• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно розливу на території України імпортних алкогольних напоїв

Державна податкова служба України | Податкова консультація від 24.02.2020 № 762/6/99-00-17-01-01-06/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 24.02.2020
  • Номер: 762/6/99-00-17-01-01-06/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 24.02.2020
  • Номер: 762/6/99-00-17-01-01-06/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.02.2020 N 762/6/99-00-17-01-01-06/ІПК
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула запит Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно розливу на території України імпортних алкогольних напоїв і в межах компетенції повідомляє.
Товариство у запиті повідомило, що здійснює діяльність із реалізації в Україні алкогольних напоїв торгової марки "Fiorelli", а саме: Fragolino Bianco Fiorelli, Fragolino Rosso Fiorelli, Pesca Fiorelli, Fiorelli Dry, Fiorelli Moscato Blue, Moscato Ananas Fiorelli, Moscato Mandarino Fiorelli, Fiorelli Spritz, які класифікуються за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 з вмістом спирту не більше 8,5 відс.
Суб'єкта господарювання цікавить відповідь на такі питання:
1. Чи дозволено здійснювати розлив на території України імпортованих алкогольних напоїв (у тому числі, торгової марки "Fiorelli", а саме: Bianco Fiorelli, Fragolino Rosso Fiorelli, Pesca Fiorelli, Fiorelli Dry, Fiorelli Moscato Blue, Moscato Ananas Fiorelli, Moscato Mandarino Fiorelli, Fiorelli Spritz) із вмістом спирту етилового менше 8,5 відс. об'ємних одиниць доставлені в Україну в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 літрів, у ПЕТФ КЕГи, пластикові Keykeg, металеві КЕГи?
2. Чи необхідно отримувати ліцензію чи інший документ дозвільного характеру на право здійснення розливу на території України імпортований алкогольних напоїв (у тому числі, торгової марки "Fiorelli", а саме: Bianco Fiorelli, Fragolino Rosso Fiorelli, Pesca Fiorelli, Fiorelli Dry, Fiorelli Moscato Blue, Moscato Ananas Fiorelli, Moscato Mandarino Fiorelli, Fiorelli Spritz) із вмістом спирту етилового менше 8,5 відс. об'ємних одиниць?
3. Чи передбачена будь-яким іншим нормативно-правовим актом заборона щодо розливу на території України імпортованих алкогольних напої в (у тому числі, торгової марки "Fiorelli", а саме: Bianco Fiorelli, Fragolino Rosso Fiorelli, Pesca Fiorelli, Fiorelli Dry, Fiorelli Moscato Blue, Moscato Ananas Fiorelli, Moscato Mandarino Fiorelli, Fiorelli Spritz) із вмістом спирту етилового менше 8,5 відс. об'ємних одиниць, доставлених в Україну в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 літрів?
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до частини першої статті 15 Закону N 481 імпорт алкогольних напоїв здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями.
Податковим Кодексом України (далі - Кодекс) визначено, що виробництво підакцизних товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.
Згідно з частиною сьомою статті 2 Закону N 481 виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.
Відповідно до абзаца двадцять першого частини другої ст. 11 Закону N 481 розлив сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки марки ПЕТФ, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу "Tetra-Pak" і "Bag in box". Розлив сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту здійснюється у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,3 л 0,33 л, 0,35 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,68 л, 0,7 л, 0,75 л, 0,8 л, 1,0 л і більше, а також у тару (посуд) місткістю від 25 до 100 л, виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями.
Звертаємо увагу, що згідно з частиною першою ст. 9 Закону N 481 алкогольні напої повинні відповідати вимогам затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, які діють в Україні.
Слід зазначити, що за порушення норм Закону N 481 щодо виробництва і торгівлі алкогольними напоями посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.