки відсутніх членів Експертної ради;
оприлюднюються на сайті Мінсоцполітики із врахуванням законодавства про захист персональних даних.
При цьому особлива думка щодо розглянутих питань може бути зафіксована в протоколі, якщо на цьому наполягає член Експертної ради.
Директора Департаменту
ґендерної політики
та оздоровлення дітей

Г. Жуковська